1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Portbagaj / Hayon - Mecanismul de inchidere/deschidere (yala) la A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Tavi-T, 18 Oct 2017.

  1. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Am tot spus că scriu aici dar am uitat.

    Deci, cine se confruntă cu rateurile pedalei virtuale, cred că rezolvarea e să se scoată senzorul de pe poziție, curățat și apoi pus la loc pe poziție.

    Și la mine funcționa aleatoriu, odată da iar de zece ori nu. Întâmplarea face că am pus difuzorul AM, după 8-9 luni (sau cât l-am avut că nu mai rețin exact) am revenit la cel OE, iar de când a fost pus senzorul la loc pe poziție, rata de 'succes' e de 99,99% :), doar să simtă mișcarea piciorului și se deschide, nici nu trebuie să te chinui prea mult să bagi piciorul sub bară :) și am deja câteva luni bune de când am umblat la difuzor.

    Spor.
     
  2. B591VLD

    B591VLD 4th Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8, 3.0 TDI 235 HP, 2019
    Salut,
    A mai intampinat cineva sa nu se mai deschida portbagajul decat 5 cm cand se actioneaza butonul de deschidere ? Face si un sunet, 4 bip-uri. Pot sa il deschid pana la maxim doar daca actionez butonul de mai multe ori, cate 5 cm. Am pus VCDS si imi da o eroare pe 6D - Trunk Electric, 0004 - No Basic Setting B2010 00. Am incercat sa ii fac o adaptare din Basic Settings, dar cand dau Go, pe Adapt Flap Opening Angle statusul imi ramane pe Unknown chiar daca deschid portbagajul si il inchid. De inchis se inchide perfect, dar doar din cheie. Din butonul de pe usa soferului sau comutatorul de pe portbagaj de afara, butonul din interiorul portbagajului, cel de inchis, nu face nimic cand este apasat. Pot doar memora pozitia portbagajului cu butonul din interior, daca tin apasat primesc sunetul de confirmare.
     
  3. utzu

    utzu 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2009
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 B5 18i 20V ADR 1996
    Salut,
    Unde se afla acest senzor la Audi A6 C7 avant an 2016: 03975 - Sensor 2 for rear lid opening ? Multumesc.
     
  4. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    utzu, G760 ar trebui sa fie.
     
  5. utzu

    utzu 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Mar 2009
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 B5 18i 20V ADR 1996
    mihaicristian apreciază asta.

Distribuie pagina asta