1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

audi annual report 2007

Discuție în 'Stiri Audi' creată de deocamdata, 10 Apr 2008.

  1. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
  2. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    intr-adevar ..super tare prezentarea..oare unde gasim si noi revista aia:)
     
  3. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Audi adoptă o abordare inovatoare în prezentarea succesului său: la Conferinţa Anuală de Presă, brandul celor patru cercuri şi-a publicat Raportul Anual pentru 2007, conceput cu creativitate şi pasiune. În timp ce secţiunea financiară documentează în manieră clasică cifrele impresionante ale celui de-al doisprezecelea an-record consecutiv al Audi, într-o secţiune de 130 de pagini, jurnalişti şi celebrităţi acoperă o mare varietate de subiecte legate de mobilitate şi stil de viaţă.

    Jay Leno, unul dintre cei mai populari moderatori americani de emisiuni TV nocturne şi cel mai avid colecţionar de automobile de la Hollywood îşi descrie pasiunea pentru automobile - şi pentru modelul supersport Audi R8. Popularul scriitor berlinez Wladimir Kaminer realizează descrieri captivante ale situaţiei automobilistice cotidiene în timpul erei sovietice în povestirea sa intitulată „Rapid Russians” (Ruşi rapizi). Autorul de best-seller-uri Frank Schätzing vorbeşte într-un interviu despre responsabilitate, teamă şi lumea de mâine. Iar Dieter Meier, creierul din spatele legendarei trupe tehno-pop Yello descrie simbioza dintre condus şi ascultat.

    Raportul anual Audi prezintă un deliciu vizual într-un pictorial de 10 pagini intitulat „O viziune diferită.” În această secţiune noile modele Audi sunt surprinse într-un stil foarte imaginativ de şase artişti diferiţi, printre care Bryan Adams, Gabo şi Karl Lagerfeld, ale căror fotografii învăluie automobilele într-o lumină fascinantă şi inedită.

    Raportul Anual Audi pentru 2007 oferă de asemenea un spaţiu generos unei game variate de subiecte tehnice interesante. Jurnalistul Thomas Ramge comentează conceptul inovator pe care l-a folosit Audi în combinarea sportivităţii cu cerinţele legate de mediu. Accentuând eficienţa, legendarul şofer de curse Jacky Ickx şi fiica sa, Vanina, iau parte la un emoţionant duel ecologic în Bruxelles.

    Cu subiecte variate, de la tehnologie, design şi sport până la cultură, raportul anual Audi este adresat clienţilor, jurnaliştilor şi analiştilor din întreaga lume. De când Audi a introdus conceptul inovator de raport anual în 2005, numărul exemplarelor tipărite a crescut constant. Anul acesta în întreaga lume vor fi distribuite 115.000 de exemplare în limbile germană, engleză şi chineză.

    Alături de publicaţia tipărită va exista de asemenea şi o versiune interactivă online a Raportului Anual pentru 2007 la www.audi.de/geschaeftsbericht şi www.audi.com/annualreport. Raportul anual online reflectă de asemenea multiplele activităţi ale mărcii de automobile de lux cu sediul în Ingolstadt, însoţite de impresionante clipuri video şi alte elemente multimedia.

    În 2007, AUDI AG a vândut în total 964.151 de automobile, atingând cel de-al doisprezecelea record consecutiv anual. Cu venituri de 33.617 milioane de euro şi un profit înainte de impozitare de 2.915 milioane de euro, compania a obţinut cele mai bune câştiguri de până în prezent. Audi produce automobile în Ingolstadt şi Neckarsulm (Germania), Györ (Ungaria), Changchun (China) şi Bruxelles (Belgia). La sfârşitul anului 2007, producţia modelului A6 a demarat în Aurangabad, India. Compania este activă pe mai mult de 100 de pieţe în întreaga lume. Filialele deţinute integral de AUDI AG sunt Automobili Lamborghini Holding S.p.A, din Sant’Agata Bolognese, Italia şi quattro GmbH, din Neckarsulm. Audi are aproximativ 54.000 de angajaţi în întreaga lume, inclusiv 45.000 în Germania. Marca cu cele patru cercuri investeşte anual peste 2 miliarde de euro în vederea susţinerii poziţiei fruntaşe a companiei, reflectată în sloganul „Progres prin tehnologie”. Până în anul 2015, Audi îşi propune să-şi dubleze aproape numărul de modele din portofoliul deţinut, de la 25 de modele aflate actual în ofertă până la 40.

    sursa: http://www.okey.ro/index.php/raportul-anual-audi-2007/2008/04/09/
     
  4. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    pana la urma am facut rost de revista :p
    inca o data se confirma ca cei de la AUDI sunt o firma serioasa ! am facut comanda de acest catalog si a ajuns in Romania in 10 zile.
    am facut niste poze cu ce contine pachetul
     
  5. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Foarte tare :)
    Cat a costat si cum ai procedat ?
     
