1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Geamuri electrice fata/spate la A3 8L - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de roxalinda, 6 Oct 2008.

  1. Zambaretzu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Mar 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A 3 1.9 TDI- 110 HP
    Salutare,
    Sunt sigur ca acel clips de al macara este spart/rupt, mai exact cel din dreapta cum de uiti din interior catre exterior, intrebarea este de unde pot face rost ce acele clipsuri , ca am tot intrebat la magazine de piese auto si mi s-a raspuns ca vin numai cu macaraua:D:(
    Daca stii p cineva care comercializeaza asa ceva , te rog sa imi dai un nr de contact sau o adresa de mail/site , orice!

    Multumesc anticipat,
    Mircea
     
  2. a4avantnl 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    a4avant,BKE,2005
  3. barbyboy

    barbyboy 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Dec 2008
    Locație:
    Maramures - Rozavlea
    Masina:
    bicicleta mea: a4 2.4 benzina cabrio 170 CP
    Buna, am si eu o problema cu A3-ul meu (batranelul), e din 1998, 1.8 benzina. De vreo saptamana am probleme cu geamurile electrice. Primul lucru pe care l-am facut, a fost sa caut modulul confort sub mocheta din partea soferului, dar supriza, nu era. Stie cineva daca pe modelul asta e releu sau modul confort!
    Multumesc anticipat! :haudrauf:
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Mai 2012
  4. bbog81 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2012
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A3, 1.6 , 2003
    Ridicare/Coborare geamuri din telecomanda

    Buna tuturor. Am o nelamurire vizavi de un A3 1.6 2003. Din telecomanda cand incerc sa ridic geamurile se ridica 2 opuse(stanga fata dreapta spate) si se coboara celelalte 2 opuse si invers... ce e de facut ?
     
  5. comep 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iun 2014
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a3, 1.6, 2002
    Am si eu o problema cu geamul dreapta fata. Cand ii dau sa se inchida, se inchide o parte din drum, dupa care coboara inapoi ca si cum as avea ceva in el sau as baga mana. Daca ii dau mai multe comenzi scurte din buton pana la urma se ridica. Are cineva idee de la ce e ?
     
    Ultima editare: 23 Iul 2014
  6. KrallBogdan

    KrallBogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2014
    Locație:
    München
    Masina:
    Audi A4 B8 3.0 TDI v6 2014 automata
    salutare

    salutare, am si eu o intrebare in legatura cu geamul din partea dreapta al pasagerului ....nu se deschide deloc (de inchis nu am ce sa inchid pentru ca nu se deschide :P ) am observat cand inchide usa pasagerul se aude un zgomot in usa...ce poate sa fie? motorasul ? va rog daca ati intalnit aceasta problema scrietimi si mie :uhm:
     
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pai motorasul se aude cand actionezi butonul, ca si cum ar merge in gol ? Sau nu se aude nimic ?
     
  8. KrallBogdan

    KrallBogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2014
    Locație:
    München
    Masina:
    Audi A4 B8 3.0 TDI v6 2014 automata
    nu se aude nimic cand apas butonul sa deschid geamul...este de neclintit...dar in schimb se aude ceva in usa cand o inchid
     
  9. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pai fata de usa nu putem sa ti-o dam jos de aici de pe forum sa vedem ce se intampla, nici diagnoza nu putem sa iti facem. Ramane sa o faci tu. ;)
     
  10. popavlm 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iul 2016
    Locație:
    Novaci
    Masina:
    A3 8L1 '97
    puteti sa-mi spuneti si mie care sunt sigurantele pentru geamuri? se pare ca ale mele nu se mai deschid nici pe stanga si nici pe dreapta. ms!
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai citit topicul dedicat tabloului de sigurante la tipul tau de masina inainte sa intrebi ? Ai fi vazut ca nu ai asa ceva. Fa o diagnoza cu VCDS-ul si verifica bine conexiunea in butoanele pentru deschis geamurile inclusiv blocul de comanda geamuri de la sofer. Uneori de acolo pleaca problema. Bafta
     
  12. s3fu0ra5ului

    s3fu0ra5ului 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2015
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi A3 1.9TDI, 2000 motor ALH
    Am aceeasi problema, cum ai rezolvat?
     

Distribuie pagina asta