1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie Audi A4 B9 Allroad

Discuție în 'Audi A4 allroad quattro' creată de Catalin74, 10 Mar 2020.

  1. Catalin74 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2011
  2. Catalin74 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2011
  3. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Mașina nu e rea, doar că aș căuta Euro 6 simplu
     
  4. Catalin74 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2011
    Am inteles, merci. Mai caut. Bugetul e 20-22k EUR fara TVA. Ultimele 2 masini (pentru uz personal/companie) le-am luat de la DAT AUTOHUS, doar ca momentan au oferta slaba pe Allroad.
     
  5. Johny123 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2022
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Allroad B9, 2.0 TDI, 2018
    Salut,

    Ma intereseaza achizitia unui model second-hand A4 Allroad Quatro B9 (fabricatie 2018+).
    Nu sunt (fost) posesor de Audi dar pentru un profil familist/conservator, masina mi-a placut foarte mult la un test-drive, in special acel feeling cu DSG-ul S-tronic.

    Ca si dotari, targetez echipari:
    a) cockpit digital
    b) cutie automata
    c) Android auto (proiectie Waze, nu altceva)
    d) Faruri LED ... desi cred ca m-as multumi si fara

    Altceva, ca dotari, nu cred ca as avea nevoie.

    Am gasit cateva modele in piata din Romania (as prefera din Romania fata de Germania).
    Din flota Kaufland si Lidl, au aparut destule la dealerii de SH:
    1) https://bucurestinord.toyota.ro/used-cars/bucuresti-nord/audi/a4/dark blue/diesel/automatic/4x2/1968/2018/28000/e824a7ce4b
    2) https://www.tiriacauto.ro/ro/auto-rulate/oferte/audi/a4/audi-a4-allroad-quattro-diesel-1/20829
    3) https://bavariaused.com/stoc/masini/audi-a4-allroad-2-0-tdi-quattro-161129/

    Tinand cont ca am verificat istoricul masinilor, profilul acelor flote(Lidl, Kaufland) este destul de OK din punct de vedere service-are (din ciclul Kaufland, Lidl, Audi, Porsche, neamt la neamt trage :))

    M-ar interesa cateva pareri in legatura cu punctele de mai jos :
    - ca si retrofit, oare se poate instala usor Android auto (pentrut Waze), tinand cont ca din ce am vazut nici una din variantele de mai sus nu are aceasta echipare ? Pret pentru un astfel de retrofit ?
    - la ce "posibile" probleme sa ma astept (motor, mecanica), tinand cont ca masinile au ceva km (60.000/80.000/90.000km). de exemplu: auzisem ceva probleme la "perna de aer" dar aceste modele nu cred ca mai au asa ceva, posibil sa fie la modelele mai vechi)
    - orice info/sfat este binevenit

    Totodata pretul nu stiu daca este cel corect (profil de echipare similar la cele 3 masini de mai sus)

    Ca si remarca, desi initial plecasem pe alte marci din grupul VAG cand am testat un astfel de Audi Allroad Quattro, cum spuneam si mai sus, senzatia a fost "WOW", este o masina care are "atitudine" :)

    Merci.
     

Distribuie pagina asta