1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consum de combustibil 2.0 TDI la A4 B8 - discutii diverse

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de calinbalan, 2 Aug 2011.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    Am audi A4 b8 2.0 tdi multitronic 8+1 cod motor caga si vu un plin nu am facut niciodata mai mult de 750 km. Într-adevăr merg 80% in oras (pitesti) si foarte putin in afara orașului. La ultimul plin am bagat 55 de litri si am pana acum 640 km parcurși si imi arata pe bord ca mai am de 120 de km. Ce parere aveti? Voi cat faceti cu un plin?
     
  2. alexgeana 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 Avant 2010, 2.0 TDI 170 CP
    Pai daca consideri o medie de 9%, tu ai facut mai multi km, deci stai chiar bine!
     
  3. catalin86

    catalin86 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2015
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B8, 2.0 TDI, 2009
    Salut,

    Am un audi a4 B8 din 2009, cutie automata multitronic.
    De curand am facut update la soft si la ultimele harti updatate din 2015
    BNav_EU_K0257_2_D1

    Acum cand stau cu ea in parking, imi creste consumul cam cu 0.1 la suta la fiecare 5 secunde. Stiu ca nu are cum sa fie real sa ajung al consum 20 sau 25 cu un motor de 2.0 TDI, vroiam sa stiu daca a mai intalnit cineva problema asta sau daca e o problema de soft.

    Atasata este si poza cu consumul.
     
  4. madalinc

    madalinc Bronze Member

    Înscris:
    13 Mai 2013
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    A4, b8, 143cp
    Si nu ti se pare normal ce se intampla? Gandeste te logic, masina calculeaza consumul mediu pe 100km, din moment ce tu stai parcat in aceasta perioada si nu parcurgi nici un km, asta inseamna combustibil irosit, in consecinta e perfect normal si logic ca, consumul mediu sa creasca, motorul nu merge la relanti pe aer.
    Stai 5 ore cu ea pornita dupa care mergi cei 100 km, ea iti va arata consumul mediu pe aceea distanta indiferent de ce faci tu.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    catalin86 este foarte normal ce iti arata pe CB. Asa calculeaza consumul in stationare CB-ul
     
  6. thor4ever Silver Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    sebes-alba
    Masina:
    Audi a4 avant, 2010, CAHA-170hp
    A venit si oleaca caldura si am facut iarasi un test de consum tot cu anvelopele de iarna.Sebes-Sibiu(autostrada 60km si vro 7km in oras)pilot 120/h, 2pers, masina goala.La dus 5.6 iar dupa vro 2-3h stationare(deci motor caldut) Sibiu-Sebes a fost 5.4, condus la fel.
     
  7. catalin86

    catalin86 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2015
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B8, 2.0 TDI, 2009
    din cate am inteles consuma cam 0.6 - 1 litri pe ora de stationare... mi se parea anormal de la 10 sa zicem sa ajunga la 20 in 15-20 min, de asta am intrebat... normal ca se consuma si cand sta pe loc, dar parca are exagerat
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Este un altfel de calcul si nu are legatura cu ce stii tu. Altceva se afiseaza pe CB si altfel se consuma motorina (asa cum ai mentionat) in stationare.
     
  9. alexgeana 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 Avant 2010, 2.0 TDI 170 CP
    Timisoara-Bucuresti-Timisoara 2 persoane (6,5 ore dus noaptea in conditii de ploaie si ninsoare non-stop, 6 ore intors pe zi) si inca vreo 100 km prin Bucuresti = consum 6,0%.
     
  10. sandman

    sandman 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    ex: Audi A4 B8 Avant, 2.0TDI 170CP, 2011
    trafic in bucuresti, dimineata, 40min-10km, consum 10% cu temperatura pe 27grade. sistem start&stop dezactivat
     
  11. adi_T 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI,CAGC, 2010
    Salut,
    luna trecuta, mers doar in bucuresti, drumuri relativ scurte, intre 5km si 10 km, dimineata si seara(trafic), consum la pompa 12,2%. La fel, start&stop dezactivat.
     
