1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

AUDI A5 3.0 TDI - CARACTERE Tuning

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de masimo, 31 Iul 2008.

  1. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Ma bucur ca exista acest club. :)
    Ca nou membru in aceasta comunitate, ma astept sa gasim impreuna subiecte interesante de discutie.
    Iata si masina mea ! :meeting:
     
  2. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    :sign_welcome:
    Frumos tuning, arata super misto, sa o stapanesti sanatos si fara incidente :icon_thumright:
     
  3. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Faina masina "vecine", sa o stapanesti sanatos;), ma bucur ca in sfarsit incepem sa ne strangem mai multi membrii din NV-ul tarii, poate in viitorul apropiat "punem" de o intalnire a membrilor din acest colt al tarii:):p la cati mai multi km cu ea fara incidente...apropo masina ai cumparat-o de noua? Modificarile au fost facute ulterior achizitiei? Oricum imi place f mult cum a fost modificata, e un tuning de bun gust;):icon_thumright:
     
  4. Alexyno

    Alexyno 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2008
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Audi A4 1.9TDI/96kw-131cp Quattro
    supper masina ....foarte frumos tunningul... si eu am auzit numa de bn de cei de la CARACTERE si iata si exemplul...SA o stapanesti sanatos masina si ai grija de ea ..pt ca si ea are grija de tn....multa bafta..si cati mai multi km fara incidente
     
  5. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    Masina am luat-o noua in martie din Germania.Pachetul tuning l-am luat de la reprezentantul Caractere pe Romania(nu stiu daca pot sa-i dau numele) si l-am montat la Baia Mare.In prima faza dupa cum se vede am montat un eleron Audi dar dupa o saptamana l-am dat jos si l-m pus pe cel de la Caractere.Parea prea agresiv si putin vulgar.
     
  6. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    Super masinutza :icon_thumright:
    :sign_welcome::sign_welcome::sign_welcome:
     
  7. rogoz

    rogoz Bronze Member

    Înscris:
    3 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI 190 CP DETA S-TRONIC QUATTRO 2017
    :sign_welcome:
    Frumoasa masina,sa ai noroc de ea:)
     
  8. NemeSys

    NemeSys 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iul 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi
    in primul rand :sign_welcome:Un model frumos mai ales ca are si un tuning superb!:icon_thumright:
    Sa ai grija mare de ea si la multi km fara evenimente! Sa o stapanesti sanatos.;)
     
  9. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    :sign_welcome::sign_welcome::sign_welcome: Sa o stapanesti sanatos!Ai o masina super.
     
  10. TethiS

    TethiS 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI AVB 2004 + Audi A3 2.0 TDI Ambition 2004
    superba masina. S-o conduci sanatos!
     
  11. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Felicitari pt achizitie ... si pt masina si pt pachetul exterior.
    Motorul l-ai lasat stock ?

    Cad despre "nu stiu daca pot sa-i dau numele" eu zic ca una din fotografii este mai muuuuult mai mult ... :p.
    Oricum nu vad de ce ar fi o problema ... chiar cred ca ar fi recomandat sa facem publicitate firmelor care ne pot ajuta ....
     
  12. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    :sign_welcome:
    Superrr ... masinaaa ...:icon_thumright: S-o porti sanatos ! ;)

    Motorul ? Ai facut ceva si la motor ?
     
  13. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    Superba masina,ti-am vazut-o astazi prin oras,arata foarte bine multa bafta sa ai la ea,poate ne mai starngem vreo doi si punem de o intalnire
     
  14. raduc

    raduc 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Iun 2008
    Locație:
    Bușteni
    Masina:
    Audi A5 2.7 tdi 2010
    :sign_welcome:Sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente.more:sign_pics:
     
  15. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    salutare, bun venit pe forum!
    ochiul critic din mine spune asa:
    - masina arata foarte bine, opticul de la charactere, este foarte bine facut, chiar au talent baietii aia pe Audi..este agresiv dar in acelasi timp elegant!
    felicitari pentru alegerea facuta.

    - acum si partea nasoala :)
    - stopurile spate, eu sunt de parere ca nu trebuie sa fie negre, daca vrei negre mai bine le shcimbi cu alt model, care are doar interiorul cu negru nu..stiu...dar nu fumurii cum sunt acum. NU mai e la moda, si nu s potriveste cu intregul masinii.
    - emblema de spate, nu e lipita bine, iti sugerez sa o dai jos de tot. ii faci un spate clan look, care ar da bine cu linia masinii.

    Avand in vedere ca dispui de niste frane mari, as merge pe niste jante gri carbon, gen OZ Supreleggera de 19"

    astea sunt parerile, reclamatiile si sugestiile mele. :)

    BTW: motorul sforaie? ce ai de gand cu el?
     
  16. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    ce mai poti spune la o astfel de masina decat sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente nedorite:icon_thumright:
     
  17. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    In primul rand vreau sa va multumesc pentru aprecieri si sugestii.Sunt in vacanta,am mai incercat sa scriu si sambata dar calculatorul spunea ceva legat de server.In legatura cu stopurile spate,nici mie nu-mi plac,a doua m-am intors sa le sterg dar nu se mai pot,sunt vopsite exterior, va trebui sa-mi iau altele(cele negre interior nu-mi plac).Toate inscriptionarile de pe spate le-am luat jos,semnul de la Caractere e destul de discret asa ca am hotarat sa-l las acolo.Pana acum l-am dat jos de 3 ori si tot nu i-am gasit pozitia corecta(dupa ce-mi revin ma apuc din nou).Cu motorul camdeodata n-am facut nimic,am vreo 4 variante intre 288 si 330 de cai (ultima la ABT,implica inca un turbo)dar abia am 6000km,cel putin ABT fac doar dupa 15000,asa ca mai astept putin.Evacuarile sunt REMUS,le-au taiat ale masinii la jumatate si au montat ceea ce se vede(sunt goale insa nu suna aproape deloc),cei de la MTM spun ca doar ele dau aprox.8 cai in plus.Am scris cam mult,hai ca mai vorbim.Salutari.
     
  18. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Foarte frumoasa masina si cu tuning de bun gust.
    Si mie imi parea emblema caractere de pe spate usor aplecata spre stanga.
    Sa o stapanesti sanatos si fericit.
     
  19. cosminm

    cosminm 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0 V6
    sa o conduci sanatos :)

    si sa ne spui si mie ce tuning alegi pentru motor :) ca ma intereseaza tare tare si pe mine :P
     
  20. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Sa o stapanesti sanatos! Intr-adevar stopurile trebuie sa le schimbi ca strica aspectul masinii care arata f misto. Jantele arata f bine si nu cred ca are sens sa le schimbi.
     

Distribuie pagina asta