1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A7 Competition 2015

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de slick007, 19 Feb 2019.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Intercoolerul este Borg Warner ?
     
  2. Element

    Element 4th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A7 competition 2017
    Superba:applaus:Sa aveti grija unu de altu multi km.merita toti banii B&O cu siguranta,eu unul nu as mai pierde timpu cu Bose(cea mai mare porcarie).spor la modificari si sper sa pastrezi linia masinii care este superba fara a adauga diferite chestii RS sau S:arco:
     
  3. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Scrie pe el, este Wagner Tuning. Cred ca cel mai scump posibil, culmea e ca nici tunerii de fitze (gen DOP) nu monteaza asa ceva in Romania, in Vest este insa popular.
     
    Yoromica apreciază asta.
  4. Motanelul

    Motanelul 2nd Gear Member

    Înscris:
    18 Sep 2019
    Locație:
    Uk
    Masina:
    Q7 3.0tdi 2008 , Golf6 1.4tsi 2011
    Salutare,

    1. MASINA E SUPERBA ... trecand peste bale sa revenim la subiect. :)

    2. Sistemul audio monatat de producatori nu se compara cu un aftermarket corect, nu iti spun sa vandalizezi masina cu fire si difuzoare de Vitan, iti recomand un instal stealth, totul in locatiile stoc, puse in valoare de un procesor cu amplificator integrat. In bugetul de B&O poti obtine un sunet mult mai clar, mai articulat si fara goluri pe frecvente. Sunt cativa in Romania care fac instaluri profi, te pot pune in legatura , cu componentele corecte vei obtine mult mai mult cu un buget sub B&O si cu o munca mai mica (de exemplu Audison Bit 8.9F merge plug and play, cu harnessul corect). Iti dau sfatul asta pentru ca in A4 am B&O, in A5 am bose iar in Q7 am mers pe aftermarket (procesorul de mai sus + componentele alese de mine ) iar castigurile sunt enorme.

    3 MASINA E SUPERBA !
     
    stefan550 apreciază asta.
  5. slick007

    slick007 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Sep 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 C7.5 BiTDI Competition 2015 / Q7 4M 2017
    Intre timp masina a primit toata atentia de care avea nevoie .. revizii ... cauciucuri ... etc etc si un sistem nou de franare (motiv pentru care jantele de la zPerformance nu au mai incaput, au valva in interior si am revenit la echiparea de fabrica) .. foto cu toate cele ;)
     
    VladAndrei00, Peto, AudiFannn și alți 14 apreciază asta.
  6. ianis365

    ianis365 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Apr 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A7 C7 Competition 3.0 BiTDI 326CP CVUB
    Salut,
    Pentru a face conversia de filtru la modul RS7 ai cumparat doar ce se vede in poza ? Restul se potriveste de la A7 Competition ?
     
  7. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    @ianis365 daca te referi la airbox de rs7, se potriveste plug and play, doar sa ai in vedere sa folosesti filtru de 3.0 si nu cel de rs (acela e putin mai larg unde intra pe teava si pe teava masinii tale va trage aer fals).
     
  8. slick007

    slick007 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Sep 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 C7.5 BiTDI Competition 2015 / Q7 4M 2017
    Cu toate ca nu am mai facut un update la cele întâmplate cu masina, a beneficiat de toată îngrijirea necesară in toată perioada aceasta insa astazi o sa fie scoasă la vânzare.
    A fost deja înlocuită cu un alt model din grup (cu “S” in fata) și sper sa apuc in limita timpului disponibil sa ii fac o mică prezentare.
     
    Caprita Emanuel și tpy apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta