1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. GL86sil

    GL86sil 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2017
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A3
    ideea este ca eu locuiesc in Flensburg... și caut sa cumpăr de la reprezentanta chiar dacă este cu 1000-2 mai mult... am fost sa văd alta mașina sa fac probe cu ea și mi-au spus din start “ mașina a fost lovită in spate destul de tare ai refăcută de noi in reprezentanta” și de acolo mi-au inspirat încredere... :)
     
  2. NEAMTZU

    NEAMTZU 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Bochum
    Masina:
    Audi A6.3TDI-CRTD.quattro/272. Audi A4. 2Li-ALT.131
    Salut,
    Garantia este oferita de Volkswagen Versicherung Service. Am primit-o gratuit la cumpararea masinii in 2018 si am prelungit-o contracost in fiecare an.
    Confirm ca este valabila oriunde in Europa. Garantia nu se poate vedea in sistem pentru ca nu ai un numar respectiv atasat VIN-ul masinii.
     
  3. Guest 9896 Guest

  4. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Țeapă...dacă ai timp de pierdut contactează-l :)

    Este un anunț fals, lipsa nr de telefon, descriere masina și mai mult de atât cine vinde o masina de ~2,5ani la 19.000 Euro (după negociere) cu Matrix, pachet S exterior, 100.000 km și alte câteva dotări bune ?
     
  5. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Poftim și dovada :)

    “ Hello,

    Thank you for your answer. The final price with everything included is 19.900 EUR.
    You can not see the car because the car is not in Germany.
    The car is currently in Frederikshavn - Denmark (DK).
    I bought this car when I worked for a while in Germany (as an doctor in Hamburg), now I'm back in Denmark where I do my job and I have to sell the car.
    I wanted to keep the car for my family but the import and registration taxes are very expensive and I am forced to sell the car back to Germany.
    The car is registered in Germany and you do not have to pay any additional taxes to register the car under your name.
    The car is like in the pictures, is in very good condition inside and outside, never in any accidents, no scratches, always kept in the garage.
    If you decide to buy the car, I can deliver it to your home address and you have 5 days of test time to check the vehicle and the documents with your local authorities before making your final decision (in this period, if you are dissatisfied with the car, you can stop the transaction without any problems, but I guarantee that it is not the case).
    Let me know if you are still interested in buying the car and I will give you all details about delivery and payment.

    Waiting for your answer!”
     
  6. Chch

    Chch 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7 3.0 TDI Quattro CDUC 2011
    Sunt tepe, data trecută zicea ca lucrează in armata. O sa te pună sa-i trimiți arvuna, nu face prostia asta
     
  7. Guest 9896 Guest

    Nu va faceti griji, voiam doar sa vad daca ceea ce am crezut eu - teapa - crede si altcineva. Multumesc oricum pentru atentionari.
    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a6-ID7GAcyZ.html
    Asta sta de ceva vreme la Nurvil, desi pare ok nu s a vandut pana acum. A vazut o cineva mai “de aproape”?
    Multumesc
     
  8. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Mi se pare foarte scumpa pentru o masina cu jante ieftine, cu scaune de stofa (fara s-line interior) si fara headup display.
    Da, am vazut ca are 103.000 km, distronic, navi mare, memorii scaune (cred ca doar la sofer) faruri matrix si pachet s-line exterior. Practic cam astea sunt optiunile ce ies in evidenta.
     
  9. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Sunt full led nu Matrix.
     
  10. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Farurile sunt Matrix doar in descriere, in realitate sunt full Led(mai sunt și aburite).
    Eu unul nu as plăti pretul cerut pe masina respectiva.
    Nu știu ce gusturi ai tu in materie de dotări dar eu unul nu accept ca o masina premium din 2017 sa nu aibă încălzire in scaune.

    Se știe ca Das Welt sunt scumpi..
     
