1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Carlige - Plasa - Sine - Suporturi in portbagaj pentru prindere/fixare/depozitare la Audi A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Marius_T, 17 Mai 2022.

  1. Marius_T 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TDI 2012
    Salutare,
    Sunt incantatul posesor al unui A6 C7 Avant 2012, 2.0 TDI 177 cp si as dori sa stiu unde as putea gasi sau cum exact se numesc acele dispozitive (cleme, cred) care se monteaza in portbagaj, pe sinele de aluminiu din partea stanga si dreapta, care permit ancorarea diferitelor obiecte pe care le transporti in portbagaj.
    Asa cum am mentionat, in partea stanga/dereapta se gasesc doua sine de aluminiu in care se pot ancora diferite chestii (au un profil dedicat astfel incat producatorul Audi cu siguranta ca pune la dispozitie acele accesorii pentru a-ti face treaba, doar sa stii cum se numesc, ca sa stii ce cauti - cazul meu). Multumesc.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pe acele sine nu intra cleme ci intra o bara de fapte doua bare. Ai poze cu bara si codul ei atasate dar atentie pentru ca sunt de la A6 C6 si s-ar putea sa nu intre la tine pe sinele din portbagajul tau. Trebuie verificat. Din cate stiu eu sunt reglabile ca si marime pentru ca ele pot fi montate si in diagonala pe sinele de prindere si se poate sa iti fie si tie, la A6 C7, potrivite pentru sinele tale de fixare.
    Le gasesti la reprezentanta pe baza seriei de sasiu sau pe baza codurilor pe care le afli, le cauti la vanzare pe internetul asta infinit.

    Cauta aici pe forum in topicul asta: https://www.clubaudi.ro/threads/elsa-etka-tecdoc-si-alte-programe-de-piese-on-line.31407/ prin programele de identificare piese pentru a afla codurile daca nu te descurci sa le afli de la orice reprezentanta Audi din Bucuresti.

    In plus daca ai fi cautat poze si informatii aici pe forum ai fi aflat deja codurl barei si ai fi aflat ca poti monta carlige de agatare OE, in portbagaj. Sunt explicatii aici pe forum poze si coduri pentru a face asta daca nu ai acele carlige = agatatori pentru plase deja existente in portbagaj.

    Uite aici codul pentru bara ce intra pe sine si codurile pentru ce ti-am explicat eu ca trebuie sa montezi adica acele carlige: https://www.clubaudi.ro/threads/car...indere-fixare-depozitare-la-audi-a6-c6.44897/

    Citeste topicul integral si o sa vezi ca in mesajul meu din acel topic mai ai un link catre un alt topic din alta arie si care trebuie citit si ala integral adica acel topic din aria A4 B7.

    si aici: https://www.ecstuning.com/b-genuine...hook-with-hardware-priced-each/6y5867615c~kt/ ai poze cum arata fixate carligele de agatare in portbagaj, pretul si codurile pentru carlige.

    Daca le cumperi (carligele de fixare) si nu te descurci sa le montezi te ajut si ti le fixez eu in portbagaj in 5 minute.
     
  3. Marius_T 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TDI 2012
    Multam' Cristi. Legat de acele bare, nu am vazut montate la alt Audi de aceea raman uimit de forma si ma gandesc la rolul practic pe care il au - cu siguranta neamtul le-a proiectat cu un rol bine definit. Ca si pret ma gandesc ca nu este ceva ieftin insa iau in calcul sa gasesc numai clemele care intra pe sina si sa le folosesc pentru a ancora divese lucruri pe care le asez in portbagaj, ca sa nu "danseze" acolo.
     
  4. Cipi1982

    Cipi1982 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2012
    Locație:
    Karlsruhe - DE
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI CLAB 2013
    Cred ca @Marius_T se refera la aceste prinderi, care se prind si culiseaza pe sine.

    upload_2022-5-17_12-36-10.png

    Iti fac poze cand ies de la munca. Eu mai am ceva de felul cu ce a postat Cristi, dar nu este bara, ci flexibil, cu cu aceeasi prindere (pe sine).

    upload_2022-5-17_12-39-20.png
    upload_2022-5-17_12-40-4.png
     
  5. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    @Cipi1982 clemele alea de mai sus sunt si pe post de "carlige" pentru ancorat plasa.

    Screenshot (2).png
     
  6. Marius_T 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TDI 2012
    Salutare din nou,
    Nu stiu cum ar trebui sa arate, de aceea intreb. Sinele sunt din aluminiu, pe marginea din stanga si dreapta a portbagajului (interior, masina e Avant) si sunt prevazute cu o deschidere pentru a putea fi introduse piese (cleme zic eu) care sa culiseze de-a lungul sinelor. O sa atasez o poza cu respectivele sine ca sa inteleaga toata lumea la ce ma refer. Multumesc.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    @Marius_T ai deja toate informatiile. Nu este nevoie sa atasezi nimic doar sa iti cauti singur ce ai nevoie. Dupa cum intrebi nu prea esti pasionat de masini si asta denota faptul ca trebuie sa fi ajutat adica te sfatuiesc sa mergi la reprezentanta pentru ca tu vad ca nu te descurci cu toate informatiile deja puse la dispozitie. Bafta pentru ca ai nevoie si revii aici pentru a mentiona cum ai rezolvat pentru ca altfel intrebarile nu isi au rostul daca nu se mentioneza si rezolvarea.
     
  8. Marius_T 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TDI 2012
    @Cipi1982 si Aurel G clemele astea sunt potrivite pentru sinele mele, cele mentionate de voi si au care au codul mentionat de Aurel G adica 4G9863539.
    Le-am gasit de cumparat la 99 de lei setul de 4 bucati. Multumesc.
     
    Aurel G apreciază asta.

Distribuie pagina asta