1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie Audi A4 B6 cu motor Diesel

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de cristian_61, 23 Dec 2007.

  1. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Daca masina ar fi fost intretinuta corect, la cei 180k km , motorul tb sa fie tipla, nu reconditionat!
    Nu minte, are led (china) pe pozitie :)
    Oricum, la 3500 nici nu poti cere prea multe. Deja are xenon + trapa + AFV-ul in 6 trepte.
     
  2. Gabi112 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2017
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    A4 1.9,2003
  3. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Dotari : roti pe 17", suspensie sport ornamente de aluminiu si scaune incalzite.Nu are computer de bord cum scrie el in anunt si teoretic este 2004(nu are grila peste baterie cum au cele pana in 2004).La 3000€ cea mai importanta dotare sunt rotile de iarna din portbagaj.
    Ce inseamna "are polish"?E o alta dotare?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Are scaune incalzite. :)
     
  5. romy.b Platinum Member

    Înscris:
    9 Mar 2013
    Locație:
    Rădăuți / Suceava
    Masina:
    audi a4/AWX/2002, Seat Leon 1P/BXE/2009, passat cc 2011/cbab
    Si motor cu o capacitate de 0, jante cu un cauciuc. :applaus::applaus:

    O cumpar eu pt.ca nu consuma, de fapt nu are cine consuma ca nu are motor.:)
     
  6. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Eu zic ca isi merita banii. Daca motorul e in mintile lui (fara sa ne uitam la km aiurea) si momentan "nu bate nu troncane" eu as lua masina. La pretul ala, chiar daca o sa urmeze ceva investitii, tot nu o sa ajunga la o suma astronomica. Dar sa fi atent putin la verificare : motor , injectoare, turbo, ambreiaj, lovituri prin lonjeroane sau alte minunatii.
     
  7. CristianVasile 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2017
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    VW
  8. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Eu zic sa o lasi. De ce?! Citește descrierea. Deși în unele poze arată foarte bine, sunt sigur că e pierdere de timp și mașina este cum zice el de altele (ruptă/uzata). E un b6 pe forum de vânzare și este extraordinar, este drept că mult mai scump dar macar iei o mașina extraordinară. Dacă iei una de asta in 6 luni vei baga ușor 3k euro.
     
    Catalin_1987 și CristianVasile apreciază asta.
  9. Lucian96 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A6 4F2, 2011, CAHA
    Facand abstractie de dotarile enumerate de samsar, dintre care 3 sfert sunt inexistente, masina arata destul de bine interior, exterior(aripa spate se poate repara usor). Ar merita vazuta, iar daca e ok din punct de vedere tehnic si mai reusesti sa scazi ceva din pret e rezonabil pentru un 2.5+quattro.
     
    CristianVasile apreciază asta.
  10. CristianVasile 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2017
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    VW
    Nu cunosc Audi și dotările cu care vine un model standard sau un S-line.
    Bănuiesc ca multe din cele precizate de vânzător sunt inexistente sau doar dorește sa inducă în eroare cumpărătorii.

    Merita văzută? Are un raport pret/calitate bun?
     
  11. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Eu am un b6 din 2005. Mașina la 450k km. Eu daca as cere pe ea 3000 de euro cred că aș d@-o foarte repede unui prieten. Mașina nu e perfectă, nici pe departe, dar este o mașină corectă. De ce as dă-o cu 3k euro?! Pt că este la mine de 10 ani și devalorizarea nu ar conta, automan nici macar profitul/pierderea. Dacă el vinde un b6 la prețul la care as da imediat eu un b6 "obosit" și obține și profit, ghici cum e mașina?!
     
    CristianVasile apreciază asta.
  12. CristianVasile 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2017
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    VW
    Înțeleg perfect ce vrei sa spui. Mulțumesc pentru răspunsurile incredibil de rapide.
     