  12. alexgeana 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 Avant 2010, 2.0 TDI 170 CP
    Da, am uitat sa specific, la mine nu a fost nevoie sa-l dezactivez pt ca nu a functionat singur.
     
  13. radural 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2011
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a4 quttro 2015
    Salutare,

    Am si eu o dilema mare referioare la consum deoarece la ultimul drum Iasi-Buzau si retur am avut un consum de 6.6 in conditii de ploaie si o viteza de 120-130 cat mai constant deoarece folosesc statia si merg destul de tare in localitati( anvelope de vara).In urma cu 3 saptamani am facut un drum Iasi-Turda si retur cu un consum mediu de 5.3 cu viteze apropiate de 120-130 cum am avut ocazia tinand cont ca am traversat si muntii (anvelope de iarna).In toamna 2014 am facut un drum mai lung Iasi-Geneva si retur iar media a fost Iasi-Oradea 5.6 aveam un motor BXE in portbagaj si cateva cutii cu scule ca sa ajut un prieten al carui motor BXE a crapat in Elvetia,Oradea-Geneva 5.0 care s-a mentinut pana am ajuns din nou in Oradea iar pe autostrada am mers cu 140-150 si pe alocuri 200 ca sa ma bucur si eu de masina(anvelope de vara).Ajuns inapoi in Iasi media era 5.2 masina mai usoara pt ca scapasem de motorul din portbagaj.Precizez ca nu folosesc treapta a 6 a decat de la 150-160 in sus,in romania foarte rar a 6 a.In general consumul urban variaza de la 6 la 8.5 in functie de aglomeratie ,AC , cat de grabit sunt dar nu am avut mai mult de 8.5 iar consumul de la plin la plin a fost facut de mai multe ori si este la fel cu cel din BC adica pe hartie 5.59 iar pe bord 5.6 deci e ok.Inainte de drumul Iasi-Buzau am facut revizia ,schimbat filtre si ulei si am pus si un metabond eco in motor.
     
    Ultima editare: 4 Apr 2015
  14. thor4ever Silver Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    sebes-alba
    Masina:
    Audi a4 avant, 2010, CAHA-170hp
    Din cauza ploii cred pt ca la fel am patit si eu saptamana trecuta cand am facut 2 drumuri dus intors de bucuresti pe conditii de ploaie si trafic intens,anvelope vara. Pan acu la stilul de condus 120 autostrada, 110-120 DN, 60-70 localitati cu 2-3 persoane iesea pe la 5,6-5.8.Ajunsesem pe A1 cu un consum de vro 6,3.
    Pe A1(ploaie intensa) pt ca este jenanta cu zone multe de acvplanare si denivelari muntoase am tinut o pe la 100-110 iar consumul instant pe la 6 cu usoara coborare de la 260m(intrare a1) sub 100m(bucale).Mi o iesit pe la 6 media cu 93km/h media finala. La intoarcere(noaptea) fara ploaie, dar in urcare tot drumul, f aglomerat, accident urat pe valea oltului(90min stationat) si cozi de zeci de km pana la giratoriul valcea-sibiu-brasov.Dupa care pe 2 benzi pilot 140/h si apoi autostrada(80km) 160-180.Consum resetat la plecare 6,1 si vit medie putin peste 70.
     
  15. alecs.ro

    alecs.ro Bronze Member

    Înscris:
    11 Mai 2014
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4,B8 2011 CAGA 2.0TDI 143hp Multitronic LLA
    Ce consumuri frumoase pe aici:) eu sub 8.5, 9 nu scad:(
     
  16. djenavar

    djenavar 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 diesel 1968 cm3 19.03.2009
    Stai linistit in oras acesta este consumul normal la ore normale, daca stai luni si vineri in trafic dimineata la 7 si seara la 17-19, fara 12 % nu scapi:)
     
  17. kng_bv

    kng_bv Gold Member

    Înscris:
    5 Dec 2013
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A4 B8 Avant 2.0, 2011 200+CP A3 quattro, 1.8T, 2000 400+CP
    13.4% scot eu pe oras, si 6.5 in exterior. Fara menajamente. Vede foarte des 4000 rpm. Start-stop dezactivat in 80% din cazuri.
    Motor CAGA.

    Mi se pare un consum decent dupa 1.8T cu care aveam 16% media pe oras si 8-9 pe extern :) (Bine, sa nu comparam, ca 1.8T-ul avea aproape 300 CP fata de 143 :P )
     
  18. thor4ever Silver Member

    Înscris:
    23 Iun 2014
    Locație:
    sebes-alba
    Masina:
    Audi a4 avant, 2010, CAHA-170hp
    A venit caldura si se simte la consum.Am facut un drum Sebes-Herculane-Sebes, 421km, 80km/h media, la dus destul de liber iar la intors azi f aglomerat.Atat la dus cat si la intors 5.4%.
    https://plus.google.com/photos/1140...6137248408445879954&oid=114063490991951065073
    Am incercat sa fac si un test de consum pe o portiune din autostrada cat de cat dreapta.
    https://plus.google.com/photos/1140...6137249142776955890&oid=114063490991951065073
    Anvelopele contipremiumcontact 2: pe fata noi, montate inainte de plecare si pe spate au fost luate noi in 2013
     
  19. octavian.d3 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2015
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a4 , 2.0 tdi 143c cv multitronic, 2012 facelift
    mie in oras la un mers de placere fara sa tin cont cand apas pe acceleratie la maxim imi consuma 9.2 , fara start-stop nu suport functia asta...
     
  20. cdan83 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Apr 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4, 2012, CR, 143 cai, 2.0 TDI
    Audi A4 B8, 143 cai, 2.0 TDI, CR, berlina:

    Consum extraurban :

    1. Bucuresti-Fundulea-Fundulea Bucuresti :

    A) Mol premium diesel 6.2 mixt (1 om in masina)
    B) OMV premium diesel 6.3 mixt (1 om in masina)
    C) Rompetrol Efix 55 6.0 mixt (2 oameni in masina)

    Consumul s-a inregistrat in urmatoarele conditii :

    1. Ora ~12-13:
    2. Temperatura exterioara 25 grade
    3. Distanta parcursa ~47 km
    4. Viteza medie de deplasare 120km/h (mers cu 137km/h pe ACC)
    5. 5-7 litri in rezervor (alimentat cand mai aveam 1-2 litri)
    6. Presiune pneuri 2.2.
    7. Aer conditionat 22 grade, folie pe spate, aproape de maxim de opacitate

    Consumul la o masina tine de foarte multi factori motiv pentru care am si enumerat toate astea. Nu cred ca ele separat influenteaza asa de mult dar si 0.1 litri la suta de km multiplicat cu numarul de posibile variabile poate schimba considerabil consumul total.
    Asigurati-va ca scutul la motor este prins bine, la un drum Bucuresti Calarasi am inregistrat un consum exagerat de 8.0 la suta din cauza scutului cazut care imi schimbase aerodinamicitatea masinii.

    In oras imi consuma intre 6.5 si 11% mediu (Bucuresti). Pentru o masina de 1.5 tone condusa sportiv 11 in oras mi se pare extraordinar. Pentru cine vrea consum extraordinar de mic am vandut eu o Skoda Octavia pe GPL. Pe aia n-o bateau nici baietii astia de pe forumuri care misca 1.5 tone cu 4.7 la suta (de parca noi ne-am fi nascut ieri). Consuma (am vandut-o) 10% in afara si acum GPL ul e 2.6 lei pe litru

    Intre timp urati-mi bun venit printre voi, sunt posesorul acesti minunatii de masina de aproximativ 1 luna si nu ma mai pot satura de ea.

    Numa' bine!
    Calin
     
    Ultima editare de un moderator: 24 Mai 2015
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta