1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inlocuire MMI Basic (ecran rosu) cu MMI 2G (ecran color) la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de drid, 9 Iul 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Multe afiseaza in plus si ai o gramada de alte chesti fata de MMI Basic si da, a trebuit scos component protection la reprezentanta dar asta e caca maca. Oricum a meritat efortul cine vrea sa-si puna 2G sa-si puna pentru ca face toti banii. Apelati la Gondo ca stie ce face.
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Ian 2012
  2. sante

    sante Bronze Member

    Înscris:
    15 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    a6,2.0 tdi, BLB, 2005
    Dacă te rog poți să zici ce afișează în plus (dacă nu cer prea mult) și care este costul final.
    merci mult
     
  3. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Treaba cu ce afiseaza mmi 2G poti sa te uiti pe youtube ca gasesti de toate iar despre pretu final undeva la 800 cu tot cu cablurile pentru retrofit.
     
  4. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Bine ca a iesit ok pentru tine pana la urma. E bine de stiut despre cablurile celor de la KUNSET. Pacat ca totusi se cheltuiesc o gramada de bani pe asa ceva iar neamtul nu isi mai face treaba. Ar trebui sa le trimiti un mail desi sincer nu cred ca vei rezolva ceva. Care e urmatorul upgrade ?
     
  5. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Am vrut sa le scriu dar nici inainte nu mi-au raspuns cand am vrut sa-i intreb despre problema. Un fir negru in loc de gaura 5 in mufa era in a 6-a si cata bataie de cap si nervi si bani.
    Imi mai trebuie CD-Changer ca nu am deloc dar trebuie sa stiu daca merg cablurile de la un A6 care a avut navi 2G de fabrica sau trebuie iar din astea de la kufatek ? Urmeaza camera marsarierre asta trebuie neaparat s-o pun ca e tare tare, am avut pe fostul A4 si e super fain.
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Ian 2012
    Moldovan Alina apreciază asta.
  6. nicubaronu 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Ian 2012
    Locație:
    Turnu Măgurele
    Masina:
    A6, 3.0, 2013
  7. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    NU
    Pentru ca este o chinezarie banuiesc nu are conexiune fibra optica nu vede functiile masini cum etse la mmi high.
    La navigatie foloseste igo sau totm tom parca ceea ce este diferit ca fiabilitatea de sistemul mmi high original.
    Sunt multe diferente intre ceva original Audi si copii a sistemelor originale.
     
  8. B912WEB 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Apr 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6, 2.7 TDI, 2007
    Achizitie

    Salut,
    Unde pot sa gasesc tot sistemul MMI 3G/2G. Masina este un a6 din 2007 nush sa va zic ce MMI am dar cred ca este Basic cu Navigatie.

    Cat de complicat este de pus un MMI 3G - din cate am citit pe aces topic este ceva stres dar merita.
     
  9. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Sal,daca ai deja mmi 2g nu e foarte complicat sa treci la mmi 3g...Doar ca este mai scump mmi 3g dar face toti banii.Citeste pe forum ca sunt multe discutii pe tema asta.Bafta !
     
  10. B912WEB 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Apr 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6, 2.7 TDI, 2007
    salut,

    Cred ca o sa inebunesc punand aceasi intrebare. Cum aflu ce MMI este?????
    am tot cautat diferenta si alte chestii si nimic nu reusesc sa imi dau seama. MMI 3G are incorporat in el BlueTooth-ul ??
     
  11. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    La mmi 3g ai intrare pentru card si sim hard intern si mai multe chestii,tu daca nu ai astea dar ai ecran mare color si dvd de navigatie ai mmi 2g.Cauta ca e plin forumu de discutii pe tema aceasta.
     