  13. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    Usa si aripa fata stanga sunt in alta culoare. Masaj in scaune ? :applaus: Poate daca te bate careva.:asskicking:

    Cred si eu ca e impecabila masina in ochii unui orb.
     
  14. DonDoneL

    DonDoneL Gold Member

    Înscris:
    26 Oct 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 1.8T AVJ Stage 2 QUATTRO 02'
    "Masaj in scaune ?" posibil reglajul lombar :))
     
  15. marius_r

    marius_r 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iul 2018
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    A4 B6, 1.9TDI AVF, 2004, Audi A3 8P BKC 2004
    In primul rand, va salut, e prima mea postare pe acest forum.

    Ma poate ajuta cineva cu o parere despre masina asta?

    https://www.bestauto.ro/audi/a4/com...=mures, reghin&price=3690&tabid=1&pictureid=1

    Mentionez ca ieri am fost sa vad o masina asemanatoare, tot din 2005, 1.9TDI, varianta de 116 CP, pretul cerut era de 3700E, in poze masina arata normal, in schimb la fata locului a fost un esec, usa din dreapta avea dezlipit aproape total plasticul acela de jos (abia atunci am inteles de ce toate pozele arata doar partea stanga), iar sub plastic usa era ruginita grav, ambreajul "prindea" foarte sus, iar in viteze intra foarte greu, de un an detin un Opel Astra F Caravan din 1995 luata de la taica-meu, el a avut-o vreo 6 ani si nu exagerez cand spun ca desi am avut si eu ceva probleme cu cutia de viteze,nu intra asa greu in viteza ca masina vazuta ieri, se simtea o trepidatie la franare, in special la viteze mai mari, suna alternatorul, iar dupa cateva intrebari am aflat ca de fapt masina nici nu era inmatriculata pe el, ci pe altcineva. Singurul plus era interiorul, care arata foarte ingrijit. Evident ca am spus "pas", nici nu am mai negociat niciun pret, asa ca as vrea sa aud o opinie daca se poate.

    Multumesc.
     
    Ĺuciank apreciază asta.
  16. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Masina nu arată rau...pare îngrijită și la interior, motorul cu 131cp...superior mașinii văzute anterior.
    La capitolul dotări sta foarte bine...nu minte cu ceva vânzătorul..Ba chiar a omis câteva dotări pe care masina le are :)
    Eu zic sa mergi sa o vezi și sa o verifici bine..îți dai seama ca el dacă o vinde la prețul ala..a dat mult mai puțin de unde a luat-o.
    Bafta
     
  17. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Arata bine! cred ca la usa soferului s-a intamplat ceva, difera nuanta si chederul e pus amboulea in dreapta usii. Dar cred ca stalpul e ok, pare in linie usa. Parca si la usa dreapta spate e bandoul alta nuanta...
    Eu m-as mai tigani la pret, chit ca ea e ieftina raportat la piata, dar o sa te ajunga 4000+ o masina de 13-14 ani, diesel, euro 3 (daca are 131hp?).
     
  18. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Si ti se pare mult 4000 de euro pentru un B6 cu dotari peste medie si in mintile lui ? Face si mai mult o astfel de masina ! Personal norma de poluare nu ma intereseaza, nici vechimea atata timp cat e o masina nu o caruta. Gandeste-te ca B6-le bate la fund multe alte masini fabricate in 2018 !
     
    Buta Gheorghe, lowlife și gutza25 apreciază asta.
  19. marius_r

    marius_r 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iul 2018
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    A4 B6, 1.9TDI AVF, 2004, Audi A3 8P BKC 2004
    Multumesc pentru raspunsuri.

    Norma de poluare e Euro 3, am vorbit cu vanzatorul si e motorul AVF cu 6 trepte. Luni merg sa o vad.
     
    lowlife apreciază asta.
  20. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Nu o mai gasesti luni.
     
    vladliviu85, nucugheri și lowlife apreciază asta.

Distribuie pagina asta