  11. Marius Comaneanu 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2020
    Locație:
    Slatina, Olt
    Masina:
    VW Tiguan 2.0 TDI 2012
    Buna ziua,
    As dori si eu niste pareri legate de audi A6 ultra 2.0 TDI 190 cp. Am gasit ceva pe mobile si las link-uri aici, daca vreti sa ma ajutati cu o parere sau un sfat.
    Imi place foarte mult Audi A6 este visul meu din copilarie pe care in perioada urmatoare vreau sa mi-l indeplinesc. Multumesc.

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=293202749&utm_source=sharedAd&utm_medium=android Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden: Audi A6 Limousine 2.0 TDI ultra *LED-Paket*Navi* Erstzulassung: 12/2017 Kilometerstand: 35.404 km Kraftstoffart: Diesel Leistung: 140 kW (190 PS) Preis: 27.420 €


    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=297953984&utm_source=sharedAd&utm_medium=android Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden: Audi A6 3.0 TDI quattro Erstzulassung: 11/2016 Kilometerstand: 54.188 km Kraftstoffart: Diesel Leistung: 200 kW (272 PS) Preis: 29.280 €
     
  12. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    A doua variantă dacă aș avea de ales.
     
    Andu333 apreciază asta.
  13. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Sunt doua masini total diferite din pricina motorizarilor. Nu stiu cum se misca acest 2.0 ultra pe A6. Ar fi superior motorului euro 5, care din punctul meu de vedere nu avea ce sa caute pe A6, ce in teorie 'suna' bine, in realitate o dezamagire. E un an diferenta intre ele, interiorul are deja 9 ani.. Din nou, personal as cauta ceva cu mai multi km, pretul va fi cu mult mai mic, dar depinde si cat ai de gand sa parcurgi anual, cat timp doresti sa tii masina.. Eu as alege a doua varianta, are motorizare potenta, are scaunele alea ''bune''. La prima, desi are 36 000 km pielea aia sau ce-o fi, deja s-a ingramadit si arata oribil.
     
  14. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Motorul de 3.0 e potent si e alta treabă când conduci un v6.Dar mare grijă aceste motoare de 3.0 tdi euro 6 cu 272 ps sunt foarte problematice!Axele cu came si intinzatorul de lanț se duc într-o veselie si reparația costă câteva mii de euro.Cel de 2.0 e foarte reușit deși nu e așa plăcut la condus ca si cel de 3.0.Dacă te mulțumești cu cei 190 ps e mai ok cel de 2.0
     
  15. Marius Comaneanu 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2020
    Locație:
    Slatina, Olt
    Masina:
    VW Tiguan 2.0 TDI 2012
  16. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    La cel BI TDI de 320 ps și competition de 326 ps e numai intinzatorul de lanț cu probleme in rest e ok.Mașina din linkul de mai sus e ok,ca si preț si număr de km.Poti găsi și mașini mai dotate la acel preț ,dar cu ceva mai mulți km.Bafta la căutări.
     
    Ultima editare: 13 Mai 2020
  17. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Categoric masina din link-ul 2.Sunt de acord cu colegii referitor la pret și km, oricum nu te văd hotărât...oscilezi destul de mult cu privire la buget, +/- 5k euro nu este totuna. Legat de probleme...exista topicuri dedicate unde ai destule info sa îți faci o părere.

    bafta
     
    cris2017 apreciază asta.
  18. doka89

    doka89 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A6 C7 AVANT S Line 2.0 177CP Cutie automată an fab. 2014
  19. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Mie îmi place masina, culoare vopsea frumoasa...are și ceva dotări.Nu îmi place ca este multitronic...in rest pret/km/dotări eu zic ca ar putea fii o opțiune.
     
    Ultima editare: 14 Mai 2020
  20. doka89

    doka89 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A6 C7 AVANT S Line 2.0 177CP Cutie automată an fab. 2014
    Știi cumva dacă iau Rar ul cu rotile pe 20? Ms de răspuns
     

Distribuie pagina asta