1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare si variante Service auto - Mecanica - Electrica si Diagnoza in Bucuresti

Discuție în 'Service' creată de cvp, 29 Oct 2007.

  1. Blondie 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Mar 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 1.8T 2008
    ai PM cu nr de tel al lui Tavi. E un om de nota 10.

    Mare grija insa daca lucreaza Gabi la masina, 'uita' sa stranga suruburile importante la masina... am ramas fara frane in intersectie la Big Berceni dupa ce mi le-a aerisit...
     
    Ultima editare: 4 Mai 2011
  2. aandrei 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 Attraction 1.6 / 2004
    Mersi mult Blondie.
    Cum ii disting pe distinsii domni? :)
     
  3. Blondie 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Mar 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 1.8T 2008
    Dl. Tavi e cu parul mai lung, prins in coada. Se pricepe cu adevarat!
     
  4. Mihai_dmg

    Mihai_dmg Silver Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    Astazi mi-am facut programare la Dexcar si pentru filtre MANN si ulei Castrol Edge 5w40 mi-a zis un pret de 380 de RON (manopera inclusa) + beneficiez de o diagnoza gratuita daca e sa cumperi si sa montezi la ei, o sa revin cu un feedback . Imi pare rau daca sunt offtopic sau daca intru la categoria publicitate.
     
  5. Mihai_dmg

    Mihai_dmg Silver Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    Am revenit cu un feedback pozitiv pentru Dexcar service, astazi am fost si am schimbat filtre si ulei. Pentru Filtre MANN : fitru aer, filtru ulei, filtru combustibil, filtru polen cu carbon activ, ulei Castro Edge 5w40 4L + manopera, toata lucrarea a facut 390 de ron. SI am mai avut parte de diagnoza computerizata gratuita. Au fost foarte atenti, nu s-au grabit deloc. Recomand serviceul Dexcar cu placere.
     
  6. Scarabeux 6th Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    Voluntari, Ilfov
    Masina:
    B4 1,9TDI,1993,1Z/ B5 1,9TDI, 2000,AHH
    E greu sa iti faci o pare despre un calitatea unui service doar dupa un schimb de ulei + filtre. Asta reflecta doar ce relatii au cu furnizorii de consumabile, adica nivelul discount-ului practicat. Treaba se schimba cand vorbim de o lucrare de reparatii.

    Ar fi interesant de citit experiente de genul: am fost la 5 service-uri, nu i-au dat de cap si apoi am ajuns la service-ul X si s-a revolvat...

    Eu unul nu am avut experiente de genul asta, pana la urma tot cu informatiile de pe forum am scos-o la capat in problemele delicate.
     
  7. Dr. Gabriel

    Dr. Gabriel Audi Expert

    Înscris:
    26 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A6,1.8T AWT,2001
    Eu ieri am mers la un nene ce are un mic garaj in Pantelimon. Mi-a facut cunostinta colegul Cristi la insistentele mele si pentru ca vroiam un mecanic tipicar si care sa nu dea buleala repede si gata sa-ti ia banii. Nu am facut decat intretinere la el dar omul este enervant de tipicar si atent si chiar e pe felie. Am schimbat uleiul motor + toate filtrele , lichidul de frana + aerisire , uleiul in cutie si diferential pe spate si un capat de bara. Aceste operatiuni par aparent simple dar omul chiar a facut o treaba de mecanic serios fara sa se grabeasca si fara alte chestii de japca. L-am intrebat daca sa-mi schimb anumite piese. El ca si mecanic ar fi trebuit sa ma pun sa schimb si altele ca sa-mi ia banul , dar nu a facut asa , lucu pe care l-am apreciat si la alti mecanici nu gasesti. Un alt aspect pe care l-am observat a fost ca atunci cand mi-a schimbat filtrul de aer a dat jos toata tulumba si mi-a spalat-o de praf si mizerie. S-a chinuit o gramada ca la 1.8T se da foarte greu jos toata nebunia aia. Eu personal il recomand. Deocamdata nu am facut reparatii majore dar din ceea ce am vazut omul chiar este genul de om care nu-ti baga mana in buzunar si sa te puna sa schimbi piese numai de dragul de a-i face lui de lucru si sa te arda la bani. Am mai observat ceva. Daca simte ca te pricepi la mecanica , inainte sa se apuce de o treaba, iti cere parerea tie ca si proprietar de masina, se consulta cu tine, iti explica de ce anume face operatiunea respectiva si iti expune toate variantele si impreuna se alege varianta corecta.
    Referitor la preturi pentru manopera. Mie pentru inlocuit capat de bara , schimbat ulei+toate filtrele (toate inseamna ulei, benzina, aer, polen) inlocuit tot lichidul de frana cu presiune si nu cu (fa pedala...ia piciorul...fa pedala...ia piciorul...), aerisit frana si ambreiajul , inlocuit ulei in cutia de viteze, inlocuit ulei in grupul pe spate , spalat instalatia de admisie aer (toata tulumba aia unde vine filtrul a dat-o jos si a spalat-o) mi-a luat 300 lei. Aparent garajul nu este cine stie ce dar omu` e meticulos, nu se grabeste. Toate operatiunile astea au durat de la 18:30 pana la 23:30....omu e calm...nu se grabeste...Pentru mai multe detalii legate de numar de telefon si adresa exacta luati legatura cu userul Cristi.
     
