1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A7 - reintoarcerea la 4 cerculete

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de barladi, 26 Mai 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Si ce daca vin cu sens de rotatie. Se pot demonta anvelopele de pe jante.
     
  2. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pt un simplu swap sa te chinui atat
    Mai bine pui niște Pirelli P Zero cum am eu ce nu au sens de rotație și gata :)

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
  3. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    le poti si demonta, dar consider ca nu e indicat sa tot tragi de gume sa le dai jos de pe jante la fiecare 10k km, plus ca timp si bani pierduti la o asemenea manevra. Sau ce zice Cata....
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  4. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Doar pe original se fabrica. Este kitul de franare de pe RS3/TT Rs cu discurile de 370 mm


    Una peste alta, anvelopele de iarna au cca 7000 de km si sunt ca noi, uzate perfect uniform, fara nici un defect. Sunt curios cum vor fi cand vor ajunge la 25 000 km. Preventiv le-am schimbat fata cu spatele
     
  5. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Vad ca sunt mai bine de 2 ani de cand nu am mai postat. Nimic special in plus cu masina. Nu au mai aparut nici probleme, nu a mai suferit nici modificari in plus. In prezent masina are 197 000 km si tocmai a implinit 50 000 km de cand a fost reparata cutia. In continuare merge impecabil. In mai face 5 ani de cand e la mine
     
    rotitza, cristea, cogdao și alți 3 apreciază asta.
  6. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    197 800 km. Pompa de apa a inceput sa lacrimeze putin, asa ca am schimbat-o. Saptamana trecuta sotia a vrut sa imi faca o surpriza si a dus masina la spalatorie, asta dupa ce tocmai mersese pe centura orasului cu multiple frane. Rezultatul - discuri putin ovalizate. Masina fiind la vanzare, am trecut la kitul original de franare, sa nu ma injure urmatorul proprietar ca i-am dat pacoste pe cap :D
     
    smurff și Caprita Emanuel apreciază asta.
  7. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Masina s-a vandut. Sper ca noul proprietar sa aiba parte de ea cel putin cum am avut eu si sa aiba grija pe ea macar pe jumatate din cat am avut eu. Se poate inchide
     
    Caprita Emanuel, mik15, cristea și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta