1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini/Lampi si/sau stopuri spate la A5 - inlocuire becuri - montare stopuri cu LED

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de A5 ooo, 19 Feb 2009.

  1. Sorin Bocioc 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Locație:
    galati
    Masina:
    A5,3.0 tdi,2008
    Salut ,vreau sa-mi dau si eu comanda de stopurile cu led pentru a5 ,masina mea e din 2008 stii cumva daca trebuie schimbat computerul de comfort sau alte modificari?merci
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Oct 2011
  2. gabix5

    gabix5 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    suceava
    Masina:
    a5 2.7 tdi multitronic 2009 S-line
    Salut,

    Da, neaparat vine cu cel de confort. Dupa ce montezi stopurile trebuie sa mergi cu masina la o reprezentanta pentru ca schimbarea calculatorului de confort implica o resoftare, ce se face on-line cu fabrica Audi .

    P.S. ia toate cheile cu tine ca si la ele trebuie pus softul nou. ;)

    Bafta
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Oct 2011
  3. Sorin Bocioc 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Locație:
    galati
    Masina:
    A5,3.0 tdi,2008
    Merci pentru raspuns, eu vreau sa le achizitionez pe cele de la reprezentanta audi. Stii cumva daca vin cu acel computer ? am sunat la 3 reprezentante din Bucuresti, Ploiesti si Brasov dar oamenii sunt total pe alaturi. Merci inca odata pentru raspuns.
     
    Ultima editare de un moderator: 5 Oct 2011
  4. costi_geo

    costi_geo 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A7 3.0 BiTDI Competition
    da mi un tel si vadem cum te pot ajuta...
     
  5. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Pentru cei care își cumpără stopuri led : nu e nevoie de alt calculator de confort. Eu pot sa il fac pe cel vechi sa funcționeze perfect cu noile leduri.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    anarchy ai putea mentiona si cum il faci sa functioneze adica sa postezi coding-ul. Nu de alta, dar rolul rolul acestui forum este sa ne ajutam intre noi in mod benevol si/sau gratuit fara sa cerem ceva in schimb.
    Daca o faci pentru bani exista arie de publicitate la noi pe forum. Astept un raspuns deoarece mesajul anterior suna a publicitate. Multumesc.
     
  7. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Cristian poti sterge mesajul anterior. Eu vroiam sa ajut ca sa nu dea lumea sute de euro pe alt bcm plus bani la reprezentanta. Nu e coding care sa-l pot posta. E resoft partial.
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nimeni nu vrea sa dea sute de euro sau mai stiu eu cat pentru un retrofit care, poate, se poate face fara costuri care implica sume mari de bani.
    Daca o faci gratis sau benevol sau in limita unei ''sume decente'' sau cum vrei tu sa-i spui este ok, dar cand deja te intreaba cineva sau daca te intreaba poti mentiona in mod concret care sunt pasii care trebuie urmati pentru acest retrofit. Nu mi-o lua in nume de rau, repet, de aia suntem pe acest forum, ca sa ne ajutam intre noi.
    Sunt colegi in Bucuresti care fac/rezolva gratis unele lucruri foarte complicate si care altii cer o caruta de bani pentru ele.
    O sa sterg ultimele mesaje.

    O zi buna
     
  9. alexu

    alexu 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A8,4.2-A3,2.0
    se pot monta stopurile cu led fara a fi nevoie sa schimbi calculatorul de confort,doar cu anularea luminilor de ceata!
     
  10. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Nu-i adevărat. Informația ta e eronata. Merg perfect.
     
  11. julspeed72

    julspeed72 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2010
    Locație:
    Sânnicolau Mare
    Masina:
    Audi A5 sportback 2.0 TDI an 2010 cmd masina mea
    Stopuri led

    Merge totul perfect azi mia montat robitza stopurile funcționează si ceata fără a schimba niciun bcm :arco:
     
  12. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Mă bucur ca ești mulțumit. Sa le folosești sănătos.

    Destul de complicata a fost treaba la sportback.
    Față de coupe, timpul și greutatea operațiunii sunt duble.
     
  13. silvius 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    bmw 525d
    Salutare,

    Am o problema cu stopu din portbagaj , partea din aripa stanga functioneaza complet..iar cea din portbagaj deloc. Stopurile sunt pe leduri, din pacate nu stiu daca se arde un led se arde toata partea..Ideea este ca nu stiu daca sunt stopuri originale de Audi.. sau aftermarket. Daca aveti ceva sfaturi , va sunt indatorat.
    Va multumesc , scuze pt exprimare !
     
  14. gpascanu 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Feb 2012
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A5, 2.0TDI, 2011
    Sigurante electrice - stop frana central.

    Servus,

    Poate sa-mi zica si mie cineva daca exista vre-o siguranta pentru stop-ul central. Mi-a aparut indicatorul ca nu imi mai merge stopul de frana central dar in cartea tehnica nu e trecut ca ar exista vre-o siguranta si nu m-as duce la reprezentanta daca e ceva simlu.

    Merci,
    George
     
  15. andrey.mih25 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Aug 2013
    Locație:
    Vaslui
    Masina:
    Audi A5, 3.o TDI, 2009
    Trecere triple LED la FACELIFT

    Stie cineva ce modificari trebuie aduse pentru a face trecerea de la triple pe led la triple facelift originale ? Multumesc ! Scuzati-ma daca nu am postat unde trebuie !
     
  16. Francesco1

    Francesco1 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0Tdi Quattro
    Stopuri a5 facelift

    Salut, vreau sa schimb stopurile mele de pe un A5 coupe 2009 cu unele Lightbar de 2012-2015. M.am tot uitat pe siteuri din afara tarii, iar multi scriu in anunturi ca stopurile de sportback s.ar potrivi si pe coupe. In schimb un prieten cu sportback mi.a zis ca nu se potrivesc ca au un element mic diferit..ce parere aveti?
     
  17. Francesco1

    Francesco1 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0Tdi Quattro
    Daca are cineva idee, inca astept un raspuns! :anbet:
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Si nu ar fi mai simplu sa faci o proba cu stopurile prietenului decat sa pierzi timp asteptand raspunsul pe un forum ?
    Nu stiu, zic si eu, doar o idee ...
     
  19. Kox

    Kox 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    S5 3.0 TFSI coupe B9 2018 & Q3 S-Line 2.0 TDI 2014, S-Tronic, Quattro Ex: A5 coupe, Quattro, A3 2.0
    Salutare

    Becurile de semnalizare se potrivesc si pe spate la stopuri?
    Vreau sa-mi iau P21W Osram Diadem ca sa nu se mai vada portocaliu in faruri/stopuri.

    Multumesc
    GEorge
     
  20. Kox

    Kox 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    S5 3.0 TFSI coupe B9 2018 & Q3 S-Line 2.0 TDI 2014, S-Tronic, Quattro Ex: A5 coupe, Quattro, A3 2.0
    Revin cu nerezolvarea :)
    P21W Osram Diadem nu se potrivesc pe A5 . Becurile fata/spate sunt unele subtiri fara socluri si sunt albe nu portocalii.
    Portocaliul vine undeva din far/stop

    Spor!
     

Distribuie pagina asta