1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A2

Discuție în 'Audi A2' creată de Andrei-Zen, 29 Iun 2007.

  1. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    Un lucru e sigur - A2 e o masina super frumoasa, deosebit de fina si buna pentru oras.Personal, mi se pare cam piperata la pret, ma refer la sh, ca noi nu mai avem de mult.Insa, pentru cine isi doreste o masina de mic litraj si cu renume, Audi A2 e alegerea perfecta!:)

    Daca iti place A2, ia-l linistit, numai sa te impaci cu pretul-e cam piperat.Dar in rest, e Audi!!!:yes:
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Oct 2013
  2. nely 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    alege a2

    am un a2 benzina cu motor de 1.4 camd e juamte de an.e super masina ptr mine ptr ca are consum mic intretinere la fel.
    mi se pare mai frumoasa ca astra si e de departe mult mai fiabila.si la opel sunt costuri mici la piese dar la audi greu cade cate ceva.
    sfatul meu e sa nu mai stai pe ganduri:icon_thumright:
     
  3. mariusel86 4th Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2008
    Locație:
    tg-jiu
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 2005
    ...da...majoritatea imi spun sa iau astra...etc..pt ca a2 e audi si are preturi pe masura chiar foarte piperate la piese...comparabile cu golf/bora sau chiar mai sus...si nu in ultimul rand ca e f f f urat ? ce credeti ca nu le palce la A2 ??? mie unu personal imi place...
     
  4. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Tu de ce vrei sa-ti cumperi masina asta??? Ca iti place tie, sau ca le place la altii ????
     
  5. mariusel86 4th Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2008
    Locație:
    tg-jiu
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 2005
    daca poti sa imi spui ceva concret ceea ce ai schimbat la ea niste preturi ...eu vreau 1.4tdi....ms
     
  6. titi 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2008
    Locație:
    SUCEAVA
    Masina:
    audi a2
    e super masin..

    am un a2 de 2 ani..e super masina ,consum mic,la parcari ma descurc super,intretinerea nu e chiar asa de scumpa.Pina in prezent am cheltuit numai pe ulei si filtre..am facut cam 30000 km. fara probleme.
     
  7. razvex 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Feb 2008
    Locație:
    Mures
    Masina:
    astra h, a4 tiguan
    Saptamana viitoare imi iau audi a2

    Saptamana viitoare imi iau audi a2 2001 1.4 benizna, masinuta fff ingrijita, (cica a fost la o profesoara si numai prin oras a umblat cu ea) ...a schimbat distributia la 150000km... acuma are 156000km, nu mai stiu cat avea cand a aduso din germania:(.... dar are un pret bun...7700Euro. nu prea mi-o explicat bine de ce vrea sa o vanda cu atat, dar eu sper sa fie ceva probleme la ea...o sa merg sa o pun pe tester si o sa aflu marti. eu ma gandeam ca daca imi aduc din germania la acelasi pret mai tree platita si taxa si drumu si faze d'alea...

    Merita masinuta asta?

    (acuma citesc cate ceva despre ea)... sau daca puteti sa imi ziceti c as putea sa gasesc la 8000 euro?

    Si is scumpe piesele in general la a2 daca nu se mai fabrica?

    Multumesc
     
  8. razvex 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Feb 2008
    Locație:
    Mures
    Masina:
    astra h, a4 tiguan
    aaa si am uitat, mie mi se pare prea joasa.. nu ii problema la borduri sau ceva de genu? cine are A2 poa sa imi zica cum se descurca?
     
  9. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
    mda...jumatate din masinile care sunt de vanzare au apartinut unei profesoare/pensionare etc care o tinea numai in garaj/mergea numai prin oras/punea mileuri pe bord etc. eu zic sa nu crezi chiar tot ce auzi ca pret cred ca poti gasi ceva mai ok doar daca te orientezi spre alta marca ( de exemplu poti sa iei un golf 4 1.4 la banii astia). bafta
     
  10. SANDU 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2007
    Locație:
    Deva
    Masina:
    Audi A2 1.4i
    Salut!
    Si Eu Am Un A2 1.4i Cumparat In Noiembrie Anu Trecut Si Pana In Momentu De Fata Nu Am Avut Nici Un Fel De Pb Cu Ea.cu Bordurile Nu Ai Probleme Ca E Destul De Inalta|(mai Inalta Ca Si Golfu').pretul Pieselor E Normal Sa Zic Asa.eu Am Schimbat Distributia La 110000 Km Si M-au Costat Piesele 450ron.consumul E Destul De Bun Zic Eu 6.5 In Oras(deva).lucrul Care Nu-mi Place E Suspensia-e Cam Rigida Datorita Faptului Ca E Usoara(935 Kg)-caroserie Din Aluminiu.
    Sper Ca Te-am Ajutat Sa Te Decizi!
     
