1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Motoare 2.5 TDI montate pe Audi - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Motoare si transmisii' creată de nykul, 19 Aug 2008.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. dan_cta

    dan_cta 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2008
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A6 4F
    este common rail V6 TDI 155HP , nu pompe duse. 1,9 este pompe duse
     
  2. zak2005

    zak2005 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2007
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A4 Avant 1.9 tdi 2003
    Motorul 2.5 tdi este TDI V6 cu injectoare mecanice cu pompa electronica Bosch VP 44. nu e pompe duse
     
  3. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Nu am auzit de PD la dieselul de 2,5L pe C5.
    Sunt cateva dieseluri de 1,9 pe C5 care au PD (AJM-ul de 116 CP si AVF-ul de 131 CP).
    TDI-urile de 2,5L au pompa de injectie.
     
  4. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    COMPLETARE!

    Dieselurile V6 de 155 CP sunt dedicate pentru cutia de viteze multitronic.
    Tot pompa de injectie au si astea.
    Am intrebat astazi in service. Cand s-a trecut de la AKN, care avea 150 CP la AKE, care avea 163 CP, au constatat ca 163 CP e prea puternic pentru cutia multitronic-care suporta numai pana la X nm(am uitat cat e X), asa ca i-au redus puterea la 155 CP.
     
  5. Cata-CMC-

    Cata-CMC- 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2008
    Locație:
    Drobeta-Turnu Severin
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDi BRE Multitronic 140 CP 2007, Opel Astra H 1,7 CDTI EcoFlex 110 CP 2009
    Eu am A6 din 2003 pompe duse motor 1.9 TDI AWX 131 HP... Asa stiu si eu ca cele de 2.5 nu sunt pompe duse poate ma insel eu :think:
     
  6. aryes13 Guest

    NU exista motor diesel 2.5 PD!
    Toate motoarele VAG de 2.5 sunt cu pompa de injectie clasica. :hi:
     
  7. zak2005

    zak2005 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2007
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A4 Avant 1.9 tdi 2003
    ake are 132kw = 180cp ; este si 2.5 de 163cp dar nu stiu exact indicatorul (cred ca doar dupa 2002 pe modelele cu facelift cu motoare cu b in fata)
     
  8. julian76 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 2.5 TDI 2000
    Aceeasi problema o am si eu la 2.5-ul meu nu mai trage ca inainte,nu mai are acelasi cuplu dar pot sa ating si viteza max ceva mai greu.Am fost la reprezentanta si au zis ca e debitmetrul dar e ceva mai scump fara piesa orig. la schimb asa ca mai astept,poate gasesc pe afara mai ieftin ca astea Bosch nu sunt bune,am incercat unul nou si aproape insesizabila diferenta.Am vb si cu cativa prieteni meseriasi si ei mi-au spus la fel ca au incercat mai multe debitmetre noi Bosch si nu erau bune asa ca i-ati unul Pierburg,am inteles ca trage si mai bine cu el,multa bafta.

    Cat te-a costat sa schimbi axele ?
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Mai 2012
  9. HARFO66

    HARFO66 Bronze Member

    Înscris:
    13 Oct 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6 2.5 150HP
    daca ai schimbat piesele de la motor,poate pui si costul lor si de unde au fost cumparate:respekt:
     
  10. julian76 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 2.5 TDI 2000
    sal Clauy3

    zi-mi te rog de unde ai cumparat axele si cat te-a costat?
     
  11. AlexinoA4

    AlexinoA4 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 2018 2.0 tfsi quattro mild-hybrid
    Sunt pe cale sa imi iau un A6 2,5 TDI din 2000

    Am prins un anunt tare la un A6 2,5 TDI din 2000, 240000 km in bord, cu de toate pe el...si imi zice k are 220 CP...cam asa... Eu m-am intalnit cu omu, am vazut masina, arata ok, cateva urme de uzura...si i-am zis k sunt hotarat sa i-o cumpar. In certificatu de inmatriculare scrie la observatii "Performanta motor 130 KW" (sau 135) si zice k mai are un chip care ii mai da vreo 35 de cai...si asa il duce la 210 CP

    Vreau sa stiu si eu dk se poate unde sa ii fac o verificare in Constanta inainte sa il cumpar...sau makr la ce sa fiu atent inainte? Ce probleme sunt...?

    Aaa...da...si dk merita 6000€ :))

    Thnx guys! :) :D
     
  12. nykul

    nykul 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi a6 2.5 tdi 180cp quatro
    daca v rei sa schimbi axele iati din dezmembrare chiuloasele cu totu modelu mai nou dupa 2004 te costa 1200 euro
    e cea mai ieftina si sigura rezolvare
     
  13. julian76 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 2.5 TDI 2000
    sal

    eu zic sa te orientezi spre alta masina daca nu ai bani sa o intretii si nu cumpara masina fara un test de specialitate,multa bafta.
     
  14. julian76 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 2.5 TDI 2000
    sal nykule

    ms frumos pt sfat dar cred ca o sa vand masina
     
  15. arsenalx2003 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mar 2009
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    AUDI A6 2.0 tdi 2005 140cp
    audi a6

    sal..eu am o masina de asta din 2002..frate fugi..nu lua asa ceva ...numai probleme am avut ...si vezi ca e f scump de intretinut... mi-a picat cutia, pompa injectie, niste role intinzatoare, planetare , afisajul pe la bord, porneste greu , scoate gum la pornire, ... am bagat mii in ea ..acum nu merita sa o mai vand... dar sfatul meu este FERESTE-TE!! pretul cam asta e .. treaba ta.. faci cum vrei dar e sump de intretinut asa ceva...
     
  16. AlexinoA4

    AlexinoA4 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A5 2018 2.0 tfsi quattro mild-hybrid
    Ms de sfat :)

    Ms de informatii omule, chiar aveam nevoie de parerea unui proprietar... Deci nu se merita datorita banilor aruncati dupaia pe reparatii, nu?

    Ms ink odata :) Bafta!
     
  17. florin.rapuntean 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2008
    Locație:
    sibiu
    Masina:
    audi a6 2.5 TDI
    salut....si eu am avut aceeasi problema si nu mai stiuam ce sa fac cu ea(i-am schimbat si turbina si debitbetru si tot asa facea)si pana la urma i-am dat de cap...era infundat catalizatorul....acum merge de rupe
     
  18. nykky severin 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iul 2009
    Locație:
    tr severin
    Masina:
    A6 2,5tdi
    axele cu came costa cam 1000 ron bucata noi plus tachetii si culbutori inca vreo1200 ron plus manopera....dureaza cam o zi reparatia daca ai piesele care se pot aduce la comanda !!!
     
  19. helisdava 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Aug 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi a6 2.5 TDI Quattro, berlina, manual, AKN
    Aceeasi Problema

    Salut. Am un a6 cu 240.000 km. Il am de 3 ani si in mare sunt multumit de masina. Experimentez aceeasi problema cu pierderea de putere. Dupa 130 km/h de-abia se taraste. Ajungi la 160-170 dar greu si ceva nu e bine. Nu sunt vitezoman dar ceva nu pare in regula. Debitmetrul nu a facut nici o diferenta. Ce poate fi?
    Ref: Florin Raputean: Cum ai curatat catalizatorul?
    E procedura complicata?
    Multumesc anticipat de raspuns.

    Ref: wykul - taketi. Tine-ma la curent cum merge masina dupa reparatie. Multumesc.
     
  20. nykul

    nykul 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Ian 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    audi a6 2.5 tdi 180cp quatro
    motoru cum suna nu are un sunet mai ciudat un tacanit/?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta