1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Noul Audi A4 (B8)

Discuție în 'Stiri Audi' creată de Adrian, 9 Iun 2007.

  1. mhoria

    mhoria 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2.0 TDI
    inseamna ca sunt un norocos...am toate gurile de aer cromate fara sa comand optional, ornamentele sunt ca ale tale, plastic ce imita aluminiul. volanul nu a venit , mai trebuie sa astept pt ca masina nu am luat-o din ro
     
  2. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Mai stiu eu un caz in care desi comandata versiunea s-line exterioara tevile de esapament nu sunt cromate. Le-au lasat in versiunea din topor si nu arata bine deloc.
    Se intampla,bine ca nu la toti :)
     
  3. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    Se pare ca ai ramas un pic in urma....iti prezint o varianta full cheala a unui B8 fara insertii de aluminiu sau lemn, care are gurile de aerisire cromate. desigur vei spune ca vezi doamne e o greseala iar din partea lor. Eu nu as pune toate greselile pe seama fabricantului ci si pe seama dealerului.

    L.E. Iti mai prezint o varianta cu insertii de aluminiu care nu are gurile laterale cromate. concluzia mea este ca nu tine de insertiile interioare....probabil alta optiune.
     
    Ultima editare: 19 Apr 2009
  4. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    sab
    chiar nu stiu ce sa zic.
    nu prea se vede bine in cea de a doua poza daca masina are ornamentele de aluminiu sau nu.

    in lista de preturi scrie clar ca cele doua guri cromate vin doar cu un pachet interior de lemn/aluminiu.

    faptul ca sunt mai multe masini fara decor interior optional si au cele doua guri cromate, sau sunt masini cu pachet interior optional si nu au cele doua guri de aer cromate, tine probabil de prostie. a fabricantului cel mai probabil, pt ca nu exista un cod anume pe care dealerul il poate comanda astfel incat sa-ti vina pe masina cele doua guri cromate si nimic in plus (aluminiu/lemn).
     
  5. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    update,
    unuia cu un S4 nou nout, i-au uitat sa-i monteze scaunele incalzite.
     
  6. bisisica 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Aug 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a4 2007
    m-am uitat cu atentie pe strada la un a4 b8 si am avut un ranjet pe buze toata ziua.....au facut masina asta cu linii foarte reusite si au pus oglinzile laterale de pe o autoutilitara...as vrea sa-l trag personal de urechi pe neamtu care a zis " da, arata bine, asa raman" :jester:
     
  7. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    La fel am zis si eu la inceput ca au fost luate de la Q7 pt reducerea costurilor:) dar sa stii ca sunt f comode si nu m-as mai intoarce la "oglinzi normale". Am citit pe net ca ar exista o noua norma eurpeana prin care se cere marirea suprafetei vitrate a oglizilor laterale,ceea ce mi se pare ok.
     
  8. mhoria

    mhoria 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 2.0 TDI
    personal ... mi se pare ca dau bine. daca pe A4B8 nu iti plac, ar insemna ca pe A5 dau chiar urat dupa cum spui tu. daca ai stii ce confort iti dau cand conduci...am condus o masina cu oglinzi mai mici de curand si chiar aveam senzatia ca plimb capul in oglinda ca sa ma asigur.
     
  9. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    de acord cu colegii de mai sus ....nu as vrea sa mai am oglinzi mici. Ai o vizibilitate foarte buna in astea asa mari cum zici tu ca ti se par.
     
  10. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Sunt mult mai comode cele de la B8 fata de cele pe care la am pe B7... din punctul asta de vedere, sunt excelente. Problema o reprezinta la vitezele mari, cand sunt mai galagioase...dar cu siguranta nu vei simti asta decat daca te vei chinui.

    In plus, toti producatorii si-au marit oglinzile din cauza acelei directive europene de care a zis si glumaretzu. Uita0te si la Mercedes ce mari le-au facut pe C-classe.

    Oricum, cica la A4/A5 2010, oglinzile vor fi USOR modificate, tocmai din cauza aerodinamicii si zgomotului la viteze mari...
     
  11. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    deja aceste oglinzi au fost modificate pt MY 2010 si incepand cu comenzile din data de 9.04 orice a4/a5 comandat vine cu oglinzi cu un alt design (greu de observat diferentele) si nu mai fac zgomot la viteze mari.
     
  12. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    Noutati modeljahr 2010

    :) AUDI A4 model 2010 vine cu urmatoarele modificari / update-uri:
    - sistemul Start & Stop pentru 2.0 TDI, 2.0 TDI quattro, 2.0 TFSI si 2.0 TFSI quattro, doar in combinatie cu c.v. manuala (momentan);
    - motorizarile ce nu au sistemul Start & Stop au oricum sistemul de recuperare a energiei;
    - model nou 2.0 TDIe/136 CP din saptamana 28.2009
    - model nou 3.0 TDI / Stronic (in loc de Tiptronic) din saptamana 45.2009
    - eliminare navigatie cu DVD si introducere MMI Navigation plus (PNG)
    - tapiterie noua stofa Oxfort si Satin Primus Uni
    - eliminare tapiteria Empore Sport
    - dotarea XENON plus este insotita de stopuri cu tehnica LED
    - eliminare ornamentele din lemn Vavona
    - trecerea la norma de poluare EURO 6 (partial) din saptamana 45.2009
     
  13. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    A4 model 2010

    :) Revin ca noi informatii privind AUDI A4 model 2010:
    Modelele A4 echipate momentan cu sistemul Start & Stop si cel de recuperare a energiei sunt:
    EHY 2.0 TDIe, 136 CP, M6
    0PC 2.0 TDI, 120 CP, M6
    0QC 2.0 TDI, 143 CP, M6
    0Q9 2.0 TDI quattro, 143 CP, M6
    0RC 2.0 TDI, 170 CP, M6
    0R9 2.0 TDI quattro, 170 CP, M6
    05C 2.0 TFSI, 180 CP, M6
    06C 2.0 TFSI, 211 CP, M6
    069 2.0 TFSI quattro, 211 CP, M6
     
  14. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Pt cei cu Audi Drive Select este o actiune de update ce modifica niste parametri.
     
  15. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    salut.
    cum pot sa fac rost de o lista de preturi pt a4b8 varianta prefacelift?
    ma intereseaza doar lista de preturi din germania, iar momentul in care a fost editata , nu conteaza. poate fi si din 2007.

    probabil documentul are cativa mega si nu poate fi atasata aici.
    ca atare, daca are cineva o astfel de lista, il rog sa imi dea un PM si ii trimit apoi o adresa de mail unde sa-mi dea documentul respectiv.
     
  16. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
  17. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    ar fi buna si nu prea.
    ma intereseaza cea din germania pt ca vreau sa vad toate modelele de jante ce au fost disponibile pt acea tara.
    in lista de preturi din germania, arata si pozele la jante pe langa preturi si specificatiile lor tehnice.

    cum arata lista lor de preturi la modelul cu facelift, se poate vedea in link-ul atasat. m-ar interesa sa gasesc ceva similar pt modelul initial.

    http://www.audi.de/de/brand/de/neuwagen/a4/a4-limousine/informieren/katalog_und_preisliste.html
     
  18. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
  19. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    multumesc mult !!!!!!!!!
     

Distribuie pagina asta