    Moldovan Alina apreciază asta.
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    B912WEB, daca este vorba despre masina din profilul tau, tu ai MMI 2G. Bafta
     
  13. adybox

    adybox 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mar 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi a6 2000 cm 2006
    Buna domnilor eu am mmi basic si vreau sa-mi pun mmi basic plus cu navigatie?se poate face trecerea ce anume am nevoie ?ca am gasit o masina de unde imi pot lua tot ce imi trebuie.va multumesc si va rog sa-mi da-ti o mana de ajutor
     
  14. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Daca vrei sa-ti pui mmi 2G (high) scrie in topicu asta tot ce ai nevoie,chiar eu am facut trecerea si merge fara probleme,singura chestie ar fi sa-ti iei cablurile de la kufatek pentru ca eu am patit-o cu alea ieftine..Bafta.
     
    Ultima editare: 14 Oct 2012
  15. adybox

    adybox 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mar 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi a6 2000 cm 2006
    salut

    Ajuta-ma te rog si pe mine. Eu am MMI Basic. Am gasit o masina cu MMI Basic plus as vrea sa iau de la aia consola si navigatia, am nevoie si de module ?
    Dupa aceea as vrea sa stiu ce mai am nevoie sa imi iau in afara de ecran si modul ca sa trec la cel color ca am vazut ca tu ai facut trecerea si ti-a mers. Ai facut-o in Timisoara la cineva ca si eu sunt din Timisoara ? Astept raspunsul tau. Merci.
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Oct 2012
  16. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Sal,cred ca tu ai vrut sa zici ca ai gasit o masina cu mmi high...Deci iti trebuie:

    Ecranu (ala color)
    Interfata (calculatoru)
    Radioboxu
    Unitatea dvd navi
    Rama pt ecranu mare
    Cabluri de la Kufatek
    Magazie cd-uri
    Panou acela cu comenzi de la schimbator care are cele 8 butoane asta in caz ca tu ai acela cu 4.
    Montaju l-am facut cu Gondo din Resita (mare om si se pricepe) am nr lui de tel daca vrei.Bafta.
     
  17. budy

    budy 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2012
    Locație:
    Sinaia si Bucuresti
    Masina:
    Q 7 3.0 tdi 2011
    Cat a costat cu totul ?
     
    Ultima editare de un moderator: 7 Iun 2015
  18. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    In jur de 700 euro.
     
  19. moflea 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2008
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6 an 2005 3.0tdi quattro 224 hp
    Cabluri retrofit

    Salut,pentru cei care vor sa-si monteze MMI 2G sau 3G www.naviservice.com.pl
    Eu am facut retrofit de la MMI Basic Plus fara navi la MMI 2G cu navi si mp3. Am discutat cu ei pe mail, m-au intrebat ce am pe masina exact si ce vreau sa montez exact si mi-au trimis cablurile cu 150 de euro cu tot cu antena gps in afara de de cel de la display-ul color la interfata ca il aveam(numai acela este 47 de euro la ei). In acelasi pret a intrat si transportul(dureaza 2 saptamani). Totul este plug&play nu trebuie sa legi nici un cablu nicaieri. Sunt foarte seriosi, ca exemplu uitasera sa-mi puna un cablu de fibra optica in colet, le-am trimis mail si mi l-au trimis imediat fara comentarii si cu scuzele de rigoare..... Pentru mai multe informatii va raspund cu placere pe PM.:thumbs-up:
     
    laurentiu89 apreciază asta.
  20. cosmin.buturca 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2011
    Locație:
    Galalti
    Masina:
    audi a6 3.0 tdi 2006
    Eu am MMI basic (rosu) fara navi si as vrea sa inlocuiesc display-ul acela rosu cu unul color. Nu ma intereseaza sa am navigatie sau alte prostii. Nu vreau sa adaptez nimic doar sa pun diplay color, da mai bine la ochi. Cel mai mult ma intereseaza daca il scot pe cel mic, mufele se potrivesc si pentru cel color ? Se poate ? Va rog mult, astept un raspuns.
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Feb 2013
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta