1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bricheta si prize 12V la A6 C6 - montare Priza 12v in portbagaj - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Cservice000, 7 Iul 2011.

  1. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    Cauta pe dreapta in fata, siguranta galbena tot de 20 A
     
  2. Alexandru Nan

    Alexandru Nan 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2017
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 C6 4F 2.0 TDI 103kW 2007
    Salut. Am si eu o problema cu portul pentru bricheta fata pe A6 C6 4F (asa am luat masina). M-am uitat la o multime de tutuoriale si chestii am verificat siguranta in portbagaj (este inexistenta - adica nu se presupune ca ar trebui sa fie acolopentru ca nu sunt pini), pe lateralele bordului la fel nu am gasit niciuna arsa. Ideea e ca portul din spate merge. Aveti vreo idee ce e de facut, gen acasa... sa nu mai ajung la un electrician?
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Probabil are mufa scoasa.
     
  4. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    Brichetele au sigurante separate:
    fata - siguranta 2 din randul negru de sigurante din dreapta bordului
    spate - siguranta 12 din randul negru de sigurante din portbagaj, dreapta
    Sper sa foloseasca.
     
    NonoGe apreciază asta.
  5. marus

    marus 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2017
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A6 ,2.0 TDI 170CP, 2009
    Buna ziua,

    Sunt posesor al unui Audi A6 2.0 125kw 170CP 2009 (din pacate nu stiu cod sau alte date ale masinii, eventual seria VIN ) si de exact o sapatamana ma intalnesc cu o mica problema dar care supara grozav! Bricheta de pe consola centrala o folosesc doar la incarcarea telefonului, nefiind fumator , a incetat sa mai functioneze! Mentionez ca bricheta de pe consola scaunelor spate functioneaza!
    Intrebarea este ce pot face , pentru ca daca sunt legate in serie este destul de grav, trebuie inlocuita!
    Poate sa fie doar o siguranta ? Daca da, care? Nu pricep germana de pe tableta sigurantelor!
    Daca ma puteti ajuta cu un sfat va multumesc anticipat!


    Cu stima,
    Marius

    PS. atasat fotografiile facute la bricheta si la tabloul de sigurante de o parte si de alta a bordului!
     
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Cea din prima poza, numarul 2 de 20A este siguranta pentru bricheta din fata. Panoul din fata, partea dreapta. Pentru cea din spate ai alta siguranta in portbagaj.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Marus data viitoare citeste integral toate topicurile din aria masinii pe care o ai fara sa intrebi nimic. Precum vezi exista raspuns la intrebarea ta si exista deja topic despre ce vroiai sa stii. Te rog ca pe viitor sa nu mai deschizi un topic nou fara sa folosesti functia Cauta pentru ca topicul o sa fie sters fara explicatii. Acum am facut o concesie (nu fac asta de obicei) si ti-am mutat mesajul unde trebuia sa citesti. Adreseaza intrebarile sau opiniile tale in topicuri deja deschise, daca este cazul. Multumesc pentru intelegere.
     
  8. marus

    marus 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iun 2017
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A6 ,2.0 TDI 170CP, 2009
    MarianMaxx
    Multumesc frumos. Apreciez.

    Salut Cristi
    Multumesc pentru ajutorul tau, apreciez atentionarea. Ori nu am procedat eu bine la cautarea problemei mele dar sincer nu am avut vreun rezultat, cu siguranta este greseala mea. Toate cele bune.
     
  9. czzr 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2015
    Locație:
    Botosani
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 2005
    Salutari! M-am lovit si eu de aceeasi problema cu brichetele. Cea din fata nu functioneaza de ceva vreme, dar cea din spate a mers pana acum 2 zile. Am gasit sigurantele si sunt bune... poate stiti alta, cauza care ar putea fi?
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se merge la electrician si se verifica conform ELSA diagramele traseului de alimentare pentru brichete. Nu suntem la ghicitoare. Bafta.
     

Distribuie pagina asta