1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bujii incandescente la A6 C4 - schimbare - cuplu de strangere si marca

Discuție în 'Audi A6 C4 (1994 – 1997)' creată de virgilius, 3 Mar 2012.

  1. virgilius

    virgilius 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2009
    Locație:
    focsani
    Masina:
    Audi A6 C4 2.5TDI an fabricatie 1995
    Va salut,
    Am si eu o rugaminte: la A6 C4 2.5 TDI cod motor AEL imi puteti spune exact care este releul bujiilor sau ce cod are ? Va multumesc anticipat.
     
  2. Nelu Pătraşcu Gold Member

    Înscris:
    9 Feb 2009
    Locație:
    KAVARNA
    Masina:
    AUDI A6 C4 2,5 TDI motor AEL 103 kw
    Nu ştiu care este releul bujiilor, dar cred că e simplu să-ţi dai seama care e.
    Extrage-le pe rând şi-ţi vei da seama care-i pentru bujii după numărul şi aspectul terminalelor (picioruşelor). Ele sunt mai multe şi cel puţin două dintre ele dacă nu patru, mult mai groase pentru a putea livra fără să se-ncălzească, curentul necesat bujiilor.
     
  3. maryuzzz 5th Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2010
    Locație:
    Radauti
    Masina:
    A6 C4 avant ,2.5 TDI 103kw,1996
    La mine releul bujiilor e chiar sub bord (ceasuri). Este necesara desfacerea ceasurilor de bord.
     
  4. maryuzzz 5th Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2010
    Locație:
    Radauti
    Masina:
    A6 C4 avant ,2.5 TDI 103kw,1996
    Salutare,
    Stie cineva cu exactitate care este circuitul electric la bujiile incandescente sau unde sa afla releul si ce numar are ? Multumesc anticipat

    LE:Am gasit releul,este exact deasupra pedalelor,primul din dreapta 202 releu albastru.
    Am citit ulterior ca e general valabil ca releul de bujii e 202 incepand din '95 pana in 2005.
     
    Ultima editare: 4 Ian 2017

Distribuie pagina asta