1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Instalatia racire motor - la A6 C6 - antigel - termostat - electroventilatoare

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de SlayeRC, 6 Mai 2010.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ti-am atasat 3 scheme, altele nu exista, ala este tot sistemul.

    Daca nici tu nici mecanicul nu sunteti in stare sa localizati cu exactitate furtunul respectiv, nu va ajuta decat o persoana care are rabdarea si timpul necesar de a va explica de unde pleaca si unde ajunge fiecare furtun in parte.

    Ca este o un furtun cu mufa rapida, sunt cel putin 10 intr-un V6, ca pleaca un cot la 90 grade, la fel.

    Da-l incolo de furtun, e simplu de localizat cu schemele in fata.
    Nu e un surub cazut in scut si nu iti poti da seama de unde e.

    Serios acum, parca suntem Pic si Poc.
     
  2. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    10B din prima plansa se strica de obicei. Am schimbat cateva, inclusiv la mine.
     
  3. Catalin29Audi 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Dec 2018
    Locație:
    Bayern -Germania
    Masina:
    Audi a6 4F . 2004 BLB /2.0 / TDI / 140 CP
    La audi A6 4f 2004 cod motor BLB, 2.0 TDi. sunt 2 termostate? Sau doar unul. Daca sunt 2 termostate, cel de-al doilea este pozitionat la senzorul de temperatura antigel? Unde este flansa din imaginea de mai jos?
    Multumesc
     
  4. Power tdi 3rd Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2021
    Locație:
    Abrud
    Masina:
    A4 B8 cjca an 2013
    Motoarele 2.0 tdi, euro 3..4 cu codurile din 3 litere, geb BKC, BLS, etc nu au 2 termostate.
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    @Catalin29Audi motoarele 2.0 tdi, Euro 4 ce au codurile BRE, BNA, BRF, BLB pentru ca doar astea s-au montat pe A6 C6 fabricat pana in 2008 au doar 1 termostat. Trebuia sa stii deja asta si NU sa descoperi apa calda iar asta denota faptul ca tot ce este scris pe forum este scris degeaba si tu iti bati joc de toata informatia deja existenta si iti bati joc de munca depusa pentru a te informa pe tine (si pe altii), atunci cand adresezi asemenea intrebari ca si cea mentionata de tine anterior.

    Ma repet pentru ultima oara pentru ca vad ca te incapatanezi sa NU faci ce ti-am spus eu si asta este ultima avertizare.
     
    Power tdi apreciază asta.
  6. Victor Doglea 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2023
    Locație:
    Moldova
    Masina:
    Audi A6 2005 3.0 TDI
    Salut,
    Cum ai rezolvat problema ? Pentru ca nu ai mentionat si cum ai rezolvat. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta