1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi - record de vanzari 2007

Discuție în 'Stiri Audi' creată de Adrian, 6 Iul 2007.

  1. Adrian

    Adrian Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Earth
    Masina:
    cu gandul la un Audi A8 W12 450hp ;)
    Audi a vandut in prima jumatate a acestui an peste 500.000 de unitati, cu 9.8% mai mult fata de aceeasi perioada a anului trecut. Cu aproximativ 509.000 de masini vandute, Audi e posibil sa isi atinga obiectivul stabilit pentru 2008, de a vinde un milion de automobile, cu un an mai devreme.

    Autoturismele Audi sunt disponibile pe 41 de piete auto din lume, dar ca de obicei Europa a contribuit cel mai mult la vanzari, 372.300 unitati. Piata cu cea mai mare crestere este cea din Rusia, cu 7.272 de unitati vandute, avand o crestere de 76.3% fata de anul trecut.

    Din pacate pentru Audi, acesta nu a reusit inca sa se impuna pe piata din SUA, reusind sa vanda doar 45.711 de masini pe cea mai mare piata auto din lume. Totusi, cu aproape 20 de modele planuite pentru lansare in viitorul apropiat, obiectul Audi de a vinde mai mult de 1.5 milioane de automobile pe an pana in 2015 nu mai pare deloc de neatins.


    Sursa: MotorAuthority
     
  2. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    In Romania am inteles ca A4 se cumpara ca painea calda in 2007.Cand o sa apara noul A4 o sa fie ca pe vremea lui Ceasca cand aveai mancare cu ratia :):) BRAVO LOR !
     
  3. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    nu stiu cum e treaba in alte judete dar vreau sa iti spun k in bacau la Audi Cybernet s-au vandut pana in februarie peste 30 de modele din noul A4 :) ...iar lista de asteptare cik e destul de mare... se poate spune deci k au dat lovitura cu noul A4 :)
     
  4. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    au fost comandate 30 de A4 sau au fost livrate 30 de A4?
    pana in februarie inseamna inclusiv luna februarie sau pana la 31 ianuarie.
    lucrezi la dealer?

    eu zic ca in acest an audi va avea o crestere in romania cu 50% pana la 4000 de bucati vandute pe anul 2008
     
    Ultima editare: 12 Mar 2008
  5. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pai la cum arata fata de rivali directi nici nu se pune problema.
    Bravo celor de la Audi :icon_thumright:
     
  6. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    nu lucrez la dealer insa stiu asta de la un prieten de-al meu care e printre cei 30 de norocosi :)
     

Distribuie pagina asta