1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Drag Racing in Romania

Discuție în 'Evenimente din lumea auto / Curse legale' creată de nadir, 15 Dec 2008.

  1. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Masimo...a avut si zile mai bune ca cea de duminica!:( In prima faza mi-am uitat prezoanele de roti acasa si...pana la ora doua cand cu greu mi-am facut de altele datorita lui Laur Constanta,mi-am facut rost de altele! Apoi datorita unor senzori aveam o limitare pe treapta 1 si nu puteam sa scad mai jos de 13,1-13,3 sec! Cand in sfarsit am depistat problema,am scos 3 de 12,7,cel mai bun 12,71 si au inceput finalele! Am intrat in semifinala si m-au descalificat,am furat startul,de fapt amandoi...dar eu mai mult!:meeting:Programul de semaforizare a fost cascada, altul decat cel clasic,cu care sunt obisnuit! Cel care ...a furat si el...a mers in finala!!!:rtfm: Felicitari Robert!Recordurile sunt facute sa fie batute! Discutia ramane deschisa...si maine e o zii!:) La plecare,iesire din Tulcea un tampit de taximetrist mi-a iesit in fata si am facut praf toata fata,noroc ca radiatoarele au ramas intacte si airbag-urile decuplate,am mai dormit o noapte in Tulcea,amiabila si cu greu acasa! Mi-a dat asigurarea ...la euroins,fix-pix fara bani nimeni nu lucreaza cu ei,o face casco meu si se descurca intre ei! Paguba...aprox. 7000 de eur!Am pus bara stock si am indreptat ce s-a putut,arata destul de bine,vine in 11 cursa de la SM si..nu vreau sa o pierd,bara caractere ajunge in 2 saptamani!:(
    PS:Adi,chiar crezi ca diferenta de 0,9 secunde...vs ibiza,genereaza frisoane?;) Va salut si,pe cei care puteti,va astept la Satu Mare!!!:salute:
     
    Ultima editare: 31 Mai 2011
  2. mircea_glontzu

    mircea_glontzu Audi Expert

    Înscris:
    11 Sep 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Allroad 2011 CAHA
    Masimo, bafta pe mai departe. Iimi pare rau de ce ai patit bine ca nu s-a intamplat inainte de cursa.
    O sa ajungi sa pui platforma dupa Touareg si sa mergi asa cu A5 -ul pana la curse.:keule:
     
    Ultima editare de un moderator: 31 Mai 2011
  3. filalucian

    filalucian Platinum Member

    Înscris:
    24 Feb 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4 1.8t B5 1997
    Ce mai poti spune dacat ca ai avut o zi cu ghinion.Bine ca nu e mai grav si la Satu Mare poti face legea,acum ai vazut care sunt problemele a fost o cursa de test.De la 12.7 in jos nu mai e mult,o sa rupeti pista(tu si Robert),si o sa iesi invingator,oricum de acum o sa fie tot o stafeta intre voi doi,foarte apropiati,asta nu poate fi decat bine pentru spectacol.Sa auzim de bine!;)
     
  4. Sini

    Sini Silver Member

    Înscris:
    17 Iul 2008
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    A4 B6 / A3 8L
    etapa IV la Tulcea

    La Satu Mare Masimo a luat locul I la grupa lui :racer:, urmeaza etapa IV la Tulcea:

    "3 iulie - Tulcea etapa IV - campionat DRE

    a patra etapa a campionatului DRE

    programul :

    ora 7.30 - deschidere porti si inscriere
    ora 10.00 - incepere sesiune calificari
    ora 14.00 - sfarsit sesiune calificari
    ora 15.00 - incepere finale

    suprafata de concurs
    - 2 benzi tratate cu lipici
    - 2 benzi netratate(suprafata - beton)


    - Intrare public: 15 ron (inclusiv concurentii!), cu gratuitate pentru persoanele sub 10 ani insotite de adulti si pentru persoane peste 60 ani

    Taxa de participare:
    - Categoria Street: 100 ron
    - Categoria Profi : 150 ron

    Premii categoria PROFI

    - locul I - 400 ron
    - locul II - 200 ron
    - locul III - 100 ron

    nota : atat la categoriile Street cat si la Profi se vor acorda cupe la locurile I,II si III

    Pentru cei care doresc sa devina membri simpatizanti in Asociatia DragRacing Events se ofera urmatoarele pachete tarifare:

    Pentru piloti:

    -Categoria Street :
    o Pachet 3 curse 280 ron
    o Pachet 5 curse 400 ron
    o Pachet pt intreg sezonul 600 ron

    -Categoria Profi
    o Pachet 3 curse 400 ron
    o Pachet 5 curse 550 ron
    o Pachet pt intreg sezonul 700 ron

    Pachet taxa intrare atat pentru piloti cat si pentru spectatori


    - Pachet 2 curse – 25 ron
    - Pachet 4 curse – 40 ron
    - Pachet pt intreg sezonul – 60 ron


    Nota :

    - Cei de la categoria Profi au prioritate la start (se va alterna o pereche de masini de la Profi cu o pereche de masini de la Street)

    pt inscriere va rog mail la inscrieri@dragracing.ro"

    Sursa: Dragracing.ro
     

Distribuie pagina asta