1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

intalnirea membrilor clubaudi din Baia Mare

Discuție în 'Intalniri regionale' creată de FloRio, 22 Mar 2008.

  1. ionut_man87

    ionut_man87 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A3
    acuma scoate-te, scoate-te.. :mad: vrei sa zici ca nu-i bun telu meu?:no: sau ca nu stiu face poze?:drag: ei ei.. :) glumesc florine...acuma no ce sa faci...bune or fi si asa rele.. :p

    p.s.: pregatiti-va de zapada!!!!
     
  2. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Propunere intalnire a membrilor din Nord Vest-ul tarii in acest weekend

    Ii salut pe toti membrii club Audi din Nordul tarii, ce planuri aveti pentru acest weekend,ce ziceti de o intalnire in acest weekend sa stabilim ultimele detalii cu privire la intalnirea de la Cavinic(sa mergem si noi in convoi din Baia Mare...am face ceva impresie;))....spre rusinea mea nu am reusit sa cunosc decat un singur membru al clubului(pe Florin alias FloRio):blush:...as dori sa va cunosc pe cei din zona acum inainte de MAREA intalnire de weekendul viitor;), ....daca aveti ceva propuneri va rog sa nu ezitati sa le postati, propuneti o locatie...sper sa putem sa ne intalnim macar 4-5 sa schimbam impresii la o cafea, suc, o bere....binenteles fara alcool:):p...Haide-ti baieti sa ne mobilizam un pic, eu zic sa iesim din "barlog" ca a cam trecut iarna:):thumbs-up:
     
  3. Speed Hunter

    Speed Hunter 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2009
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi 80 b4 1,9 tdi
    Salut!:salute: Ar fi ok sa ne intalnim weekendul asta sa ne mai cunoastem un pic si sa mai stabilim unele lucruri. Daca suntem disponibili macar 4-5 de ce nu?:meeting: Eu as opta pentru ziua de duminica deoarce sambata sunt la servici.:( Ca locatie as sugera centrul vechi in Baia Mare.
    Mai dati ceva sugestii;)
     
  4. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Pentru mine e ok locatia, am vorbit cu Florin(Florio) pe mess si la telefon aseara si nah e cam ocupat in perioada asta cu examene..."stresiunea"...si cu femeia:)...nu era sigur ca poate sa ne onoreze cu prezenta, asa ca sa vedem daca se mai anunta cineva, o sa incerc sa trimit mai spre seara si cateva pm-uri si la alti membrii din zona sa vedem ce intentii au pentru acest sfarsit de saptamana...s-ar putea ca multi dintre ei sa nu fii vazut acest topic;)...sa speram ca o sa ne strangem mai multi:icon_thumright:
     
  5. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    Intalnirea din Baia Mare

    :) Si eu sunt pentru !

    Propun urmatoarele:

    - Duminica 08.02.2009
    - Intanirea la ora 11:00 la sediul nostru Bd. Bucuresti Nr 57, vis-a-vis de Petrom la intarea dispre Cluj
    - Facem onorurile, bem cafelele si ne incolonam pentru Centru Vechi

    Astept opiniile voastre!
     
  6. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Bine ma Miti,fie cum vrei tu !
     
  7. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    :) Ne putem vedea si direct in Centrul Vechi dar ideea era sa plecam grupati toti...
     
  8. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Si pentru mine este ok Miti, ideea e ca suntem cel putin 4 masini, cred ca e cea mai mare prezenta la o intalnire a membrilor clubului Audi din zona noastra:):p....e bine ca am spart gheta si suntem un numar mai mare de participanti;)

    PS: cred ca o sa onorez prezenta cu B3-ul...A4-ul o sa vi-l prezint la Cavnic:)
     
    Ultima editare: 5 Feb 2009
  9. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    cam tarziu am vazut ,hai ca ma bag si eu,nu am cum lipsi,ne vedem duminica la ora 11 la sediul Autogerma,nu de alta dar sa plecam toti in grup:):p
     
  10. Speed Hunter

    Speed Hunter 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2009
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi 80 b4 1,9 tdi
    Salut! Am o veste proasta. Din pacate s-ar putea sa nu pot ajunge maine la intalnire deoarce a intervenit ceva la servici.:banghead:Normal trebuia sa ies maine dimineata la 8 dar a intervenit ceva si va trebui sa mai stau cateva ore in plus.:( S-ar putea sa reusesc sa vin dar nu-i sigur:uhm: Oricum la intalnirea de la Cavnic voi fi cu siguranta.:)
     
  11. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Sa speram ca o sa reusesti sa ajungi daca nu nu-i problema, asta e....astfel de probleme nu se pot prevede:(...in cel mai rau caz o sa ne cunoastem saptamana viitoare la Cavnic...totusi ar fii super daca ai reusii sa ajungi si maine:);)
     
  12. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    Mare intalnire mare azi la Baia Mare:):),din nou sub asteptari,alaturi de mine au fost Miti,Masimo si Vlad 04 NOZ,cam slabut dar a fost ok,speram ca de acum inainte vom fi tot mai multe masini:p:p
     
  13. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Intradevar mare intalnire mare...nu din prisma numarului de participanti ci datorita faptului ca au fost oameni cu suflet mare:);), ma bucur ca am reusit sa-i cunosc personal pe Miti si pe Liviu pe Florin il stiam dinainte;)...toti oameni de nota 10+...abia astept sa vina ziua de Vineri sa cunosc si alti colegi de pe forum...oricum se anunta o intalnire frumoasa si numeroasa...probabil cea mai numeroasa de cand s-a infiintat clubul posesorilor marcii Audi :beerchug::friends:
     
  14. Speed Hunter

    Speed Hunter 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2009
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi 80 b4 1,9 tdi
    Imi pare rau ca n-am putut sa ajung si eu:( dar o sa ne cunoastem la Cavinc cu siguranta. Mi-am luat si concediu ca sa fie totul ok sa fiu sigur ca o sa ajung:p. Abia astept sa ne vedem la Cavnic:friends:
     
  15. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Ne vedem la Cavnic, maine imi iau si eu concediu pentru ziua de Vineri sa fiu sigur ca nu intervine nimic neprevazut in program...:)...
    PS : Masimo ne-a dat o veste buna azi zicea ca ninge la Cavnic:arco:...ce bine ca nu am schimbat gumele de iarna cu cele de vara:):p
     
  16. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    salutare,

    sper sa ne vedem in Baia Mare de unde sa plecam toti la Cavnic
    avem si fanioane pe care sa le puneti pe masini si daca mai avem si zapada o sa fie si mai bine :arco::arco::arco:
     
  17. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Da Florine cu siguranta o sa ne vedem la Baia Mare, Vineri o sa-mi iau zi libera tocmai in ideea de a ma alatura si eu coloanei de Audi-uri pentru a ajunge deodata la Cavnic...deja eu am inceput numaratoarea inversa:):p
     
  18. ionut_man87

    ionut_man87 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A3
    hai mai florine mai da si tu un telefon...:p ca acuma ai nr-le mele..:) eu nu prea pot sta mult pe net in ultimul timp si de aceea nu am vazut ca organizati o intalnire.. in plus era si la tara, dar daca stiam mai din timp puteam face o exceptie si sa vin si eu..;) da nu-i nimic ca o sa mai fie si altele.. pana atunci ne vedem maine la cavnic!
     
  19. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Stimati poserori de "cerculete", daca nu ati aflat inca intalnirea membrilor club Audi din Ardeal de pe 17 Mai se va desfasura la Tg. Mures
    http://www.clubaudi.ro/intalniri-cl...lor-ardeal-17-mai-tg-mures-15.html#post118265
    Rog participantii sa se inscrie pe lista deja inceputa in link-ul atasat...asta asa ca sa avem o idee asupra numarului de participanti si pentru a putea purta discutii in vederea formarii unor mici coloane de Audi-uri spre Tg Mures ;)
    Sper sa ne intalnim intr-un numar cat mai mare sa putem sa ne cunoastem si live nu doar dupa nickname-uri(prin intermediul forumului)...:icon_thumright:

    Atasez si programul intocmit de catre colegii din Mures :
    Dupa cum am zis mai devrme, ne-am intalnit, si ne-am gandit in felul urmator:


    Intalnirea din data de 17 mai, care se desfasoara in orasul nostru va incepe la ora 11:00, in parcarea de la Promenada Mall ( Auchan, intrarea in Targu-Mures pe e60 dinspre Cluj Napoca).

    Programul la care ne-am gandit ar fi cam asa:


    11:00-13:00 Discutii, prezentari, filmari cu televiziunile pro tv,antena,ttm

    13:00-13:30 Deplasare catre complexul Weekend

    13:30-15:00 Distractie in complex (aici vom avea ocazia ca sa mancam si sa bem)

    15:00-15:30 Deplasare catre "Platoul Targu Mures"

    15:30-18:00 Petrecearea timpului pe Platou' (aici vom avea ocazia sa vizitam gradina zoologica)


    Costurile extra pentru participanti ar fi :

    3 Ron/pres intrarea in complexul Weekend
    5 Ron/pres intrarea in Zoo ( pt. copii 2 Ron)
    30-50 Ron o masa buna
    Vom incerca totusi sa negociem din pret si sa intram ca si "grup".
     
  20. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Aviz amatorilor, dragi posesori de "cerculete" poate organizam si o mica intalnire zonala club Audi cu aceasta ocazie :moa: mai multe detalii (ii multumesc lui Sini pentru detaliile despre acest eveniment)http://www.clubaudi.ro/evenimente-lumea-auto-curse-legale/10162-draqracing-baia-mare.html

    2 Faster More Show - aeroport Baia Mare - 31 mai 2009


    Pe data de 31 MAI , pe aeroportul din Baia Mare , se organizeaza al doilea show din seria ''Midnight Race and Show''

    - Curse de accelerare pe 402 m - Expo Tuning - Concert Live - Drift Show - Drift Taxi

    Vor fi invitati speciali din alte tari (Ungaria , Austria).

    Grupele vor fi cele de anul trecut, sistemul de cronometrare va fi wireless, special adus din USA , posibil si panouri pentru timpii fiecarui participant.

    Grupele:

    A1 75cp
    A 100cp (+ 75 pana la 100cp)
    B 130cp (+100 pana la 130cp)
    C 165cp (+130 pana la 165cp)
    D 200cp (+165 pana la 200cp)
    E 250cp (+200 pana la 250cp)
    F 300cp (+250 pana la 300cp)
    G 350cp (+300 pana la 350cp)
    J 400cp (+350 fara limitare )
    H VIP

    Mentiune:
    Cand se stabilesc grupele se ia in calcul puterea motorului data de constructor ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore cu ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos, sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe rezultand un motor de alt tip se aplica coeficiente respective se reincadreaza noul motor.
    Exemple de mod de calcul :
    Pt montare suplimentara de turbo
    (puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa
    Pt compresor
    (puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa
    Pentru nitro, nos
    (puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa
    Pentru combinatia acestor modificari, de exemplu turbo+NO2, se ia in calcul coeficientul mai mare, cel de turbo.
    Atunci cand apar cazuri speciale organizatorul poate intruni o comisie tehnica si indica clasa de participare putand da derogari sau marirea clasei cand se impune.


    Inscrierile se vor face la fatza locului intre 08:00 AM - 10:00 AM, taxa va fi de 30 RON/masina si 15 RON de spectator.

    Program :
    08:00 - 11:00 Inscrieri participanti, Curse Motociclete
    11:00 - 15:00 Curse masini
    15:00 - 16:00 Concert Puya , Drift Show
    16:00 - 19:00 Curse masini , finale, premierea
     

Distribuie pagina asta