1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Martor ABS si/sau ESP aprins in bord la Audi TT Mk2 (8J) - codare ABS - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi TT Mk2 (8J) (2006 - 2014)' creată de gonzo77, 19 Mai 2018.

  1. gonzo77 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Ian 2018
    Locație:
    Manacor - Spania
    Masina:
    audi tt
    Incerc de ceva timp sa gasesc codurile pentru codat centrala ABS la Audi TT Mk2 2.9 TFSI 200 cp automat Daca cineva stie cum se scot codurile dupa site-ul Ross Tech.com ii multumesc anticipat. Atasez foto

    8CD40C48-335C-4E83-9CF5-30750628079D.jpeg
     
  2. pronet

    pronet Bronze Member

    Înscris:
    7 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    VW Tiguan 5N 2.0 TDI, 2014
    Fa scanare cu o interfata originala, inregistrata la ei si iti vor furniza codul.
     
  3. gonzo77 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Ian 2018
    Locație:
    Manacor - Spania
    Masina:
    audi tt
    pronet
    Am fost la reprezentanta si mi-a zis ca trebuie sa iau centrala noua ca sa codeze ei si costa 2000 €uro plus tva. O sa incerc niste coduri gasite pe net sa vad daca functioneaza.
     
  4. LLV Racing 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q5 2.0 TSI
    Salut,

    Problema mea este ca nu pot dezactiva DSC-ul. Atat timp cat stau cu butonul apasat se aprinde pictograma in bord. In momentul in care iau mana de pe buton se stinge. Am incercat in toate felurile acelasi rezultat.
    Sistemul functioneaza corect cand rotile pierd aderenta. Pictograma se aprinde in momentul in care intra in functiune.
    Dar nu pot sa il dezactivez in nici un fel.
     

Distribuie pagina asta