  11. f4271

    f4271 4th Gear Member

    Înscris:
    6 Noi 2007
    Locație:
    acasa
    Masina:
    A4, 3.0tdi quattro, full options 2009 (e criza, strangem cureaua)
    M-am uitat si eu dupa un A2 pt nevasta mea si in Germania nu am gasit nimic serios sub 12k€. In plus cererea pentru A2 e foarte mare, eram in discutii pentru un 1,4FSI de 3 ani vechime, 90mii km rulati, pentru fabuloasa suma de 13 k€ de la reprezentanta si cu toate inspectiile originale. Pina sa mai stau sa trag de pret s-a vandut in 4 zile fara negociere.
    De aceea pretul de 7700 € mi se pare surprinzator de jos. Iti doresc sa ai noroc de o masina buna si ingrijita.
     
  12. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    pretul e foarte bun pentru masina asta, nu stiu de ce zice Radu ca-ti iei Golf 4 la banii astia... eu nu prea cred sa gasesti Golf 4 la 7000 de euro
     
  13. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Pretul e ok, dar sunt de acord cu radu2006 toate masinile sunt impecabile si perfect ingrijite pana le iei la puricat ...

    P.S. Sandu scrie te rog fara atatea majuscule.
     
  14. DulcyBaby 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Mai 2008
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    207 Sedane
    Si eu am gasit unul :D

    Buna ziua! sunt din cta, am 19 ani si vreau sa-mi iau masina...am gasit un Mercedes A class dar m-am razgandit in priviinta cumpararii lui deoarece am gasit un Audi A2 mult mai haios! e din 2001, 76 000 mii km, benzina 1.4 cu 6 500 euro! arata f bine insa inca nu stiu ce e in "dedesubturile" lui ca sa ma pronunt sau ca sa va ofer mai multe detalii! ma intereseaza intretinerea, in medie pe luna, la cat poate ajunge? merci
     
  15. nenna28

    nenna28 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2007
    Masina:
    A2
    piese a2

    Avantaje si dezavantaje la A2....problema mare ...piesele....de abia le gasesc si fff scumpe cat pt un A8..parerea mea...de ex...tamburi de frana 400€...la fabrica in Germania,si aici pe la noi cam tot asa.
    Acum sunt in cautare de un debitmetru care si asta e cam 100€.
    O avea consumul ff mic..dar se compenseaza cu pretul pieselor.
    Caroseria de aluminiu....hmmm....la un mic impact..se face cam acordeon.....experienta proprie.
    In rest e ok.....doar ca este cam sensibila pentru strazile din Ro.
     
    Ultima editare: 5 Iun 2008
  16. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    debitmetrul ti s-a parut scump la 100 Euro? La a mea era 600. :)
     
  17. laura 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A2 1.4 tdi 2001
    este o masina buna si spun asta pentru ca stiu ce zic ,am un a2 1.4 tdi 2004 de 6 luni ,imi place ,consumul e f mic pentru o masina de orash ,deci merita.:yes:
     
  18. Alexyno

    Alexyno 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2008
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Audi A4 1.9TDI/96kw-131cp Quattro
    pai acum depinde cum o intreti ca altfel nu te costa nimic intretinerea in afara de schimbul de filtre si de ulei care ai vazut de costa cam 5 mil altcva nu ai ce sa ii faci decat sa ii bagi motorina sau benzina ce ai tu acolo.Si iti spun asta ca eu am un audi a4 de 3 luni si in afara de schimbul de ulei care l-am facut....altcva nu a fost nevoie sa investesc in ea..si sunt f multumit de ea :) numai bine :thumbs-up:
     
  19. razvex 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Feb 2008
    Locație:
    Mures
    Masina:
    astra h, a4 tiguan
    Multumesc pentru ajutor dar m-am gandit mai bine si am cumparat un opel astra h... e mai mare.. si mai am si audi a4 lui taicamio care vreai sa il vand.
     
  20. cseke mihaly 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2008
    Locație:
    petrosani
    Masina:
    audi a2
    eu am un A2 SI SUNT FOARTE MULTUMITA DE EA,AM SCHIMBAT SI BARA STABILIZATOARE MA COSTAT CU TOT CU MANOPERA 480 LEI:meeting:
     

Distribuie pagina asta