1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inlocuire buton ESP la TT Mk1 8N

Discuție în 'Audi TT Mk1 (8N) (1998 - 2006)' creată de al3x82, 3 Apr 2010.

  1. al3x82 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    Am vazut aseara cand am aprins luminile, ca nu imi functioneaza butonul ESP, fiindca nu are lumina si nici cand apas pe el nu se intampla nimik.Problema e ca el intra cand e ud ca de asta nu mi-am dat seama si vream sa stiu cum se scoate butonul si daca a mai patit cineva asa.Va multumesc
     
  2. valimiu

    valimiu 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Locație:
    Brănești
    Masina:
    Audi A4 2.4 2003
    Rsp..

    Butonul se demonteaza foarte usor.cu o surubelnita fina se baga sub buton sa eliberezi clema care il tine..eu mi-am skimbat butonul pt ca cel original facuse "basici"..si se cojise ca sa zic asa..dar dc zici k nu se int nimic cand il apesi e probabil deconectat din mufa..sau dc nu ai pe undeva intrerupere si nu primeste curent..just in case butonul costa 70 RON..
    Si dc zici ca "intra' pe ud asta denota ca nu ai avarie la senzor. Butonul nu are leg cu functionarea sist ESP decat in cazul in care se decupleaza..de altfel ma intreb si acum care e rostul acestui buton..adica de ce as vrea sa decuplez ESP-ul..ma rog..da, la una manuala si Quattro prob k are logica, desi Audi si drift-urile..baba si mitraliera..parerea mea!
     
    Ultima editare: 3 Apr 2010
  3. al3x82 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    Mersi mult o sa incerc maine sa il scot sa vad ce are.Paste fericit si Sarbatori fericite

    P.s:bag sub buton sau sub rama rotunda argintie de la buton??
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Apr 2010
  4. valimiu

    valimiu 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Locație:
    Brănești
    Masina:
    Audi A4 2.4 2003
    Pune o poza k nu am gasit nimic.. nu pot sa ma pronunt pana nu vad..oricum e ft usor..
     
  5. al3x82 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    Am scos bordul si am bagat mufa ca era scoasa.Multumesc ptr sfaturi si asa am aflat cum se da si bordul jos.
     
  6. valimiu

    valimiu 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Locație:
    Brănești
    Masina:
    Audi A4 2.4 2003
    Ai scos bordul??????WTF?? NU inteleg de ce ai facut asta..sa nu imi spui k din cauza butonului!!!
     
  7. al3x82 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    Nu..... am dat ceasurile jos si am bagat mana prin spate.Se da partea din plastic de la sofer jos si ai 2 suruburi in stanga si in dreapta la ceasuri, pe care le dai jos si gata ai loc sa bagi mana .

    P.s:Era doar mufa scoasa (nu inteleg de ce,dar acum functioneaza)
     
    Ultima editare: 6 Apr 2010
  8. icXu 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2010
    Locație:
    Campulung
    Masina:
    TT/1.8/2001
    Cel mai usor ajungi pe deasupra palyerului; iti trebuiesc doua cheite pt a "descuia" castetofonul dupa care se scoate despartitoarea dintre cas si blocul de butoane.
     
  9. al3x82 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2010
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A4 B8
    Ms ptr sfaturi, dar am scos ceasurile si am bagat mufa la loc pe acolo.
     
    Ultima editare de un moderator: 1 Oct 2011

Distribuie pagina asta