1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A7 3.0 TDI quattro 2015

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Caprita Emanuel, 20 Noi 2018.

  1. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salut,da poate facem mai sunt și alții prin zonă
     
  2. BieMGi

    BieMGi 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Mai 2017
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A7 3.0 tfsi
    015757566666 dați un mesaj pe whatapp :)
     
  3. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salutare,a trecut ceva vreme de când nu am mai postat nimic nou aici.Azi am fost cu mașina la verificarea periodică de 2 ani și totul e ok.Domnul care a făcut inspecția mașinii m-a întrebat ce e acea mufa cu cablu care intră în OBD.Chiar nu știu ce e aia de aceea am să pun o poză poate știe cineva ce e asta.Pe toată perioada de când nu am mai postat mașina s-a comportat exemplar fără nici o problemă. Planuri de viitor pentru la anul o resoftare pentru niște caluti in plus.
     
    Florin Mates, stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    O interfata pentru scanare erori. Scoate-o si arunc-o.
     
    Caprita Emanuel apreciază asta.
  5. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salutare,
    Chiar dacă nu am mai postat nimic pe aici am fost cam tot timpul activ pe forum. ;) Într-e timp după mai multe recomandări și întrebări la mai multe firme de tuning m-am hotărât si eu sa ma alătur colegilor cu 300 cp +. Masina are acuma aproximativ 320 cp si se simt minunat acești caluti. :arco: Cei care au interes pentru resoftare ma pot contacta ca să le pot da mai multe detalii despre acest lucru. Daca se merge cu recomandare e reducere de preț.
     
    stefan550, Oudi și MDU apreciază asta.
  6. Florin Mates 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Aug 2021
    Locație:
    Göppingen
    Masina:
    Audi A7 competition
    Salut! Ce presupune aceasta verificare de 2 ani? Mi-a aparut si mie in bord, am un A7 competition!
    Ai facut in germania verificarea? Cat costa ca idee? ms(sunt nou pe forum)
     
  7. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salut,nu presupune nimic doar ca aici in Germania majoritatea mașinilor diesel au service longlife făcut la 2 ani sau la 30k km schimb de ulei și filtre. Eu nu mai fac longlife ca nu fac mulți km cu mașina.Fac schimburile o dată pe an sau până în 15k km.Cand am spus verificarea periodică la 2 ani ma refeream la TÜV.
     

Distribuie pagina asta