1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consum de combustibil 2.0 TDI la A4 B8 - discutii diverse

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de calinbalan, 2 Aug 2011.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. alinuty2003

    alinuty2003 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Aug 2010
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A4 B8 Grau - 143CP
    Cluj-Wien-Cluj inclusiv 300+km facuti in Wien, mers linistit, cu 2 mame in masina :))
    Media extern a fost 5.4l/100km si incolo si inapoi cu medie orara 104-107km/h si Cluj-Oradea(156 km) in mai putin de 2 ore.
    image.jpeg image.jpeg image.jpeg
     
  2. ilky

    ilky Silver Member

    Înscris:
    14 Mar 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 -2.0 TDI 2009 CAGA
    84 de litri consumati si ~ 1450 de km parcursi , In principal bucuresti-timisoara si retur din care din pacate vreo 20 km gen off road datorita CNADNR ( evitati pe cat posibil portiunea Baia de Arama - Motru ca e haos, e decopertat total ). Mers constant ~ 100km/h ( 3 h Severin-Timisoara si 3h TgJiu-Bucuresti) si excluzand defileul Jiului si portiunile Mehadia- Armenis si Scoarta - Bengesti --- Alimpesti- Horezu. Deci media sub 6 mi se pare incredibila , sunt curios daca dupa ce schimb distributia o sa ramana la fel :)
     
  3. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    dupa ce schimbi distributia consumul ramane acelasi, si teoretic si practic (am testat eu)
     
  4. ilky

    ilky Silver Member

    Înscris:
    14 Mar 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 -2.0 TDI 2009 CAGA
    Multumesc de confirmare. La fel ma gandeam si eu ca va consuma la fel sau mai putin ,asta daca o sa gasesc un mecanic sa o puna la fel la punct sau care sa foloseasca acele cale speciale sa nu o decaleze :D
     
  5. sergiu_88 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI 143 CP, CAGA, 2011, sedan
    Gasesti la reprezentanta :D
     
  6. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    la reprezentanta imi cereau aprox. 650 euro, cu demontat bara ceea ce implica mult mai multa munca si posibil lufturi la montat bara
    am ales un service care cu 400 euro mi-a schimbat fara sa demonteze bara, aveau toate ustensilele de blocat distributia ca sa nu sara de pe punct si totul e in regula dupa jumatate de an de la operatiune si cateva mii de km
    consumul e acelasi, puterea e aceeasi
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ne oprim aici cu divagatiile de la titlul topicului. Multumesc.
     
  8. iondragos90 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 Tdi 2012
    Eu am un avant 2012 2.0 tdi 177cai multitronic si pot spune ca in oras sub 10 nu scade
    Ce mi se pare foarte ciudat si mare este consumul extern
    Pe autostrada la 130km/h are 2000rpm si un consum de 7l/100km
    Mi se pare foarte mare pentru aceasta viteza si implicit turatie a motorului
    Am mers pe ideea ca este motorul de 177 cp si de aici s-ar justifica consumul
    Ati cineva idee?
    Stima
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai un consum normal. Nu te mai stresa.
     
    sandumbogdan apreciază asta.
  10. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    iondragos90 Si mie mi se pare ok consumul tau.
    La drum lung dus-intors cat consuma? Daca e undeva pe la 7% atunci e normal.
     
  11. iondragos90 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 Tdi 2012
    7l la 130/h?
    Sincer mi se pare mare
    Am un prieten cu passat automat si la viteza asta ii consuma 5.5
     
    dann778 apreciază asta.
  12. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    6.5-7 imi ia mie la 130-140 cu 2.7 TDI manual.
    Da iondragos90, stim povestea, 5 la 140, 3 la 90-100 si la 60-70 merge gratis.
     
    Mircea77, wrss și MarianMaxx apreciază asta.
  13. iondragos90 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 Tdi 2012
    Mi s-a parut maricel un consum de 7
     
  14. sergiu_88 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI 143 CP, CAGA, 2011, sedan
    La.mine consuma intre 5-6 la 130km/h, in functie de inclinatia soselei.
     
  15. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    @iondragos90 sunt mai multe de luat in considerare, dupa cum a spus si colegul inclinatia soselei, incarcarea masinii, filtrele/uleiul, cat de imbacsit este filtrul de particule, starea egr-ului, injectoarele, motorina care o folosesti.. ce fel de cauciucuri ai etc
    La mine pe drum drept cu 'parazitii' de pe traseu anulati si motorina aditivata in regim propriu, se stabilizeaza la 5-6 pt 140km/h
     
  16. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Acum doua saptamani am facut schimbul de ulei si filtre.
    Inainte de schuimb in mod obisnuit aveam 0.7 l/h in stationare la relanti cu ac oprit, cutia pe N sau P, foarte rar vedeam 0.6 sau 0.8.
    Acum de obicei am 0.8 si foarte rar vad 0.7 sau 0.9.
    Uleiul e acelasi, toate filtrele schimbate.
    In mers consumul este in regula insa la relanti a crescut.
    A mai patit cineva asa ceva? In mod normal cu ulei noi ar fi trebuit sa scada consumul dar la mine a crescut.
     
  17. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G 3.0 TDI Quattro S-tronic (CLAA) 2012 Avant
    Si de aceea nu poti sa dormi?:) Cauti doar sa iti faci rau cu asemenea probleme.;)
    Acum consumul poate sa cresca si din cauza motorinei, poate o sonda in acel moment regla aprinderea dupa alte valori, sunt multe motive. Fai plinul si bucurate de ea, lasa deoparte consumul la minim, sunt probleme de alta natura care sa iti scoata par alb.:)
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Asa mult ce va preocupati din cauza la 0.1l / ora.
    Cand ziceti ca va scade consumul odata cu schimbul de ulei, asta e imaginatia voastra sau asta vreti sa credeti. Posibil sa scada, daca ultimul schimb e facut cu 20-25.000km in urma.
     
  19. DeViAnS

    DeViAnS Gold Member

    Înscris:
    15 Sep 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A5 B9 DDWA Quattro 2018
    @iondragos90 si eu tot 2,0 de 177 cai am si pe autostrada am 7% la 140 km/h in schimb eu am manuala.. si la viteza aia am peste 2500 RPM.
     
  20. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    La viteza aia cred ca sunt undeva la 2400rpm :)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta