1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

My beauty - Audi Avant A4 B8 Black

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de flavius89, 11 Feb 2014.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Imi plac foarte mult Vossen-urile, arata demential!
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Aug 2015
  2. Tudor.r

    Tudor.r 3rd Gear Member

    Înscris:
    23 Feb 2013
    Locație:
    Iași
    Masina:
    ... Loading
    Hai cu poze cu noua setare !:eyebrows:
     
  3. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    255/40/18 - enjoy, more pictures soon
     
  4. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    Dpmdv, jantele nu sunt ce trebuie..conteaza insa sa iti placa tie! :)
     
  5. ovidiu.crc

    ovidiu.crc 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi 170cp CAHA
    Vin mult mai bine noile jante. Dar nu stiu ce sa zic de anvelope. Mi se par putin cam mari. Nu era ok dimensiunea de fabrica: 245/40 R18 ?
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Scapa urgent de capacelele centrale de la Threeface. :)
     
  7. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Dpdv al concavitatii jantele arata bine.Dpdv al dimensiunii, producator, dimensiune anvelope...este mult loc de mai bine.
    Mi-se pare mie sau ai montat anvelope de iarna?
    Parca modelul celalalt era mai reusit.
     
    Ultima editare: 23 Aug 2015
  8. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    1. Capacelele de la threeface vor zbura cum vor sosii noile capacele comandate deja :
    http://www.ebay.com/itm/4X-Wheel-Center-Hub-Caps-Alloy-Audi-BMW-Mitsubishi-Subaru-VW-VOSSEN-SB-68mm-/262009445067?hash=item3d00fadacb&vxp=mtr

    2. Marimea anvelopelor trebuie sa fie musai de 255 la 9j pe cat am comandat jantele (pentru unghiiul de concavitate), ar merge totodata un 255/35, dar scad balonul destul de bine si voi simti iarasi masina foarte rigida. Sunt totusi in vanare de un set bun pe 255/35

    3. @cocaine - am ales modelul acesta pentru ca mi-a placut in speta extrem de mult strict doar cele 2 modele de la vossen : cvt si cv4 . Nu mi-am permis luxul de a da 3000 lei pe o singura jante vossen originala ( 4*3.000lei) si am mers pe varianta unei replici ce din punct de vedere estetic este mai reusita ca orginala (replica are griu iterior mat si grosimea spitelor egale de la butuc catre marginea jantei), iar ca rezistenta... sunt personal la a treia experienta de jante treeface (italia) si nu am avut nimic de reprosat la primele doua seturi, comportandu-se impecabil.
     
    Ultima editare: 23 Aug 2015
  9. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Mie imi plac foarte mult
     
  10. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Te felicit. Mie îmi place foarte mult cum arata. Daca nu greșesc, prin judet drumurile nu sunt intr-o stare perfecta...
     
  11. coco_catalin

    coco_catalin Gold Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    Audi A4 B5 / 1.6 ADP / 101 CP / 1997
    Fata de alte judete, sunt bune bobalex, nu te inseli :-) Am vazut masina cu ochii mei si e dementiala, iti vine sa o tii numai in garaj :-)
     
  12. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Personal nu sunt adeptul anvelopelor de marimi diferite fata de ceea ce este omologat pe masina, dar jantele arata chiar bine si in dimensiunea de 18"!

    Sa le folosesti cu placere!
     
  13. Tudor.r

    Tudor.r 3rd Gear Member

    Înscris:
    23 Feb 2013
    Locație:
    Iași
    Masina:
    ... Loading
    Cred ca mergea 245 fara probleme chiar daca sunt de 9j, una peste alta dau foarte bine pe masina..
    Dar ce facem cu etrierii?!:p
    Si uite asa dam din una in alta.. :)

    Mie unul imi place tare mult noua setare si cred ca s-a asezat foarte bine masina cu noile arcuri si cu noile jante !
    Spor in continuare !:superman:
     
  14. bzn_marius

    bzn_marius 5th Gear Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 4H, 3.0TDI, CMH, An2012
    Si mie imi place modelul, daca spui ca ai mai avut experienta cu firma respectiva si sunt rezistente, ai facut o alegere foarte buna.
    Insa pragurile nu prea ma incanta, parca se vede cam aiurea cu 2 randuri de praguri.
    P.S Sper sa nu fie cu suparare, este parerea mea strict personala.
     
