1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Masina mea - Audi 80 (B3) 1.8S

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de razvan333, 27 Oct 2020.

  1. razvan333

    razvan333 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.7 TDI 2006
    Va salut dragi colegi
    După mulți ani de absenta revin și eu pe forum de data asta cu o piesa clasica - Audi 80 (B3).
    O sa încarc mai multe fotografii când am timp și o sa-i fac și o descriere.

    IMG_20200930_150218.jpg
    IMG_20200930_150145.jpg
     
    RazvanRXR, stefan550, arazvan2002 și alți 9 apreciază asta.
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pentru a vedea cu adevarat masina si pentru mai multe detalii vizionati acest video:



    Ma bucur Razvan ca il cunosti pe Vlad si cred / sper ca masina asta va ramane la fel cum arata acum. Bafta
     
    Andu333 apreciază asta.
  3. razvan333

    razvan333 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.7 TDI 2006
    IMG_20200930_154822.jpg

    Da, nu știu ce rost mai are sa o prezint eu după prezentarea făcută de Vlad :)
    Mașina va arata cu siguranță mult mai bine pana la primăvară, deja am început restaurarea.
    Dacă aveți mașini mai deosebite care pot fi prezentate pe canalul băieților, va pot pune în legătură cu el, e un tip deosebit.
     
    Andu333 și Cosmin ZKG apreciază asta.
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    He he ! Prezintă și Bmw-uri vechi ?! :)

    Felicitări pentru mașinuța ! E și in topul meu de masini de avut in viața asta :) sper totuși sa nu dorm in ele, curând...
    E cel care era spre vânzare in Fălticeni ?
     
    stefan550 apreciază asta.
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cosmine daca nu ai descoperit inca (exista de peste 2 ani) acel canal ai trait degeaba. :) Si da, prezinta si BMW-uri vechi si nu numai. In opinia mea si a altora este cel mai bun canal auto existent la ora asta in Romania. Departe de multe alte mizerii existente pe YouTube sau pe care le vedem la TV.
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  6. razvan333

    razvan333 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.7 TDI 2006
    Mulțumesc pentru aprecieri
    Prezintă orice fel de mașini, iar Vlad are o mare atracție pt mașinile vechi.
    Sunt și dupa părerea mea cam cei mai buni la ora actuala, cât despre Vlad pot spune ca este enciclopedie ambulanta, efectiv poate sa vorbească ore în șir fără sa se oprească.
    Când a filmat Audi nu a făcut pauza nici măcar sa bea o gura de apa.
    Cât despre mine, ce sa spun, am schimbat demult marca, de fapt mărcile :), dar având în vedere ca de când cu pandemia am mai mult timp liber și odată cu înaintarea în vârstă am devenit mai nostalgic, m am decis sa revin la prima dragoste cu 4 cercuri. În prezent, lucrez la restaurare sa zic asa, dar fără graba, azi una, mâine alta, o sa dureze, mai ales ca unele repere sunt destul de greu de găsit, de exemplu ca să găsesc o oglinda laterala buna mi a luat vreo 3 săptămâni. Acum abia am reușit sa găsesc un meserias sa mi refacă mansonul de la schimbător. Sunt multe pe lista, totul e sa ai răbdare, mai ales ca la anul vreau sa o omologhez la vehicule istorice.
    Mașina nu e cea de la Fălticeni, e luata chiar din București, cel de la Fălticeni e interesant, nu e rau.
     
    Andu333 și Cosmin ZKG apreciază asta.
  7. Andu333

    Andu333 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7.5 2017 3.0 TDI -CRTD- 272 CP
    Bine ai revenit ! :)
    Masina e senzationala, ce pot sa zic, ma bucur ca am avut ocazia sa o admir live. Dupa seara aceea mi-am dat seama ca C7-ele e pistol cu apa pe langa masina aceasta.

    P.S.:

    Trebuie sa schimbi profilul acum ;)
     
    FelineQuattro și smurff apreciază asta.
  8. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Abia când deții o mașina retro începi sa te bucuri de lucrurile mici:
    - suport de casete individuale
    - geam sau trapa acționată electric
    - bec in portbagaj
    - lista poate continua... :)

    Continuând expunerea colegului, C7 tocmai și-a cunoscut stra-bunicul ! Da, o mașina de acel calibru îți face călătoria mai confortabila, dar nu și mai interesantă cum o face un Audi 80 !
     
    stefan550 și Andu333 apreciază asta.
  9. razvan333

    razvan333 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.7 TDI 2006
    Pai Cosmin, așchia nu sare departe de trunchi cum spune o vorba de a noastră, adică în mare parte liniile de la Audi 80 s au păstrat pana la modelele noi, iar C7 le în caz ca nu v ați dat seama, este masina băiatului meu. Tare, nu?
    Am avut grija sa i cultiv de mic pasiunea pentru Audi
    PS: nici nu vrei sa stii cât am cautat casetele audio din tinerețe
     
    stefan550, Andu333 și Cosmin ZKG apreciază asta.

Distribuie pagina asta