1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini/Lampi si/sau stopuri spate la A5 - inlocuire becuri - montare stopuri cu LED

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de A5 ooo, 19 Feb 2009.

  1. luk2011 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 8K 2.0 TDI 2008 143CP

    Total eronat !

    1.Cu 699 euro ai totul : 4 stopuri , 4 adaptoare si dongle-ul pentru codarea BCm2-ului.


    2.In cazul in care ai deja stopurile ( le-ai avut cumparate de altundeva, sau vrei sa le cumperi din alt loc ) , in cazul asta e varianta pe care ai prezentat-o tu , cu 249 euro

    si include : 4 adaptoare , si dongle-ul pentru codare.


    Vorbesc din propria experienta, fiindca eu deja am cumparat tot kitul de la Kufatec pentru A4 8K Limuzina.


    Si pentru A4 Avant si A5 e tot la fel, cu pretuile de rigoare, care sint pe site la Kufatec.


    Deci ori e 699 euro pentru A4 Limuzina/Avant , sau 729 euro pentru A5 , in care e inclus totul, Kit complet.


    Ori doar adaptoarele si dongle-ul la : 249 EURO.



    Dar in nici un caz nu e : 699 euro + 249 euro !!!


    Ai inteles total gresit.



    Eu am fost in Germania personal, la Kufatec, si am cumparat tot kitul de acolo, fara a mai fi nevoit sa-mi trimita prin curierat.
     
  2. costi133 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Multitronic
    Ok... Atunci merci pentru lamuriri ;)
     
  3. alecsandy21

    alecsandy21 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2007
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A5 2.7 TDI Multitronic
    salut....e cineva care a schimbat stopurile pe A5?..exista probleme?...ms
     
  4. luk2011 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 8K 2.0 TDI 2008 143CP
  5. alex_pnc

    alex_pnc 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S5
    Stopuri Led pentru Audi S5

    va salut!
    Am un audi s5 si de curand mi-am cumparat din germania un set de stopuri cu led(original).in pachet e inclus si calculatorul pt erorile din bord.problema e ca cei de la porsche buc nord nu sunt in stare sa le instaleze.mi au spus direct ca stopurile nu sunt compatibile cu masina,.
    am 3 solutii:1-sa merg cu factura in germania si cu o dovada ceva ca cei din romania nu pot sa le monteze si sa mi dea o solutie
    2- sa mi comand un soft de la kufatec care e special facut pt erorile din bord
    3-(si cea mai simpla) am un prieten electrician care a lucrat in germ la audi.mi a zis ca o varianta 90% sigura ar fi sa afle codarile de la un alt audi a5/s5 care are deja leduri si ulterior sa mi le modifice pe ale mele pt a nu mi mai da eroare in bord.dureaza 10 min si nu afecteaza cu nimic masina.porb e ca eu n am pe nimeni cu un a5/s5 cu leduri.daca e dispus cineva sa ma ajute sau sa ma sfatuiasca o sa i raman recunoscator.
    va multumesc!!!
     
  6. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
  7. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Mai exista si varianta cu rezistente sa nu-ti mai dea eroare de bec ars in bord. Modificarea codarilor nu cred ca e posibila; din cate stiu eu nu poti intra cu vag com in long coding helper cum se faceau la unele modele.
     
  8. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Cred ca cea mai indicata varianta ar fi sa apelezi la kufatec. Alta varianta e sa te intorci la PORSCHE sa le ceri hartie semnata de seful de la service in care el spune ca nu e in stare sa monteze minunatiile dupa care mail in GERMANIA si te vor ajuta nemtalaii. Probabil o sa ii ceara si demisia celui de la PBN. Oricum de la 1 ianuarie se schimba foaia pentru PORSCHE. Poate o sa fie mai bine pentru noi.
     
  9. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Nu prea cred ca are legatura cu cat sunt ei de competenti sau nu. Daca e kit de retrofit original, se face conexiune online la fabrica pe baza SVM-ului cu care au venit stopurile si trebuie sa-ti dispara eroare de bec ars. E posibil sa fie modele la care sa nu fie compatibil BCM-ul cu kitul retrofit,asa cum am patit eu(pe A4 B8,dar cred ca e cam acelasi lucru si la A5),dar in kitul retrofit respectiv nu era specificat nimic; imi dadeau banii inapoi pe el, nu asta era problema. Incearca la PBV2 ca am auzit ca sunt mai priceputi. Problema cred ca e cu acea eroare de bec ars, nu cred ca sunt asa incompetenti sa nu poata monta niste stopuri.
     
  10. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Off topic,in ce sens se schimba foaia pentru cei de la Porsche de la 1 ianuarie?
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Trec direct sub management VW din Germania. La ora actuala tot ce inseamna Porsche Romania are actionari romani. De la anul actionar va fi direct grupul VAG.

    O zi buna
     
  12. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    salut, vreau sa-mi cumpar stopuri cu led originale si as vrea sa stiu daca ma ajuta cineva cu informatii referitoare la pret ,montaj etc . thanx
     
  13. yulyan81 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2011
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A5 3.0
    salut
    ai intrebat la mitric daca esti din sv ?
    la sandra in iasi costa aprox 1000 e si ai garantie 2 ani
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Mai 2011
  14. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    sal, nu aduc originale...a intrebat un prieten pt un a4 si le aduc de la niste producatori "no name"..am gasit pe net,,,hella si am sa ma hotarasc..mersi
     
  15. yulyan81 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2011
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A5 3.0
    sa-mi zici si mie dak iti pui..
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Mai 2011
  16. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    am gasit pe site-ul asta..www.angeleye.ro[​IMG] 700 euro cu factura si ei zic ca sunt originale,,,am dat comanda..sper sa nu iau teapa
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Mai 2011
  17. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
  18. yulyan81 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2011
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A5 3.0
    gabix5 n-o sa iei. Am vorbit si eu cu ei mai demult si sunt ok. Unde ti le montezi la ei sau in alta parte ?
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Mai 2011
  19. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    Am vorbit la reprezentatna la vw-audi la mitric-suceava
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Mai 2011
  20. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    da ai avut dreptate sunt seriosi, sunt ok, originale audi..le-am montat si functioneaza ok...mi le-a montat un prieten si am fost la reprezentanta pentru resoftare....:racer:
     

Distribuie pagina asta