1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini interioare - Portiere - Podea - Plafon - Guri ventilatie - la A4 B9

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de Ovidiu Patrascu, 9 Iul 2018.

  1. SV 23 FBI

    SV 23 FBI 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2011
    Locație:
    Torino
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI quattro 190 CP DETA 2016
    Nu sunt sigur daca coincide cu acea actiune deoarece a fost facuta pe nepregatite imediat dupa ce am cumpărato si nu apucasem sa fiu atent la acest detaliu.
     
  2. DanB9 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2018
    Locație:
    miercurea ciuc
    Masina:
    Audi, A4, B9
    Salut
    La B9 la mașina dotata cu lumini ambientale albe se poate seta din soft ( resofta) ca luminile sa se poată alege din 3 culori așa cum au cele dotate din fabrica? Multumesc
     
  3. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Nu se poate. Tu, ca si mine, ai pachetul QQ1. Pentru a putea schimba culoarea e nevoie de pachetul QQ2 care are si ceva hardware in plus.
     
    DanB9 apreciază asta.
  4. DanB9 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2018
    Locație:
    miercurea ciuc
    Masina:
    Audi, A4, B9
    Am inteles. banuiam ca asa e. Ai idee cam cat ar costa? Daca se merita....
     
  5. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Cand m-am uitat eu ieseam la cateva sute de euro bune, pt mine nu merita.
     
    DanB9 apreciază asta.
  6. mariusr22 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4, 2.0TDI Quattro, 2016
  7. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Va salut,
    Eu pot selecta din meniu 3 culori (alb, rosu si alabastru). Lumina sta aprinsa cand sunt aprinse farurile si cand deschid usa inainte / dupa ce opresc motorul. Nu stiu ce pachet am. Vad, din ce au scris colegii ca daca ai QQ2 sunt multe culori, nu doar 3. Am vazut ca la QQ1 nu poti schimba culoarea.
     
  8. djxme200

    djxme200 Silver Member

    Înscris:
    31 Ian 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Vezi ca e un topic unde poti cere o decodare a optiunilor de pe masina ta. Acolo vezi daca ai QQ1 sau QQ2, daca ai doar 3 culori posibil sa fie ceva chinezesc aftermarket.
     
  9. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Bobalex ... la masina mea dotata QQ2 With additional lights (interior lighting) am in meniu doar 3 culori ...

    P.S. : Multumesc djxme200, am si uitat de decodarea vin ... Am facut-o si am QQ2 .
     
  10. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Daca ai QQ2, pe langa cele 3 culori prestabilite ar mai trebui sa ai rubrica individual ca in poza. Acolo ai mai multe nuanțe.
     
  11. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Multumesc frumos, Oudi ! Desi am intrat in meniul asta ... am zis ca nu are rost sa intru la INDIVIDUAL ... Am si eu ceva culori ! O seara buna !
     
    Oudi apreciază asta.
  12. skypee

    skypee 3rd Gear Member

    Înscris:
    28 Aug 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    A4 B9 Avant 2.0 TDI 150hp DEUA
    A montat cineva luminile ce vin pe lateralul consolei centrale ? As fi interesat ce presupune acest retrofit înafară de luminile respective, se mai trag fire etc ?
     
  13. Flavius_alexandru

    Flavius_alexandru 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2017
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    Audi a4 b8, audi a6 c7, audi a4 b9
    Salutare! Am montat fetele de usi cu iluminare ambientala si am nevoie de o codare cu vcds sa le activez. Multumesc anticipat!
     
    skypee apreciază asta.
  14. audi a4 b9 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2020
    Locație:
    londra
    Masina:
    audi a4 b9 2.0tdi
    Salut,
    Am un A4 B9 an 2016 venit din fabrica fara lumini in portiera si as dori sa ii fac un upgrade. Ma puteti ajuta unde pot lega firele de la bec sa se aprinda cand deschid portiera si cu codarea lor ? Atasez poza cu cablajul si acel bec. Multumesc.
     
    smurff și skypee apreciază asta.
  15. Alin Lupu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 2016
    Salutare,
    Detin un Audi A4 B9 din 2016 pachet lumini ambientale si am observat aseara ca dintr-odata nu mai functioneaza lumina ambientala de pe pragul masinii partea soferului, cod produs 8W0947417A9B9. Precizez ca toate celelalte lumini ambientale functioneaza, inclusiv cele de pe usa soferului. Aveti idee ce as putea verifica astfel incat sa imi pot da seama daca ledul din acel ornament s-a stricat/ars sau daca inca este functional si problema sa fie in alta parte? Am tot cautat pe internet sa vad cum s-ar putea inlocui dar nu prea gasesc un tutorial doar pentru asta.

    Pe langa aceasta problema: a reusit cineva sa activeze cu OBDeleven luminile ambiental de la picioare sa se activeze la deschiderea usilor sau sa ramana aprinse in permanenta pe timpul deplasarii masinii ?

    Va multumesc.
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Alin Lupu apreciază asta.
  17. Alin Lupu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 2016
    Salutare,
    Multumesc mult pentru ajutor. Am cautat si pe forum dar nu stiu daca am folosit corect functia de cautare, sunt nou pe forum.
    Imi poti spune te rog ce anume a fost defect la tine si cum ai remediat problema ?
    Banuiesc ca la mine daca funtioneaza toate luminile dar mai putin aceasta, problema sa fie arderea ledurilor sau ce anume sa investighez mai intai ?

    O zi buna.
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu stiu ce sa zic, am impresia ca vorbim impreuna si ne intelegem separat.

    Se vede destul de clar in poze ce era afectat. Din cauza umiditatii, infiltrare apa, etc. au fost afectati condensatorii.

    Tu intai du-te la un electrician si dupa apuca-te de demontat. Daca tu cu un tutorial cu poze si explicatii tot intrebi ce sa verifici, e clar ca esti pe langa situatie.
     
  19. Alin Lupu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 2016
    Ok, multumesc.
     
  20. Alin Lupu 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0 2016
    Salutare
    La masina din profil un Audi A4 B9 an 2016 am pachetul de lumini ambientale la masina (usi, consola centrala, suport pahare, sistemul audio) pe mai multe culori si as vrea sa pot activa si luminile de la picioare fata/spate astfel incat acestea sa ramana aprinse pe timpul deplasarii masinii.
    Am vrut sa ma asigur ca aceste lumini de la picioare functioneaza si am accesat cu OBD Eleven facand un test de iesire, iar aceste lumini de la picioare se aprind atat pe fata cat si pe spate, fac flash de 3 ori dar nu stiu cum sa fac sa ramana aprinse o data cu celelalte lumini ambientale.
    Ma poate ajuta un coleg care stie sau care a mai facut acest lucru, sa imi spuna unde anume trebuie sa modific valorile astfel incat luminile de la picioare sa ramana aprinse ?
    Multumesc.
     

Distribuie pagina asta