  6. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    http://www.audi.com/audi/com/en2/about_audi_ag/investor_relations/financial_reports.html => Interactive 2007 annual report => se deschide o noua pagina cu revista => undeva jos scris mic este order => apesi acolo si dai datele unde vrei sa iti trimita revista.
    pe mine nu m-a costat nimic, pentru ca din cate am citit pe acolo ei ( AUDI ) au tiparit un numar imens de astfel de reviste pentru a fi aratate clientilor , inclusiv costul de expediere ( par avion ) a fost suportat de cei de la AUDI
    imi pare rau ca nu am comandat si pentru 2006 pentru ca mai mult ma interesa acea editie decat 2007 , masina mea fiind din 2006:p
    ps: daca iti dai comanda sa imi spui si mie in cate zile a venit, pentru ca m-au uimit ce promti sunt! ( mai putin de 10 zile )
     
    Ultima editare: 24 Apr 2008
  7. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    super tare,chiar acum am sa comand si eu:p:)
     
  8. dannypapuc

    dannypapuc Bronze Member

    Înscris:
    9 Sep 2007
    Locație:
    Găești
    Masina:
    Audi A4,1.9 TDI,motor AVF,2002,6 viteze,130 cai. The best!!!!
    acum am comandat si eu... sunt curios in cat timp soseste, daca soseste...
     
  9. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    si eu am comandat
    asteptam
     
  10. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    de sosit va spun eu ca va sosi , AUDI dupa cum stiti e o firma serioasa si daca nu ar mai avea aceste rapoarte probabil nici nu ar mai fi optiunea de comanda acolo;) .. insa la un moment dat daca vor fi cereri prea mari o sa trebuiasca sa supartam noi cei care comandam costurile de expeditie ( par avion ) din Germania pana la destinatie
    ps: eu pana am vazut despre ce e vorba la posta am stat putin cu emotii pentru ca am crezut ca e vreo recomandata de la politia din germania cu vreun radar luat ceva :p :)
     
    Ultima editare: 24 Apr 2008
  11. aba19 4th Gear Member

    Înscris:
    15 Aug 2007
    Locație:
    Torino - Italia / Iași - România
    Masina:
    A4 Avant,nov.2011,2.7 TDI V6-190 cp
    ciao

    ciao
    locuind in italia m-am inscris la audi club italia, printre care acolo cand am completat datele ma intrebau daca vreau sa primesc revista gratuit ? Am bifat si acea casuta !!!Asta a fost luna trecuta adica martie,iar in primele zile ale lunii aprilie a venit revista acasa care este lunara si e in italiana :meeting: :
    AUDI MAGAZINE Anno XI - Aprile 2008 -de data asta iar sau depasit este al 12-lea an consecutiv in recordul de unitati vandute a celor de la Ingolstadt numai in 2007 - 964.151 , are toate noutatile luniii masini motoare ,noul A3 Cabriolet,A4 avant cea mai vanduta masina din 2007,noul A4, evenimetele clubului intalnirile membrilor in diferite orase pe terenurile de golf si multe altele!!! interesanta si faina in acelasi timp revista :)! bravo celor de la Audi :icon_thumright: !!!
     
  12. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    a mai dat comanda cineva pana la urma ? k au trecut ceva zile totusi si nici un semn de la posta :think:
    tare am impresia ca tura asta o sa ma coste transportul :)
    anuntati-ma si pe mine cand primiti :p
     
  13. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Am comandat si eu ... dar nimic :)
     
  14. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    si eu am comandat...no i wait
     
  15. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Unde ati facut comanda sa fac si eu ?:think:
     
  16. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    astia sunt pasii care trebuiesc urmariti:p succes ;)
     
  17. dannypapuc

    dannypapuc Bronze Member

    Înscris:
    9 Sep 2007
    Locație:
    Găești
    Masina:
    Audi A4,1.9 TDI,motor AVF,2002,6 viteze,130 cai. The best!!!!
    vineri seara cand am venit de la servici,am gasit in cutia postala un colet de la audi ,germania cu cartea pe care am comandat-o pe internet.
    cartea a fost trimisa via avion,toate taxele fiind platite de ei.

    cartea este in engleza si chiar este interesanta...
    bafta
     
  18. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    se pare ca mi-a ajuns si mie..am gasit la cutia postala o istiintare ca am un colet din extern. ma duc maine la posta sa vad, chiar sunt curios
     
  19. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Si mie ?:rolleyes:
     
  20. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    si eu am comandat chiar dupa ce i-a sosit lui george,si inca nimic,is curios daca imi soseste:rolleyes:
     

Distribuie pagina asta