1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie motor BENZINA A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Andrei Jivan, 30 Ian 2018.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    S-Line interior/exterior si suspensie pe aer. Nice, mai rar asa ceva ... combinat cu interiorul ala.
     
  2. Giurge Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2018
    Locație:
    Austria / Baia Mare - Romania
    Masina:
    Audi A6 2.0Tfsi 2011
    deci merita cumparat? pentru ca sambata plec sa vad masina
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  4. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
  5. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Cred ca ar trebui sa faci un test drive cu o asa masina pentru ca motorul ala de 1.8 eu cred ca e prea mic pentru asa o masina mare.
     
  6. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    Nu cred ca ar trebui sa fie o problema,cred,momentam am un a4b8 de 120cp ,iar. A6'le pare sa aiba doar vreo 100kg in plus
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Fiind reprezentanta Audi el ca si vanzator mai acorda 1 an in plus garantie. Dar garantia asta in plus nu se aplica international. Se aplica doar pe teritoriul Germaniei. S-a mai mentionat asta pe forum.
    Si la noi in tara sunt masini ce au garantie de la data achizitiei 4 ani. Mai precis 2 ani standard si 2 ani acordati de reprezentanta care vinde masina.
     
  8. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @stefan01 Eu, personal cred ca este scumpa pentru dotari/an... dar motorizarea pe benzina in Germania isi mentine o valoare mai mare. Cauta ca sigur gasesti ceva mai dotat in suma asta, eventual orienteaza-ta si pe piata din alte tari.

    In anunt scrie 2×S-line. Pai de unde, de la exterior? Doua bari si doua praguri?
     
  9. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Cred ca Marian stie despre ce vorbeste :)
    Sunt de acord, daca nu esti chitit fix pe modelul asta atunci la banii aia gasesti si motorizare si dotari mai ok.
     
  10. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    multumesc pt pareri..

    Cristi
    , de acord, doar ca aici pare sa fie altceva.

    Aceeasi masina este si in varianta cu 2000 Euro mai mult (tot de la ei, evident),
    https://suchen.mobile.de/auto-inser...-kame-duisburg/270883020.html?action=parkItem
    (nu are inca pozele pe mobile dar sunt pe autoscout24 oricum) singura diferenta fiind 12 Monate Audi Gebrauchtwagen Garantie optional Audi Gebrauchtwagen: Plus gegen Aufpreis erhältlich ("disponibil la cost suplimentar") versus Audi Gebrauchtwagen: Plus Garantie.

    Deci asta trebuie sa fie garantia oferita de dealer, cea din VIN ar trebui sa fie una extinsa, ceruta de clientul final intial cand a facut comanda oferita de producator si valida oriunde. Cel putin asta banuiesc - care oricum e depasita, altfel nu s-ar justifica cealalta, plus ca masina a depasit 3 ani.


    In rest, am cam aceeasi parere si eu cred ca e cam scumpa. Culmea e ca prefer una manuala, care's si mai ieftine, insa pare imposibil de gasit si caut de mai bine de un an. Vreau sa fie cu Navi touch, Led fata, scaune (cel putin sport), sound (cel putin sound system) nu mare lucru :)
    Asa ca am decis sa fac un compromis si sa trec la S-tronic. Daca se mai ieftineste, parca n'as mai sta pe ganduri. :)
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Garantia ai suplimentara nu se aplica in alta tara. Am avut si am cumparate masini noi 0 Km luate din Germania care au avut garantie 4-5 ani dar acei ani suplimentari se aplicau doar in Germania adica doar pe teritoriul tarii care a vandut masina. Bafta
     
    gicu apreciază asta.
  12. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    Salutare,

    Vad c'au lasat'o la 27k e.
    Ce parere aveti? Eu cred c'ar fi un pret corect acum
     
  13. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    E un pret corect pentru un 4G facelift si cu km putini, la masinile pe benzina optiunile sunt foarte putine pe mobile. Cutia manuala la benzina e extrem de rara si cand o gasesti e pe o masina aproape cheala in majoritatea cazurilor.
     
  14. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    M'am linistit oricum..nu o dau persoanelor fizice abroad, decat altor dealeri (din cauza de warranty,dupa cum am tradus cu google),chestie pe care n'o inteleg (n'am intalnit asta la alt audi zentrum) ,dupa contract trebuie asteptat 8-10 zile lucratoare s'o poti lua,si nu se poate rezerva nici macar pt o zi in prealabil.

    Mai are o usa (sau fata de usa) schimbata,si bumper'ul (fata/spate) ,unul lucrat la el ,celalalt doar revopsit ,astea sa zicem ca ar fi contat mai putin.
     
  15. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Interesant ca am patit ceva se genul si nu au vrut sa vanda masina decat in Germania.(pers/autohaus)
     
  16. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
  17. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Chel line combinat cu S-line si niste piele ;).
    O sa regreti multe dotari lipsa de la acest A6 ...(ceasuri monocrom, RMC, clima simpla, oglinzi fara rabatare, Motor de 1.8 pe 1.7-1.8T)
    Spor
     
  18. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    :) buna remarca.. ceasurile nici nu le'am observat.Greutatea ar trebui sa fie pana'n 1.6t din ce stiu
     
  19. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    2.0Tdi Ultra 190CP cu s-tr0nic are 1800kg ... crezi ca 1.8 e mai usor cu 200kg ?
     
  20. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    Eu asa mi'aduc aminte din ce am vazut pe auto-data la un moment dat
     

Distribuie pagina asta