1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Instalatia de racire motor - apa nu sta la 90 grade - la Audi A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de mlmmarius, 22 Oct 2007.

  1. jashem

    jashem 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    cluj
    Masina:
    audi a4 1,6 petrol B5 /1997
    ADP 1,6 benzina

    :rtfm: La genuil meu de motor ADP 1,6 benzina, termostatul e la fel in spate la alternator jos undeva? L-am cumparat a fost 35 de lei, mi-a dat si ceva garnityuri..... se schimba greu ? trebuie umblat la distributie? carei adevaratul adevar ? E chiar asa complicat ?
     
  2. jashem

    jashem 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    cluj
    Masina:
    audi a4 1,6 petrol B5 /1997
    ADP 1,6 benzina TERmostat

    :rtfm: La genuil meu de motor ADP 1,6 benzina, termostatul e la fel in spate la alternator jos undeva? L-am cumparat a fost 35 de lei, mi-a dat si ceva garnityuri..... se schimba greu ? trebuie umblat la distributie? carei adevaratul adevar ? E chiar asa complicat ?
     
  3. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    ..in Resita nu aveti magazine cu piese auto din import?
    ..stiu ca in orice oras din Romania sunt;)
     
  4. Buksy

    Buksy Bronze Member

    Înscris:
    3 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 B6 1.8T 150CP
    eu nu am zis ca nu sunt,dar 450 ron mi se pare enorm in raport cu 35 lei sau 75 lei cat ati dat voi!
     
  5. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    ...se pare ca exista modele la care se potrivesc cu termostatul incastrat intr-un plastic si costa mai mult ;)
    ...insa e bine sa te cauti ce e mai ieftin ptr ca se pare ca pica .
     
  6. jashem

    jashem 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    cluj
    Masina:
    audi a4 1,6 petrol B5 /1997
    termostat 1,6 ADP

    La genuil meu de motor ADP 1,6 benzina, termostatul e la fel in spate la alternator jos undeva? L-am cumparat a fost 35 de lei, mi-a dat si ceva garnityuri..... se schimba greu ? trebuie umblat la distributie? carei adevaratul adevar ? E chiar asa complicat ?
     
  7. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    ...sub alternator in aceea zona.
    ...nu e greu daca ai macar o groapa e facil.;)
    Insa tu ai alte probleme cu masina.;)
    Faza cea mai proasta ar fi sa fie ceva ce deja a fost verificat,la multi din mecanicii romani nu ar fi o surpriza.
     
    Ultima editare: 9 Ian 2009
  8. jashem

    jashem 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    cluj
    Masina:
    audi a4 1,6 petrol B5 /1997
    vroiam sa verific o chestie...poate o fac mai incolo....
     
  9. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    cum imi dau seama daca termostatul e blocat?
    la mine ajunge apa la 90 insa foarte greu. am mers vreo 15 km in oras si abia a ajuns la 80 de grade si asta la o temperatura afara de +1 grad
     
  10. Buksy

    Buksy Bronze Member

    Înscris:
    3 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 B6 1.8T 150CP
    nu stiu ce sa zic,e posibil sa fie blocat,la mine de exemplu la -8grade abea dupa vreo 10 km imi creste la ~60
    si miercuri imi ajunge cel nou,sper sa fie ala ca senzorul l-am schimbat
     
  11. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Daca nu ajunge apa la 90 de grade in orice conditie cu clima pornita ai o problema la termostat.Timpul in care ajunge acolo depinde de multe.Cat o turezi,la ce viteza este clima(daca o dai la maxim ajunge mult mai greu apa la 90),cat este de aglomerat(in sarcina se incalzeste motorul),cat este de frig.Eu pana la munca am 6 km si mai mereu ajunge apa la 90 cu clima pe auto,dar nu este inca incalzit bine motorul.Ideea este sa ajunga la 90 si la -20 de grade.Pe autostrada cu termostatul blocat pe deschis nu imi sarea apa de 70 de grade nici sa o bat.Mai poti verifica cu vag com temperatura uleiului si asa iti dai seama daca senzorul de temperatura a apei indica eronat.Uleiul se incalzeste insa mai greu,dat verifica ce temperatura are el,sau verifica dimineata cand abia ai pornit ce temperatura indica senzorul de apa si dupa ce ai incalzit motorul(la mine un senzor indica 70,celalalt indica 50 si putin,desi schimbarea senzorilor s-a facut foarte repede si s-a pierdut foarte putin antigel).
     
    Ultima editare: 12 Ian 2009
  12. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    ajunge la 90 dar greu. clima e tot timpul pe auto si e adevarat ca atunci cand e rece motorul o menajez.
    cum pot verifica? pe ce furtune sa pun mana sa vad daca e ok?
     
  13. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    ...daca o sa mergi pe autoruta 10 km iar temperatura nu sta punct 90 de grade C schimba termostatul.In oras in ambuteiaje etc poate ajunge la 90 de grade dar si in cazul asta nu va sta prea mult in 90 de grade C.

    Am mai spus asta in multe alte posturi lucrul asta forteaza pompa de alimentare fie benzina sau motorina,in plus ...chiar nu sesizati un consum marit?
     
  14. Buksy

    Buksy Bronze Member

    Înscris:
    3 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 B6 1.8T 150CP
    ba da eu am observat un consumul ridicat,de fapt inca il am,ca pana miercuri pana imi vine termostatul.................apropo e 17.5L% la motor de 1.8T
     
  15. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    nu consuma mai mult
    am facut un drum de bucuresti si a stat temperatura fix la 90 de grade, dar acum in oras se incalzeste cam greu
     
  16. Florin67 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2009
    Locație:
    Nasaud
    Masina:
    audi A4
    salut,cu acul de la apa e problema

    nu sta doar la 90,uneori mai scade,apoi dupa1,2 min se pune pe 90,care ar fi problema? antigelul tot scade sub min vreo 5 mm,si acolo se opreste,de acolo ar fi problema,nici caldura parca nu da asa bn. da-ti-mi un sfat va rog, sa stiu la ce sa ma astept.
     
  17. Florin M

    Florin M 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Brasov, Sfintu Gheorghe
    Masina:
    AUDI A4 Avant, 2001, 116 CP, PD, AJM
    si la mine acul coboara la 80 doar cand am pornita caldura, dar revine inapoi la 90 dupa un timp si tot asa o tine cat timp o am pe caldura ininterior.
     
  18. alien_h2001

    alien_h2001 Silver Member

    Înscris:
    27 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A6,2010, 2.7 TDI,CANA,190CP
    daca zici ca nu baga bine caldura ar trebui sa verifici termostatul.Nu deschide cum trebuie.Mie acul de la temperatura se ridica cand vrea el si cum vrea el.Am inlocuit senzorul tot face "figuri".Mecanicul a zis ca trebuie sa dea jos bordul si sa verifice nu stiu ce perii sau contacte.Am zis mai bine nu, ca oricum daca creste apa la motor am martorul cu rosu,si nu-i problema.Precizez ca eu nu am problema cu caldura. bafta:)
     
    Ultima editare: 31 Ian 2009
  19. Florin M

    Florin M 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Brasov, Sfintu Gheorghe
    Masina:
    AUDI A4 Avant, 2001, 116 CP, PD, AJM
    la mine baga caldura si inainte sa ajunga la 70 grade.
     
  20. io78sv 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2009
    Locație:
    suceava
    Masina:
    audi A4
    Caldura in masina baga si inainte de70 degrade de la motor.
     

Distribuie pagina asta