1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

My 2010 B8 - A4 legacy

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de george, 30 Oct 2011.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
  2. diabolic53

    diabolic53 4th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 Facelift, 2.0S (173bhp), Piele, MMI 3G, DRL, xenon, etc.
    nu stai o clipa locului :)))
     
  3. golddiger

    golddiger 5th Gear Member

    Înscris:
    8 Apr 2012
    Locație:
    Timișoara / Franţa
    Masina:
    AUDI A4 2.0TDI 143HP 2009
    Nu te opresti deloc nici pe sfarsit de an :) O sa arate foarte bine dupa ce le montezi si sigur o sa te uiti cu drag la ele de fiecare data cand deschizi usile la masina :)
    P.S Ce-ai mai facut cu pedalele rs si cu arcurile?Te salut.
     
  4. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    George vesnic nelinistit!
    Acum nu se mai potriveste aspectul de SUV cu ornamentele, trebuie facut ceva.
     
  5. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Salut George !!! Te rog ... poti sa imi spui pe pm de unde ai luat ornamentele pt praguri si cat ai dat pe ele ... Multumesc mult de tot !!! Te salut !
     
  6. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    @diabolic53 : Asa se pare ca nu prea stau locului ! :p In schimb sincer sa fiu daca as gasi acel buton care pune capat modificarilor cred ca l-as apasa ...

    @golddiger : Pedalele RS nu imi placea cum veneau pe masina mea si le-am dat unui prieten care are interiorul sport.
    Cu arcurile am intarziat cam mult si nu a mai avut rost sa o cobor pe sfarsit de an pentru ca venea si iarna iar masina asta este oricum destul de joasa. In afara de asta din ianuarie ma mut in Iasi iar drumurile pe acolo inca sufera ...
    Probabil prin primavara vor fi urcate pe masina impreuna cu un nou set de jante sper eu !

    @Sorin : Se rezolva si cu SUV-ul dar din primavara de acum :p

    @manzzotty : Ornamentele de praguri Sline au fost primite de la Mos Craciun.
    Multumesc Catalin inca o data pentru ornamente ;)
     
  7. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Cu mare placere George :) te astept maine la garaj sa le montam ; asa sa poti posta si poze cu ornamentele montate:aggressive:
     
  8. george_gopo

    george_gopo Bronze Member

    Înscris:
    15 Mai 2011
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI (BLB) - 140 CP, 2006
    in cazul in care te muti in Iasi, te asteptam cu masinutele la intalnirea Audi.:)
     
  9. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Updates B8: masina merge la fel de bine in schimb nu se mai bucura de garaj pe timpul noptii si "doarme" sub cerul liber :))
    Si ca sa nu ii fie dor prea tare de B7 si sa parcurga drumul cat mai repede a primit inca un cadou, si anume o statie Storm Turboextreme si o antena Avanti Cento.
    Toate proiectele aflate in desfasurare au fost "inghetate" pana trece codul rosu de vreme rece :p

    @ george_gopo : de pe 6 ianuarie sunt in Iasi dar sincer nu cred ca voi veni la intalniri pana nu da caldura ... Poate doar vreo spontana in trafic :p
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mai 2015
  10. lucian_90tud

    lucian_90tud 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2009
    Locație:
    Iași
    Masina:
    '01 Audi A4 B5 Avant 1.9TDI ATJ quattro
    Superb B8-ul. L-am vazut ieri parcat prin Pacurari. Suntem vecini sau erai in vizita?
     
  11. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Incepand din ianuarie stau in Pacurari :p asa ca poti spune ca eram intr-o vizita semi-permanenta :)
     
    Ultima editare: 9 Feb 2014
  12. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Atunci, sa traiasca Pacurariul!
    Cand ma mai indrept spre Iasi nu ma mai opresc la Mc in BC, ci direct la destinatie!
    Bun asa!
     
  13. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Mihai, oricand si oriunde cu mare placere ! ;)
     
  14. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Scuza-mi nestiinta, dar cum deschizi / ajungi la acest meniu efficiency program si cum poti vizualiza consumatorii prezenti ? :)
     
  15. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Trebuie sa ai pe masina Start & Stop si pentru a ajunge la meniul Efficiency Program te joci cu maneta de la CB ...
    Sincer sa fiu pe mine nu ma incalzeste cu nimic aceasta functie a masinii ;)
     
    Ultima editare: 10 Feb 2014
  16. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Are in dotare acest sistem Start - Stop, mie unul chiar mi se pare intersant, desi ideea este cam departe de realitate de a simti la buzunar acea economie de combustibil , mai mult marketing stupid de ecologie, dar asta-i alta discutie.

    Deci mai sap sa aflu de ce nu mi s-a oprit niciodata motorul cu functia activata... am incercat si cu motorul complet incalzit si cu consumatorii uzuali opriti, nu vrea de nici un fel.
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Feb 2014
  17. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Cred ca e timpul sa sterg putin praful pe aici asa ca voi reveni cu update-uri!

    B8-ul in schimb se pregateste de intalnirea anuala a ClubAudi asa ca tocmai a beneficiat de o revizie destul de importanta!
    Desi uleiul si filtrele le-am schimbat in octombrie anul trecut am spus sa imi iau de o grija de pe acum asa ca am schimbat mai repede. Pe langa asta am schimbat placutele de frana fata si spate care erau "terminate" si am trecut pe ATE-uri de care nu ma pot plange pana in momentul de fata si urmeaza zilele astea sa ajung iar la service pentru schimbul lichidului de frana!
    Cu ocazia asta am curatat si clapeta de acceleratie si EGR-ul in schimb desi aveau un strat serios de depunere dupa curatarea lor nu am simtit nici o diferenta in mers, asa ca pot concluziona ca vor mai duce mult daca am in continuare grija de ele!

    Sper sa ma linistesc totusi cu bagatul de bani in "imbunatatiri" la B8 pentru ca am facut greseala sa ma uit pe Autovit si preturile m-au ingrozit :wtf:

    Luna asta voi avea treaba la Cluj 12-14(15) iun & 27-28 iun si la Bucuresti : 16-21 iunie asa ca in limita timpului disponibil poate facem si vreo "spontana"
    :racer:
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Mai 2015
  18. rogoz

    rogoz Bronze Member

    Înscris:
    3 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI 190 CP DETA S-TRONIC QUATTRO 2017
    Da un semn George cand esti in Cluj :)
     
  19. Megatron Gold Member

    Înscris:
    25 Iun 2012
    Locație:
    Franţa / Zalău - Romania
    Masina:
    Audi
    Good job.

    Trebuie sa-i fac si eu la a mea.

    Tare ultima poza.:)
     
  20. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    @rogoz : am sa dau un semn cand ajung in Cluj dar poate ajungi si la intalnirea nationala daca ai cum ;)

    @victorash : intr-adevar ultima poza e una motivationala dar sigur va fi tare greu sa stau cuminte :) Nu cred ca trebuie sa iti spun cum e :))
    Daca te apuci de "curatenie" iti recomand sa cureti si galeria de admisie pentru ca si pe acolo sunt ceva depuneri ...

    Si daca tot am fost acasa nu am putut sa ma abtin sa nu ii fac si baita :))
    In momentul asta pot sta linistit si pot veni oricand la intalnirea anuala! Astept doar sa se stranga lumea! :))
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta