1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Motor 2.0 TDI la A6 C6 - probleme diverse si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de luk, 27 Ian 2008.

1. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Tot ce ai spus trebuie sa faca un bun mecanic, nu tu. Diagnoza se face cu VCDS original la electrician. Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.
    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
    Nu mecanicul face diagnoza ci electricianul care iti spune tie si mecanicului (pentru problemele mecanice) ce ai / are de facut.

Tu tot cauti rezolvarea pe forumuri dar masina nu se repara pe forum ci cum ti-am spus eu anterior.

2. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    - A6 C6 2005 TDI - -2.7 BPP / 3.0 BMK-
    Daca motorul merge prost se verifica diversi parametri pe Engine si se face un log in mers.
    Inclusiv verificari fizice ale admisiei, EGR-ului, injectoarelor, etc.
    O simpla scanare de erori nu este indeajuns si un bun mecanic stie asta.

Distribuie pagina asta