1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Intalnirea anuala de primavara 2011 - 11-13 martie, Poiana Brasov

Discuție în 'Intalniri nationale' creată de Sandu_A6, 11 Noi 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Sandu_A6

    Sandu_A6 Bronze Member

    Înscris:
    10 Mai 2009
    Locație:
    Tg. Mures
    Masina:
    A6 3.0 224CP, Touareg 7P 3.0 240CP
    Deschid acest topic in urma discutiilor de la ultima intalnire. Atunci am stabilit, majoritatea, data cand va avea loc urmatoarea intalnire ->11-13 februarie urmand sa stabilim locatia si lista participantilor.

    Cu cea mai mare placere am sa ma ocup de organizarea intalnirii din iarna-daca se doreste.
    Referitor la propunerea intalnirii de la Poiana Bv urmeaza sa merg peste o saptamana un week-end la Poiana BV si vroiam sa ma duc personal la fata locului sa fac poze, sa vad toate variantele. In mare pot sa va zic de pe acum variantele.

    Condiiile pt locatia din poiana sunt in felul urmator:
    Un hotel cu circuit inchis, adica standarde mai ok(3 stele) dar la preturi sub celelalte hoteluri de aceasi categorie din poiana, are si bucatar si per total putem avea parte de servicii de masa si cazare la un pret ff bun pentru poiana brasov. Estimativ la 300-350 ron/pereche cazare(2 nopti/cam dubla cu baie proprie) , masa(2xMD, 1xpranz, 2xcina), bautura(bere/wisky/vin). Singura problema e ca din cate am vazut pe forum si la ultima intalnire sunt multi doritori, iar capacitatea hotelului este de aprox 45-50 de pers, asadar nu cred ca ne putem incadra in locatia respectiva. O varianta ar fi sa ne cazam o parte si la pensiunea alaturata(30 m distanta) si sa servim masa si sa petrecem timpul la hotelul propus; nu stiu acum cat de mult se agreaza acest aspect.Am atasat cateva poze pentru a va face o idee.

    Daca credeti ca sunt ok conditile prezentate mai sus, merita sa fac demersuri, o sa va prezint in detaliu variantele. Daca nu am sa cautam alte variante, si la fel ca la Danes am sa supunem la vot!
    Astept propunerile voastre.
     
    Ultima editare de un moderator: 23 Noi 2010
  2. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Cum stam cu locurile de parcare ?
     
  3. Sandu_A6

    Sandu_A6 Bronze Member

    Înscris:
    10 Mai 2009
    Locație:
    Tg. Mures
    Masina:
    A6 3.0 224CP, Touareg 7P 3.0 240CP
    Nu e problema cu parcarea, e o curta mare, incap cam 25 de masini iar pe drumul care duce spre cabana mai incap 20 de masini. :p
     
  4. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Io cu sotia venim sigur maine pun si avansu daca trebuie :) nici nu se discuta...:yahoo:
     
  5. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Hai cu lista:
    1. deocamdata - 2 persoane si 1/2
    2. mariobos - 2 persoane
     
  6. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Ar fi mai ok daca am avea mai multe locatii de unde sa alegem. Pe mine unul nu ma tenteaza asa mult pensiunea aceasta.
     
  7. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Sincer Ronie la banii astia nu stiu ce mai gasim prin Poiana si avand in vedere situatia financiara, nu sunt dispus sa ma intind prea mult si cred ca nu sunt singur.
     
  8. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Karol chiar are dreptate,la bani astia e chiar super ok si zona si conditiile si tot...
     
  9. jony

    jony Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2007
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a4 2004, 1.9TDI, 131 cp, 6 trepte
    1. deocamdata - 2 persoane si 1/2
    2. mariobos - 2 persoane
    3. jony - 2 persoane
     
  10. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Hai cu o alta propunere ...
    Desi parca vad ca asa o sa inceapa celebrelele discutii fara sfarsit ...
     
  11. lucianboncea

    lucianboncea Silver Member

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4, 2002 2.0i 131CP ~ ALT
    Pretul este bun si pensiunea arata bine si dupa cum spunea si Karol nu cred ca vrem sa ne intindem, acum gusturile nu se discuta, fiecare stie ce ii place si ce nu.
     
  12. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
  13. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Si eu am propus asta la Danes dar am inteles de la cei care au fost in zona ca sigur nu o sa gasim o locatie cu locuri suficiente.
    Sti tu ceva concret ?
     
  14. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Concret nu stiu nimic. Am venit cu o propunere. Cu siguranta in cazul in care se inchiriaza toata pensiunea va iesi mai ieftin. Sa nu vorbesc de conditiile pe care le ofera aceasta locatie. Tinand cont ca ne intalnim atat de rar la nivel national nu cred ca e problema de 50-100 de lei in plus pt un sejur. Parerea mea ca ar fi ok sa alegem din mai multe locatii, dar intr-o limita de timp. Nu sa ne intindem cu discutiile la nesfarsit. Aceasta e propunerea mea. Eu unul mai astept si altele, din care sa se aleaga cea mai convenabila oferta. Cu cat se stabileste mai repede cu atat mai bine. Se poate face rezervarea si avansa la urmatoarele etape ale intalnirii.
     
  15. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Eu merg destul de des la Arieseni ,locul este de vis, dar pentru o intalnire cu 25-30 de masini, crede-ma e un adevarat calvar acolo. Probabil ai fost si tu iarna pe acolo, nu tu locuri de parcare, este un singur drum de acces si ca sa treci prin fata partiei cu masina iti ia si o ora. (vin multe autocare din Ungaria) Referitor la pensiune...este superba, dar pun pariu ca deja este tarziu...probabil jumate este deja inchiriat si crede-ma nu fac compromisuri, pentru ca au clienti permanent iarna, mai ales in weekenduri. Alta problema este pentru cei care vor sa schieze...pe scurt, cand este aglomerat, stai 15-20 de minute la rand ca sa urci cu teleschiul. (din cate stiu eu este cel mai scump teleschi din tara 5 lei partia mica si 7 lei partia mare!) In concluzie pentru o iesire intre prieteni 4-5 masini este super ok, dar deja la 25-30 de masini e o problema.
     
  16. jonix

    jonix 6th Gear Member

    Înscris:
    21 Mar 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 Avant 1.9 TDI, 85kW AJM, Tiptronic, B5-06.2000
    Baile Felix? ;)
     
  17. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Ionele o propunere concreta. :p Un site de la vreun hotel, pensiune, vila, etc. Din cate vad cred ca Tm o sa domine din nou la numarul de participanti.
     
  18. jonix

    jonix 6th Gear Member

    Înscris:
    21 Mar 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 Avant 1.9 TDI, 85kW AJM, Tiptronic, B5-06.2000
    totul e relativ pe lumea asta si tu vrei concret..:p

    Ideea e ca mie de cate ori am fost (grup mic) am fost multumit. Pentru cine nu stie cum arata, google it! Ovidiu a fost weekendul trecut la o intalnire acolo (au fost 60 masini, in nustiu cate vile, dotate f bine, servicii ok). Poate daca lumea e interesata o sa-l rog pe pe Ovi cand vine din germanica sa posteze zilele astea mai multe info ca e proaspat documentat, poate pune si poze sa ne dam seama cum e.
     
  19. Ronie

    Ronie 5th Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    jonix, Cartier Verdi cred ca e ce zici tu. http://www.vilefelix.ro/ :p Avem pana acum Felix, Arieseni si Poiana Brasov.
     
  20. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Acuma sincer, nu vad ce mare branza am putea face la Feilx iarna! Eu as vrea zapada, sanie, schi, partie si vin fiert!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta