1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi - Simple Styling III

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de CMG, 24 Iul 2014.

  1. lucian190

    lucian190 Silver Member

    Înscris:
    26 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A8 - 4H / D4 / 3.0 QUATTRO 250 cp. TDI 2012 cod motor CDTA
    Da. In acest proiect nu stiu daca mai au rost comentariile !!! Nota 10 este o nota de duzina. FELICITARI. :hi:
     
    CMG apreciază asta.
  2. M4D4L1N

    M4D4L1N 2nd Gear Member

    Înscris:
    29 Noi 2011
    Locație:
    Bârlad
    Masina:
    Audi A6 C5 / 1.9TDI - AVF / 2003
    Peste mări și țări...se vorbeste si de Romania !

    20210321_200331.jpg
     
    RazvanRXR, stefan550, Alex_WeS și alți 2 apreciază asta.
  3. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Ala din Polonia nici nu cred ca se apropie de cel rosu...cel puțin la dotări și detalii.
     
    stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  4. rex

    rex 6th Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2020
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A4 B5 (1999) 2.8 V6 (193cp) quattro
    Wow ... inca un topic care te lasa masca.
    Asta e si unul dintre avantajele de a fi nou pe aici: descopar tot timpul topicuri noi si interesante.
    Am inceput sa citesc, dar timpul fiind limitat am citit pe putin pe diagonala. M-am oprit insa la posturile importante, in special acelea in care, @CMG, explici de ce faci/ai facut aceasta transformare. Chiar daca sunt convins ca multi te felicita si ca un "Congrats" in plus e insignifiant, nu pot sa nu te felicit pentru atentie si pasiune ! E greu sa faci ceva unic, multi nu inteleg asta. Noroc cu forumurile de felul aceste unde mai poti intalni unii care inteleg.
    Cel mai mult la masina imi place culoarea :) si mi-ar placea sa o vad candva live - te rog sa ne anunti daca mergi pe la ceva evenimente, gen trackdays sau altele, poate mai sunt si alti doritori. :) Si masina mea de suflet e o nuanta mai rara de rosu - dar alt producator - se poate ca de aici mi se trage afinitatea pentru rosu.
    Am si o intrebare: din cate tin minte, in mai multe locuri spui ca vrei sa ai o masina cu performante de supercar. Prespun ca vrei sa spui la capitolul acceleratie, nu ?
     
    CristianPodar apreciază asta.
  5. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Hristos a inviat!

    Putina “vitamina D” dupa hibernare.
     
    Peto, Mihael03, Alex_WeS și alți 38 apreciază asta.
  6. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    rex - Mulțumesc pentru cuvintele frumoase!

    Sper sa am timp și ocazii în 2022 sa mai circul cu ea - cu excepția unor scurte ieșire pentru întreținere, mașină sta în garaj de la sfârșitul lui 2018. Momentan nu am planuri sa circul cu ea, poate la anul vreo ieșire dacă vom avea condiții prielnice (Covid free).

    Am profitat de timp și de pandemie și i-am luat și o sora, un minunat RS5 4.2L FL în stare aproape noua (în ciuda vârstei) la care nu am apucat sa fac prea multe, doar o admisie Eventuri și o un full body wrap + ceramica.

    Pana în primavara se odihnesc împreună, mie ramandu-mi îndatorirea sa mai stau prin preajma lor pana atunci :)

    La RS6 am reușit într-un final sa montez și un sistem de control al suspensiei pe aer prin telefon (mulțumesc Sorin bet pentru ajutor) pentru simplul motiv ca mașină e joasa inclusiv cu funcția originala Raise/Ridicare și asta poate deveni incomod în anumite situații. Cu sistemul de fata este "ridicol" cât de mult se poate înaltă mașină la o simpla apăsare a ecranului telefonului.

    Instalarea e extrem de ușoară, totul e plug&play și nu durează mai mult de 10 minute. Un plus este ca se poate folosi același modul și pe A8/S8 4H, fapt care pentru mine face achiziția multi-purpose.

    Continui sa sper ca voi reuși sa finalizez și piesele de interior finale: scaune și banchete noi, fete de portiera noi, stalpi și praguri, etc.

    Mai facem mici progrese desi finalul pare din ce în ce mai îndepărtat...
     
    LucianP, AudiFannn, rotitza și alți 12 apreciază asta.
  7. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Câteva cadre cu RS5-ul - nu cred ca voi mai reuși sa fac thread separat. Dacă nu se încadrează aici se poate șterge desigur.
     
    mik15, LucianP, rotitza și alți 14 apreciază asta.
  8. CristianPodar

    CristianPodar 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2018
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    A6 3.0 Bi-turbo an 2015
    CMG nu esti singurul care a pus bandă roșie la jante

    DSC_7206.JPG
     
    bubu182 apreciază asta.
  9. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    CristianPodar - Jantele sunt OE - Audi Exclusive - așa este vopseaua - negru mat cu margine rosie

    Part number janta: 8T0601025DJ ( Schwarz/Rot - AX1/Z3M)
    Par number capace centrale: 8T0601170A LT7 ( Schwarz matt)

    Sper sa iti fie de folos informațiile pentru o posibila achiziție.
     
  10. RazvanRXR

    RazvanRXR 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0 TFSI 211cp Quattro 2009
    Se potriveste la fix Audi Perfection :hi:Stand pe canapeaua din garaj e ca si cum ai visa cu ochii deschisi :) foarte fain garajul!
     
    stefan550 și rotitza apreciază asta.
  11. bubu182

    bubu182 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 2014 BiTDI S-line Exclusive
    @CMG s-a asternut praful pe aici :) ceva updates ?
    Ai mai facut ceva cu acel virtual cockpit sau e mult prea complicat de adaptat ?
    :arco:
     
    Alex_WeS apreciază asta.
  12. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    @bubu182 - Virtual Cockpit-ul nu a mai fost de interes, am optat atunci când am tras mașină pe dreapta sa păstrez ceasurile de RS6.

    Continui sa mai fac câte ceva la mașină, dar în pași mici. Anul asta a primit o folie integrala de protecție de la Xpel și niște protecții ceramice de la Kritex în speranță unei reveniri scurte pe șosele :).
     
    Cain, cogdao, RazvanRXR și alți 27 apreciază asta.
  13. Alex_WeS

    Alex_WeS Silver Member

    Înscris:
    30 Iun 2015
    Locație:
    Râmnicu Sărat
    Masina:
    SQ5 - 3.0 BiTdi 313 HP (CGQB) - 2015
    Cu respect. Ne mai incanti cu niste poze de actualitate daca doresti? Masinuta si cuvintele tale frumoase chiar imi lipsesc. Sper ca esti sanatos si sa ai spor in toate, mister!
     
    Xtremer apreciază asta.

Distribuie pagina asta