1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

De ce iti trebuie "Cartea de Detailing pentru Do-It-Your-Self"?!

Discuție în 'Detailing' creată de Cristian Pop, 15 Iun 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Am cerut si eu cartea domnului Cristian Pop, si am primit - o in aceasi zi. Nu am putut asteapta si m-am pus pe citit. Am aflat anumite lucruri noi despre care nu aveam cunostinte, dar ma asteptam sa aflu mai multe detali despre ingrijire-a interioarelor auto, cat si ceva solutii.
    Multumesc mult pentru disponibilitate si distribuire a materialului.
     
  2. AndreiS. 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 , 2.0 TDI , 2012
    am primit si eu cartea.
    Detalii utile si termeni care tin de detailing necunoscuti pana acum . Multe informatii care ar trebui stiute de toti cei care vor sa aiba o masina ingrijita.

    Cateva parti unde as fi dorit sa se fi insistat:
    1) interior de piele .
    2) solutii si produse bune pentru operatiuni ( fie ele de exterior sau interior)
    3) nu ar fi rau si exemplificari video pentru diverse operatiuni ( un canal de youtube)

    Felicitari pentru initiativa si multumesc pentru carte.
     
  3. RemusD 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mai 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi 80 Cabriolet, ABK, 1994
    Am primit cartea si este foarte folositoare.
    Am parcurs-o si pot spune ca m-a ajutat sa inteleg mai in detaliu ce inseamna detailing auto profesional, sa inteleg anumite notiuni de baza ale operatiunilor de detailing, categoriile de produse folosite si, cel mai important, de ce sa avem grija asa cum trebuie de masina proprie, apeland la profesionisti. Cred ca acesta din urma este si scopul cartii.
    Multumesc domnul Pop.
     
  4. Colectionarul

    Colectionarul 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Mar 2016
    Locație:
    Arges
    Masina:
    A4 (B6), 1.6, 2002
    Citisem deja despre promtitudinea cu care, domnul Pop, raspunde la solicitari, prin urmare nu am fost surprins cand, in mai putin de 3 ore, am primit cartea. Acum...despre carte:
    este o carte ce cuprinde notiuni generale, in principal, despre lucrurile ce tin de ingrijirea masinii tale. Daca ai solicitat cartea inseamna ca te intereseaza sa ai grija de masina ta si sigur ti se va deschide apetitul pentru o cunoastere in profunzime a fenomenului de "detailing". Ce sa faci, ce sa nu faci, cum si mai ales ce iti afecteaza masina, cum poti sa "repari" anumite defectiuni si cum sa te feresti de ele.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Deoarece acest topic a ajuns ca o apologie a unui manual cand mai sunt sute poate mii de astfel de manuale pe piata si cum acest lucru nu aduce nici un beneficiu acestui forum topicul se inchide dar va ramane deschis si va fi mereu pe prima pagina. Cine are nevoie de aceasta carte i se va adresa personal prin PM sau email, celui care a deschis topicul, pentru ca sa primeasca acest manual.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta