1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Jante - Anvelope - Distantiere pentru roti - modele de Jante pentru A6 C7 - ce alegem ?

Discuție în 'Jante / Anvelope' creată de ThePuiu, 24 Mar 2015.

1. borsy

borsy Audi Expert

Locație:
    Dacia
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Fail!

La echilibrat o bucată cerea 120gr. plumb iar alta 85gr., celelalte două nu le-am mai încercat că n-avea rost, așa că am făcut cerere de retur. Poate nu are importanță în exploatarea anvelopei dar peste asta nu am mai putut trece. Dacă brandul l-am acceptat, dacă la țara de fabricație am închis ochii, deși ziceam că niciodată nu îmi cumpăr anvelope din China, asta a fost cireașa de pe tort. :)

Anvelopele actuale au avut nevoie de 40 gr. fiecare și mai au +-4.7mm fiecare, deci mai trag de ele și le schimb la primăvară dar în niciun caz cu Giti sau vreun brand chinezesc, chiar dacă sunt primă echipare pe Maybach.

Să auzim numai de bine.

2. K3nT Platinum Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV; Touareg 7P V6 245HP CRCA
    +1 pt Falken Azenis FK510 le rulez pe T-reg(20") de cateva mii km si ma declar multumit.
    Oricum @borsy tu esti tipul caruia ii plac provocarile :)), provocari care ne aduc si noua beneficii.
    Pe B6 inca rulez Debica, testat in avans /recomandat de tine..de asemenea o alegere extrem de buna.

Bafta

3. borsy

borsy Audi Expert

Locație:
    Dacia
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Până la primăvară găsesc eu o nouă 'provocare'. :)

4. dan stefan10 2nd Gear Member

Locație:
    targu mures
    Masina:
    targu mures
    Aveti tipul asta de jante pe A6 C7 ? Pe 17" Multumesc!

5. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    - A6 C6 2005 TDI - -2.7 BPP / 3.0 BMK-
    Sunt jante originale de A6 C7, 8J x 17'' ET39. Deci da, le au mai multi pe C7.
    Cod OE 4G0 601 025 BH.

6. dan stefan10 2nd Gear Member

Locație:
    targu mures
    Masina:
    targu mures
    audi66 saru'mana. Multumesc

Distribuie pagina asta