1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare Exterior - schimbare - demontare Bara fata/spate - Grila fata - praguri - la A6 C6 (4F)

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de ovypsg1000, 6 Mar 2008.

  1. jacobson

    jacobson 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 quatro
    Mie mi-a venit girla cu o gaura exact sub sigla cu audi.. nu stiu de ce naiba...
    ai idee?

    Am indicat cu sageata rosie...masina inca e la service.. cred ca nu o sa le platesc grila daca asa o sa arata si maine cand ma duc sa iau masina
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Feb 2012
  2. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014, Audi RS3 Greta
    Nu e neaparat o greseala. Din pacate ei ti-au comandat grila de S6 pt modelele de A6 cu ACC, iar acolo o sa iti vina un capac pe care ai face bine sa ii pui pe ei sa il plateasca. Acel capac costa in jur de 5 mil si in cazul ACC are niste rezistente prin el.
     
  3. jacobson

    jacobson 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 quatro
    ACC.... ce inseamna?
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Feb 2012
  4. jacobson

    jacobson 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 quatro
    Gata am gasti ACC - Adaptive Cruise Control.. si acolo vine un capac cum ai zis tu unde este un senzor radar ca sa detecteze disntanta la care se afla cel din fata ta.

    merci
     
  5. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014, Audi RS3 Greta
    Ca sa o lamurim . Mai jos aveti codurile pt grile S6 :

    4F0 853 651 AJ 1RR - S6 grila fara radar

    4F0 853 651 AK 1RR - S6 grila cu radar

    4F0 853 736 F 2ZZ - S6 emblema
     
  6. BONCUTU

    BONCUTU 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    audi a6
    grila s6

    merge pe grila de s6 in loc de semnul de s6 sa pun semnul quattro?
     
  7. jacobson

    jacobson 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 quatro
    NUUU din pacate. si nu mai pot de nervi. ca si eu mi-am momtat grila de s6 si nu vroiam sa aiba si semnul. dar nu am avut ce face ca e mult mai mare semnul de S6 decat de qattro. si nici ala de S-line nu merge. asa ca singura varinata e sa porti semnul de S6. putin cam taranesc dar nu ai de ales. :(
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Feb 2012
  8. BONCUTU

    BONCUTU 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    audi a6
    da trebuie sa dai bara jos si eu miam pus grila de s6 si mia dat bara jos deoarece grila este prinsa pe bara
     
  9. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Daca vrei poti sa o schimbi si tu daca ai loc rabdare si esti atent;) Eu mi-am schimbat grila singur si nu a fost mare lucru :yahoo:
     
  10. andrei_hbi

    andrei_hbi 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2008
    Locație:
    Magurele ilfov
    Masina:
    2.0 tdi 2005
    pe a6 2 .0 tdi se poate monta grila de S6 sau de allroud

    As vrea sa-mi schimb grila radiator fata cu una de S6 sau de Allroud oare se paote??? Stie cineva cam ce costuri si cum ar decurge operatzune daca este posibil .:detective2:
     
  11. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Da se poate ... daca te uiti mai atent pe acest forum mai este deja deschis un thread pe aceasta tema.....deci se poate iar costurile grila+badge s6 ajung in jul la 800RON la reprezentanta audi.Cu montatul te descurci ....ori il montezi u ori mergi la cineva care se pricepe. Bafta:friends:
     
  12. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Pai intelesesem ca pe 2.0 TDI nu se poate monta grila de S, ca-s niste conducte sub bara care impiedica montarea ...
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Feb 2012
  13. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Grila S6 se poate monta pe bara standard de a6 100% insa ceea ce nu s-ar putea monta pe a6 2.0tdi ar fi bara de s6
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Feb 2012
  14. BONCUTU

    BONCUTU 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    audi a6
    asa ia venit unui prieten tot cu gaura dar eu cand miam comandat iam zis la ala sa vina fara gaura vezi dute la ei si iti da plasticul ala ca sa o acoperi
     
  15. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014, Audi RS3 Greta
    Grila de S6 merge montata fara probleme. Proiectoarele S6 Led tagfahrlicht nu merg montate la 2.0 tdi.
    Plasticul ala nu ti-l da nimeni gratis. E vreo 4 mil. Crede-ma eu sunt patit si am pus asa ceva pe masina. Acel plastic are misiunea de a proteja radarul ACC, este incalzit, in fine.
     
  16. paco_andrey 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2009
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a6
    am un a6 model 2002 . pot sa-i pun grila de la noul model ?? eventual s6 ?? ce trebuie sa schimb si cat m-ar ajunge??
     
  17. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014, Audi RS3 Greta
    Dap. E mica problema nu se potriveste la masina ta. Iti trebuie un A6 model dupa 2005 si sigur merge.
    Acum lasand gluma de o parte cred ca vei gasi si pt A6 4b grila sport de la tuneri consacrati.
     
  18. Septimiu O.

    Septimiu O. 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mar 2009
    Locație:
    Sighisoara
    Masina:
    Audi A6
    abia mi-am facut si eu cont pe site-ul acesta si chiar ma bucur ca am dat de el. Am si eu un A6 din 2002 si caut de ceva vreme sa ii schimb grila radioatorului cu una fara cerculete. nu am gasit decat pentru modelul 97-01 si acelea cromate integral. Sincer sa fiu nu imi prea plac si as vrea sa imi gasesc una care pastreaza doar marginea cromata astfel incat sa se mentina aspectul dintre grila radiatorului si cea de sub bara. Daca stiti cumva unde as putea gasi dar mai ales daca se poate gasti v-as fi foarte recunoscator ;)
     
  19. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Ca sa nu mai deschid un nou topic, postez aici cateva infor***** despre inlocuirea grilei si barii fata de la un A6 4F cu cele de A6 4F 2009 Facelift.

    Operatiunea a durat 8 ore, si in general pare simplu de facut ("plug'n'play") - ceva dificultati au fost la mutarea senzorilor de parcare de pe o bara pe alta (distanta dintre ei e diferita si de aceea trebuie schimbat si un cablu intre senzori)

    Imaginile au fost preluate de pe forumul german motor-talk.de, iar pentru mai multe detalii si fotografii la rezolutie mai mare urmati acest link: http://www.motor-talk.de/blogs/top-blog/a6-4f-mj07-facelift-umbau-auf-mj09-t2180852.html
     
    Ultima editare: 4 Mar 2009
  20. reth

    reth 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2009
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4, A6,Q7
    daca stie cineva sa imi spuna pe A6 2005 2.0 TDI se poate monta grila radiator de ALLROAD ?
     

Distribuie pagina asta