1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare Exterior - schimbare Bara si Grila fata/spate - schimbare Praguri - la A5

Discuție în 'A5 B8 (2007-2016)' creată de TA2A2, 11 Mar 2008.

  1. schitimus

    schitimus 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Iun 2008
    Locație:
    focsani
    Masina:
    AUDI A8 3.0 TDI
    nici o problema. mi-a dat bara fata jos ,a scos grila veche si a montat-o pe asta de s5
     
  2. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    cam nasol cu locul ala unde-ar trebui sa vina grila... orice-ati face, sa nu puneti si logo-ul de S5 ca da dintr-un tuning frumos in kitsch.

    P.S. Daca tot schimbi toate alea, pune si oglinzile de S5 ;)
     
  3. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    A5

    Salut,luna asta la sfarsit fac 15000km si am sa ma duc in Austria sa imi fac revizia.Odata cu revizia ma gandesc serios sa imi fac masina A5 2.7 tdi sa arate exact ca un Audi S5,m am interesat si la noi iar pretul ar fi undeva la 2400E (bara fata,bara spate,grila,evacuari,praguri),a si un eleron abt,evident pretul este fara montaj si fara vopsit etc..credetzi ca o sa intampin vreo problema?aveti sa imi datzi vre un sfat?avand in vedere ca imi schimb tobele finale cu unele de s5 o sa am probleme?,o sa se auda altfel?oare o sa se potriveasca?

    o sa va trimit poze cu before and after,probleme intampinate(sper sa nu) si o sa va spun si pretul unei revizii acolo(pt cei pe care ii interes)
     
  4. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    salut george,

    ar fi interesant de stiut si costurile unei revizii facute in Austria :)
    referitor la tuningul exterior, stiu ca ai mai discutat acest aspect intr-un alt post dar nu ai zis nimic despre kitul celor de la "Caractere", cum ti se pare ?
    ai in el tot ce vrei, inclusiv evacuari si lucrul bun este ca montajul se face in Bucuresti si nu in Austria, alte costuri alta distractie :p ca sa nu mai mentionez si de jantele CW1 de la "Caractere" care arata intr-un fel :eyebrows: mai ales ca sunt model nou si nu prea sunt pe piata, deci ai cu ce sa te mandresti :faint::faint::faint:
     
  5. zeon 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mar 2009
    Locație:
    Peste tot
    Masina:
    LR
    Salut

    Sper sa iasa bine pana la urma mica conversie...un singur lucru eu l-as face: i-as scoate emblema de S5 pentru ca totusi nu este un S5.
    Daca reusesti pana la urma sa stii ca as fi interesat sa cumpar evacuarea in caz ca vrei sa o vinzi...
    Cat despre Austria nu stiu daca chiar se merita sa mergi pana acolo pentru asta, se poate face si la noi
    Succes cu siguranta masina va arata mult mai agresiv apoi...vei fi multumit cu siguranta

    Drum intins
     
  6. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    Ce evacuare vrei sa cumperi? Mai explicit,poate te ajut eu,am una originala si una Remus de pe masina,care daca ne intelegem poate o dau.
     
  7. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    sal

    o evacuare de audi S5,adik tobele finale!
     
  8. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    nu crezi ca evacuarea aia de pe S5 e gandita pentru un V8 4.2?....
     
  9. radu2006

    radu2006 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi A6 2005 3,0 TDI quattro---audi tt mk2 2.0 TFSI
    plus ca aia de s5 e ceva mai grea decat ofera cei de la ABT sau Miltek...si se poate sa si pierzi ceva cai daca evacuare nu e gandita pt motorul tau...succes oricum (mai bine o vinzi si iei un s5 :) glumesc )
     
  10. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Singurul lucru care sa nu il faci este sa nu pui emblemele de S5 si V8 pe masina ca e tiganie.Ai de schimbat destule in afara de cere enumerate de tine mai pune oglinzile si grila fata.
     
  11. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    da

    Asa e am uitat sa le mentionez,oricum am fost la Midocar Vitan unde am vb cu seful de service s au asa ceva in orice caz omu e neamtz(nu cred ca o mai modific in Austria) deci imi inspira incredere maxima,problema e ca a zis ca nu stie daca se potrivesc 100%,deci tre sa le comand/platesc si dupa sa sper ca s epotrivesc ca in caz contrar ei nu raspund....cat de embleme,cea de pe grila fatza sunt obligat sa o pun nu am cum sa las spatiu gol si emblema cu V8 exclus sa o pun...de un soft/cip imi poate da cineva vre un sfat??? am 2.7 tdi
     
  12. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Daca tu crezi ca un neamt nu poate sa iti spun ca se potriveste ceva sau nu exact te inseli.Eu iti garantez ca bara fata spate grila si oglinzile se potrivesc.La esapament nu sunt sigur.
     
  13. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    da

    man nu e nevoie sa fi arogant,iti spun doar ce mi a zis! Omu vorbea stricat romaneste cine stie so fi stricat pe aici...oricum merci de sfat...esti sigur si ca la bara spate nu e necesar sa o schimb pe a mea ci doar partea inferioara?adik ma gandeam sa imi pun spatele doar de pachet s-line ce zici ar trebui sa schimb bara cu totu s au doar partea de jos?
     
  14. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Departe de mine sa fiu arogant,dar mi-e imposibil de crezut ca un neamt iti poate da un raspuns 'romanesc' la ei este alba sau neagra daca ma intelegi.Daca bara nu ete din pachetul exterior s-line nu poti pune difuzor de S5.Daca este normala trebuie schimbata toata.
     
  15. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    ok

    merci dar daca bara mea este normala fara nici un pachet imi pot pune difuzor de pachet s line?
     
  16. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Nu,nu o sa poti pune.
     
  17. cosminm

    cosminm 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0 V6
    de ce ai vrea ca masina ta sa arate a ceva ce nu este? nu pot sa inteleg asta... stiu ca sunt offtopic, dar totusi... de ce sa arate a S5? ca sa se laude toata lumea care te faci muci pe liniutza ca au facut un S5? ca sa te simti tu bine ca masina ta e leit S5?

    :slap: :)

    later edit: vezi ca tobe frumoase impreuna cu kit Sline gasesti la MTM
     
    Ultima editare: 23 Mar 2009
  18. georgebnd

    georgebnd 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.7 Tdi Multitronic
    Asa Imi Place Mie

    consider ca astfel infrumusetez masina si o sa imi placa mie mai mult! nu ma intereseaza de lume k nu ei au platit masina...
     
  19. cosminm

    cosminm 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 3.0 V6
    ok, am inteles ca vrei s-o infrumuseteti, foarte bine, daaar de ce vrei sa fie fix S5? :) de ce nu ti-ai luat direct S5?
     
  20. SBU

    SBU 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A5 2.0TDI 2017
    Iti raspund eu pentru el ca am fost in aceeasi situatie : din cauza a vreo 25.000 de euro.
     
    Narcis Kovacs apreciază asta.

Distribuie pagina asta