1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Oglinzi la A3 8V - rabatabile electric / incalzite / electrocrom - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8V (2012 - prezent)' creată de audibv, 23 Oct 2017.

  1. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Buna dimineata. Rog un coleg sa ma ajute cu codurile pentru sticlele de la oglinzi cu incalzire (fara functie antiorbire) si cu codul pentru butonul de reglare oglinzi si functia de incalzire (fara functia de rabatare). Masina este un Audi A3 8V Limuzina cu seria de sasiu WAUZZZ8V8F1064398. Masina nu are nici incalzire la oglinzi si nici functia antiorbire.
    De asemenea daca ma poate ajuta un coleg cu diagrama instalatiei pentru oglinzile electrice; am desfacut sticla de la oglinda soferului si am vazut ca firele pt incalzire sunt trase, de aceea sper ca si la buton sunt firele trase si dupa montare trebuie doar activate, dar vreau sa verific oricum.
    Multumesc anticipat.
     
  2. Ionut Cirloganu 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2018
    Locație:
    targu jiu
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI 150 CP , 2014
    Salut,
    Am văzut postarea ta, ai primit vreun cod ?
     
  3. airden

    airden 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2014
    Locație:
    Germania
    Masina:
    2015 A3 8V Sportback 2.0 TDI CRLB Ambition
    Salutare. Am activat funcția de coborâre automata a oglinzii laterale dreapta la parcare laterală, sistemul funcționează de fiecare dată, dar aleator la revenire îmi da impresia ca oglinda urca mai mult decât era inițial setata.

    Ați întâlnit așa ceva? Oare din cauză că am activat cu obdeleven și nu cu vcds?
     

Distribuie pagina asta