1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Filtrul inovator pentru masinile noastre

Discuție în 'Stiri auto generale' creată de klaudyu, 5 Noi 2011.

  1. bbaarrbbooss 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 2004
    Testare filtru

    Salutare domnilor,
    In primul rand atasez un link destul de interesant http://www.adevarul.ro/locale/alba_iulia/Filtrul-kilometri-autobuze-Alba-Iulia_0_647335531.html
    Ma simt obligat sa revin in aceasta discutie, intrucat am un prieten foarte bun care de aproximativ de o saptamana a montat acest filtru pe masina sa.
    Il cunoaste personal pe inventator si i-a adaptat un filtru pentru masina lui, in speta VW Golf V 2.0 TDI (140 CP de fabrica, iar dupa resoftare are aproximativ 175 CP).
    La sfarsitul saptamanii o sa ma intalnesc cu el si, la randul meu, o sa va transmit daca se simte vreo diferenta de consum sau de putere.
    Atasez o poza cu filtru montat pe masina lui.
     
    Ultima editare: 15 Mai 2012
  2. S3D 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Sep 2012
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A3 1.9 2005
    Filtru minune

    Intresant, acum sa vedem daca este o investitie care isi merita banii sau a fost de dragul de a face o schimbare daca nu da nici un rezultat.
    Sper sa vina si raspusul
     
  3. Night Ryder

    Night Ryder 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2008
    Locație:
    Deva
    Masina:
    A6 1.8T
    Mda. Dupa foto se poate vedea clar ca este acelasi filtru pus pe toate masinile
    "" TUNATE " AIR BY CORNELIU. am vazut si personal astfel de masini.
    Posesorii lor spun ca se simpte diferenta. Pe mine personal ma lasa curios.
    Costul unei astfel de adaptari costa cam 300 lei , posibil mai mult:). Elementul
    filtrant este luat de la un model de Renault (nu imi mai aduc aminte modelul).
    Costul unui astfel de filtru este de cam 50 lei . Costul prafului care intra in motor nu stiu. Totusi ca sa nu fiu carcotas, cunosc persoane care folosesc filtrul Corneliu de ani de zile si motoarele inca merg.
    Oricum sunetul scos de motor dupa modificare e super. Chiar si pentru aspirate. Cat despre performante, sunt reale si sunt acolo.Problema este daca sunt repercusiuni in timp.
     

Distribuie pagina asta