1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi B5 vs ... o punga cu apa!!!!

Discuție în 'Accidente auto' creată de zamolxez, 27 Aug 2012.

  1. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Azi s-a intamplat si din fericire urmarile nu au inclus si ranirea pasagerilor. Rulam pe o strada din Ploiesti, aproximativ 40-50 km/h, si intr-o curba ma trezesc ca imi bubuie parbrizul. Am avut noroc ca nu am tras de volan ca luam si 3 masini parcate pe dreapta. In curba respectiva exista sediul unei firme, o cladire cam cat un bloc de 4 etaje. Un angajat care avea ciuda pe cativa caini de pe strada s-a gandit sa arunce o punga cu apa peste ei. A nimerit in parbrizul meu. A avut noroc ca fetita mea de 4 ani de pe bancheta din spate nu a patit nimic , ca urmarile erau grave pentru el.
    Tare e ca angajatul are peste 50 de ani!!!!! Vreau sa va spun ca era socat de ce urmari ar fi putut sa aiba isprava lui. Oricum l-a cam usturat putin factura ridicandu-se la 400 Ron parbrizul si 100 care mi-a dat mie, din proprie initiativa, sa imi curat masina de cioburi. Si-a cerut scuze o jumate de ora si mi-a multumit ca am fost un domn si nu i-am dat una in cap.
    Aviz celor care vreti sa faceti glume de genul asta. Asta poate sa faca o punga cu apa aruncata de la inaltime.
    Poze :
     
  2. t_qua77ro Banned

    Înscris:
    29 Dec 2011
    Locație:
    1
    Masina:
    2
    Aiurea, Romania...tara tuturor posibilitatilor.
    Insa priveste partea buna, daca putem spune asa, a fost pe parbriz si acesta se inlocuieste relativ usor si cu costuri scazute. Daca era plafonul de exemplu...
     
  3. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    cred ca plafonul se repara mai usor , dar cioburile sarite din parbriz puteau sa ajunga in ochii copilului :(. Asta e. Bine zis tara tuturor posibilitatilor.
     
  4. piromi

    piromi 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2012
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi Q5 2.0 TFSI 2011
    Nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. Daca cioburile ajungeau in ochii tai sau ai copilului ar fi fost o tragedie.
     
  5. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Bine ca n-ai patit nici tu si nici copilul tau nimic . Masina se repara . Oricum , doar in tara noastra se poate intampla asa ceva !
     

Distribuie pagina asta