1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini si becuri lampi/stopuri spate si portbagaj/hayon A6 C6 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Luci, 7 Noi 2007.

  1. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Detin 2 A6 4f amandoua cred cu becurile arse :). Si s-a mai discutat lucrul ala la noi pe forum. Masina in discutie e a6 4f nu a4 unde sigur ca ai drepate si nu te contrazic.


    Bun citatul Leo. That's the spirit.:friends::friends::weight_lift2:
     
  2. Rapier

    Rapier Gold Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 Sportback, 2.0 TDi (CNHA), 2016
    Da baieti...la A4 si B6 si B7 (nu stiu la B8 ca nu am vazut) se aprind ambele becuri de mars-arriere. La A6 este numai unul, am vazut inclusiv la intalnire...daca nu ma insel, parca si la A8 tot numai unul au pus. Inauntru este o oglinda ca sa dea impresia ca exista si sa nu strice simetria masinii. Dar de functionat functioneaza doar cel de pe dreapta
     
  3. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    bec mansalier stanga

    Sal la Audi A6 2005 exista bec in stopul din stanga doar ca nu vine tensiune
     
  4. andrei_hbi

    andrei_hbi 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2008
    Locație:
    Magurele ilfov
    Masina:
    2.0 tdi 2005
    sall

    pai nu ar fii o problema ca -i tragem alimentare din stopul celalalt o fii posibil??? da eroare vag??? stie cineva
     
  5. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Aha deci e bec dar nu vine tensiune. Care e ratiunea economica pentru care AUDI pune bec dar nu da tensiune ?
     
    Sorin baciu apreciază asta.
  6. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    stop

    in momentul in care scoti mufa de la stopul de pe dreapta nu mai ai nici tensiune la mufa de la stop de pe stanga,astia de la audi au un sistem tare dubios.In momentul in care se duce zapada si frigul o sa vad dece nu merge mai exact si am sa revin cu detalii.Pe vag nu apare eroare deoarece circuitul este inchis prin bec.
     
  7. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    stop

    scuze tensiunea de pe stopul din dreapata nu stanga .
     
  8. viktor

    viktor 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2009
    Locație:
    ilfov
    Masina:
    Audi a6 2.0 tdi 2007
    lamurire A6 4f 2007

    La masina mea am pe ambele parti lumini de marsarier amandoua functionabile....si ca sa va convingeti va pun niste poze cu masina:)
     
  9. leo

    leo 6th Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2007
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 2.0TDI 140CP BLB Multitronic GYJ
    Din cele cateva milioane de utilizatori de A6 4F mai este unul care NU trebuie sa faca plangere. Cum am promis, poza cu becurile de mars-arriere si luminile de ceata aprinse pe ambele parti, la 4F.
    Deci pana acum scorul la becuri este 3 (doua ale tale + unul al initiatorului topicului) LA 2 (leo + viktor)......haideti baieti, care mai pariati?
    ....glumesc, bineinteles, dar care o fi explicatia pentru diferente?!!
     
    Ultima editare: 25 Feb 2009
  10. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    becuri

    nu paraim nimic daca merge la 4f tau nu inseamna ca merge la toata lumea .La mine nu merge si becul nu este ars .
     
  11. leo

    leo 6th Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2007
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 2.0TDI 140CP BLB Multitronic GYJ
    am spus ca glumesc...citeste si postul mai sus de al meu
     
    Dan_5c apreciază asta.
  12. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    din cate stiu se pot seta din vag com
    se alege tara si in functie de aceasta veti avea si DRL activat insa pe proiectoare daca nu aveti xenon.
    trebuie aleasa canada ca sa fie tot in km si grade celsius.
    nu stiu exact pe ce modul, dar parca pe 09 sau 46
     
  13. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Leo ia uita-te atent la diferente zi-ne tu daca le vezi pentru ca ele exista. Pana acum pozele date de voi ca exemplu provin de pe triple normale fara led. Uita-te cu atentie. La cele cu Led pe parte stanga e totul blind in locul marsarielui. Incerc sa gasesc o poza ca sa vedeti.
     
  14. gondo

    gondo 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2008
    Locație:
    Reșița
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    bec

    Sal al meu are becuri pe frana cu led si nu este blint este bec acolo am dat stopul jos becul este ok dar nu vine tensiune.???
     
  15. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Eu am facut schimbarea de la stopuri cu becuri la frana la cele cu led la frana si am observat urmatoarea schimbare: Stopurile care erau cu bec la frana au in ambele parti lumina pt marsalier cat si pt ceatza Iar stopurile care sunt cu led pe frana au pe o parte ceatza si pe partea cealalta marsalierul.:jester:
     
  16. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Daca tot vrei sa iti mearga si acel bec intra cu vag com la modulul de comfort si din codarea ce o ai scade 0131072 dupa care ai sa vezi ca va veni tensiune dar in schimb luminile erorile din bord legat de becuri are vor fi cam multe
     
    Ultima editare: 26 Feb 2009
  17. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    bencheacata,

    WTF ? nu reusesc sa descifrez ce ai vrut sa spui
     
  18. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    :) Scuze acum am observat si eu ca am facut-o varza .Ceea ce am vrut sa zic e ca ,daca face codarea cu vag com-ul ii va veni tensiune pt acel bec; in schimb ii vor aparea erorile in bord deoarece aceasta codare este pt lampile ce au frana pe bec(fara led) si au in ambele parti marsalier si ceatza.Inca odata scuze si sper ca de data asta sa se inteleaga mai bine:anbet:
     
  19. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    Deci se poate sa se aprinda ambele becuri pt marsarier, dar da eroare in bord ? Naspa... erorile alea sunt atat de enervante... Cand incepe cu lichidul de spalat parprizul ma baga in boala si intru imediat la peco sa-i cumpar... Nu se poate scoate eroarea pt becul de la marsarier?
     
  20. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Daca ai lampi fara leduri se aprinde marsalierul in ambele parti iar daca ai cu leduri se aprinde doar pe o parte:banghead:
     

Distribuie pagina asta