  15. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Dupa ce pui capacele Vossen pe jante, poate pui si badge-uri S pe masina. Scuze, dar arata ca un allroad cu jante artizanale.. si tu vrei sa le prezinti ca Vossen.
     
  16. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    nici mie nu mi prea plac jantele, se observa cu ochiul liber ca sunt 'ieftine'..nici culoarea nu prea le 'ajuta' pe masina ta :(

    iar masina e prea incarcata..

    sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar aici suntem sa ne ajutam intre noi sa nu cadem intr o alta latura.

    Oricum, important e sa ti placa tie, ce zicem noi,,,trece.

    Btw, ar fi interesant daca ai face o proba cu jantele OEM de pe A6 pe care il ai. Eu cred ca ar da mult mai bine decat ce ai incercat pana acum...

    bafta!
     
  17. flavius89

    flavius89 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant 2.0d Cglc Multitronic - Stage1
    Multumesc tuturor de aprecieri si de mentiunile critice - e drept ca alegerea nu este pe placul tuturor, poate cei de la Vossen au dat chix cu conceptul acesta CV4 de pare ieftin.

    Etrierii + zona butuc ... vor ramane asa cum i-am aranjat asta primavara, vopsiti negru mat, fara stickere, clean.

    Diferentele de 245/40 si 255/40 le puteti observa in print-ul de mai jos, ce sunt fix de 1% , adica la 100km/h voi avea 101km/h, cred ca pot trai cu acesta diferenta :) Plusul de stabiltate in viraje fiind prezent, sesizabil fata de jantele vechi.

    Intre timp, da, la praguri am ajuns si eu la aceasta concluzie in timp, in curand voi vopsi bara spate, ocazie l care voi da jos pragurile si ma voi hotari cu care din cele 2 seturi voi ramane pe masina (cele s line sau prelungirile)

    Am pus astazi inapoi pe masina emblemele originale, cea din spate nu era ok estetic pe timpul zilei, iar la cea din fata au inceput sa moara smd-urile din cauza umezelii (intra apa in ea).

    Vreau totodata sa-i schimb placutele frana (din nou), nu sunt multumit de cele alese asta primavara, Textar, sunt moi, infierbanta discurile, scartie sub 10km/h.
    As apela la bunavointa voastra pe ce model as merge sa fiu sigur ca sunt ok. Inainte am avut ATE (aveau momente cand scartaiau) dar franau impecabil. Observ ca sunt doua tipuri de latimi la placute de 155 si 188mm , cum aflu precis ce am pe masina? Ar fi si alt brand de placute ce sunt mai calitative decat ATE ?
     
    Ultima editare: 25 Aug 2015
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Zimmermann. Aceste folosesc eu. Nu scartaie, nu fac praf, si franeaza bine in orice situatie.
     
  19. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    legat de placute, eu am luat cele mai ieftine placute, pe mine ma tin o viata, adica cel putin 75 mii km pt. ca conduc relaxat si calm, conduc preventiv si incetinesc din timp
    placutele vechi scartaiau la viteze mici, posibil si pt. ca erau foarte uzate, practic mergeam fier pe fier, am pus cele mai ieftine placute si franeaza bine si nu scartaie, multumit total, nu am nici o idee de marca, cel mai importat e ca au fost cele mai ieftine si functioneaza perfect
    acelasi principiu l-am avut si la masinile anterioare si am fost foarte multumit, recomandarea mea e ca placutele de frana se cumpara cele mai ieftine si frana se foloseste in regim de conducere preventiva, adica cat mai putin posibil
     
    Ultima editare: 25 Aug 2015
  20. R.Z.V.

    R.Z.V. Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0T 2007
    Pe principiul asta ne cumparam si cei mai ieftini bocanci si incercam sa evitam toate baltile, zilele cu ploaie, ninsoare...nu cred ca e un principiu sanatos, calitatea de cele mai multe ori inseamna costuri in plus, justificate.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta