1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri si Lumini de zi (DRL) la A7 - schimbare becuri - demontare/inlocuire far - etc

Discuție în 'Audi A7' creată de Petrut Vilcu, 8 Apr 2017.

  1. andreibld 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6, 2.0 TDI , 2007
    Bună ziua,

    La masina mea Audi A7 an 2015 se poate sa codez, pe farurile fata si semnalizarile din oglinzi, cu semnalizare dinamica ? Doar pe lampile spate are semnalizările dinamice. Cineva mi-a spus că se pot activa cu ObdEleven, l-am achiziționat dar și acolo doar pentru spate are funcție. Dacă mă puteți îndruma aș rămâne recunoscător. Am cautat și pe Google și nu am găsit răspuns și cel mai probabil s-a mai pus aceasta întrebare de "N" ori dar eu nu am găsit nimic referitor la acest subiect. Mi-a mai zis cineva că trebuie demontate farurile și trimise la modificat. Dar nu prea îmi vine să cred. Mulțumesc anticipat.
     
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Nu ai ce sa activezi deoare fizic la faruri fata si oglinzi nu ai. Doar la farurile Matrix gasesti semnalizarea dinamica, la oglinzi pe original nu exista.
     
  3. andreibld 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6, 2.0 TDI , 2007
    Mulțumesc pentru răspuns.
     

Distribuie pagina asta