  8. Ciprian.Mod Bronze Member

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 3.0TDi CDUC & A3 8P 1.9TDI BKC
    Salut !
    Pentru cine are nevoie de reparatii la aerul conditionat sau la instalatia de climatizarea eu mi-am rezolvat in cele din urma problema la clima (conducta freon fisurata, filet radiator sters) la niste domni care lucreaza la un service pe langa razoare in complexul Sphera. Mie mi-au lucrat ingrijit si meticulos. Am plecat multumit de acolo.
    Sandu : 0724.407.665

    Un alt service recomandat de multi pt clima, este ges service, pe langa rond alba-iulia, insa pe mine m-a enervat aroganta cu care mi-au vorbit.
     
  9. vexx Guest

    Salut,

    Un service Audi, ce recomandati? Am un A5 SP luat din Germania si trebuie sa-i fac reviziile la Audi ca sa beneficiez in continuare de garantie. Unii colegi de pe forum mi-au recomandat cu incredere Nurvil Valcea, stiu ca la Porsche se fac buleli grave iar Midocar sunt total neprofesionisti...asa ca orice informatie/sfat care mi-l puteti da...apreciez ;)
     
  10. alex4ever

    alex4ever Silver Member

    Înscris:
    15 Sep 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    BMW 530xD (231cp) 2006 AUDI A4 2.0tdi quattro (170cp) S-line 2010 Bmw 330xD (245cp 520Nm) 2011.
    Poti incerca la PBN... te lasa sa stai langa masina. In rest... din pacate nu ai alternative in zona. Nurvil se pare ca e cel mai serios din Romania.
     
  11. dobermann_tdi 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Oct 2009
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a6, 1.9 tdi awx
    salut.

    Salut, dute la midocar vitan, intreaba de mecanicul Catalin (0724548500), poreclit si "Minerul" (pt. ca este plin de ulei tot timpul), si crede-ma lucreaza cum trebuie (de 15 ani e pe audi), (face si munca in particular, dupa programul de la midocar, si crede-ma sunt alte preturi....), succes.
     
  12. socratestanculescu 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi 100 2.3cod mot.NF,Audi 100 e.2 Turbo,Audi 200 mot.1B
    GEARTECH (Bucuresti - Sos. de Centura) - Reparatii Cutii de viteze Automate - Jaleee si Prapad !!

    Pacat de "patron" (sef) ca-i ardelean si-i cu bunavointa. "meseriasii" sunt...criminali.

    Exemplu "banal": montezi un semering nou; inainte sa "bagi" arborele prin el, oricine se respecta unge buza interioarea a acestuia. Corect ? Ei bine aici ''nu se face'' !! Justificare: se unge si singur (in timpul functionarii cutiei de viteze)

    Asta ca sa nu mai spun de faptul ca dupa 2 (doua) luni - am plecat cu cutia de viteza automata ''reparata'' - dar fara ulei in diferential. Explicatia: asa am adus-o !!

    Si, daca vreti sa vedeti cum arata o baie de ulei "reparata'' va stau la dispozitie oricand, la orice ora.
    Iar alte 4 (patru) luni am facut ''naveta'' din sos. Titulescu la sos. de centura (Cernica-autostrstrada A2) pentru scurgeri ale diverselor fluide din cutia de viteze automta

    Deci, daca vreti sa va imbolnaviti de nervi ......
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Noi 2011
  13. vchirca 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B5 1996 1.8 cutie automata
    Service Antupo Bucuresti

    Ii recomand din tot sufletul...am devenit fan ...

    http://www.antupo.ro/

    Nea Mircea, seful mecanicilor, chiar stie ce vorbeste...
     
  14. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Recomand să luaţi legătura cu Cristi pentru mecanica. El lucreaza cu un foarte bun mecanic foarte atent, tipicar şi de treaba.
    Am fost mai mult decat multumit de ce mi-a facut la masina (consumabile, distributie, curatare EGR si admisie, etc.)
     
  15. Dr. Gabriel

    Dr. Gabriel Audi Expert

    Înscris:
    26 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A6,1.8T AWT,2001
    Subscriu la mesajul de mai sus. E tipicar, daca sunteti grabiti ca la o anumita ora sa fiti nu stiu unde .. .s-ar putea sa intarziati. Nu face treaba cu ochii la ceas, in schimb este tipicar. Nu inteapa la bani, si nici nu te pune sa cumperi aiurea piese.
     
  16. S.A.V.

    S.A.V. 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 3.0 Tdi 232 CP 2007
    Si eu am fost recent la un baiat recomandat de Cristi si am plecat multumit. Are "mana" d-nu' Cristi. ;) Ii multumesc pe aceasta cale.
     
  17. capcanila 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Apr 2012
    Locație:
    romania
    Masina:
    audi
    CSGAUTO- Comanda Online si telefonica - o experienta neplacuta

    Miercuri noapte pe la 1:30 comand o piesa pe site la ei.
    completez tot,telefon, adresa, etc... confirmare , toate bune si frumoase.
    a doua zi, joi, nu ma suna nimeni, pe la 3 dupa-masa ii sun eu.

    rezum convorbirea:

    eu : buna ziua, in legatura cu comanda online ce am plasat-o aseara...
    un domn csgauto : pai spuneti codul produsului si va trimit comanda prin posta.
    eu : dar am facut azi noapte comanda online, pe site, aveti acolo toate datele, sa inteleg ca nu va funtcioneaza comanda prin site ?
    acelasi domn : un pic blocat..ah..pai nu....dar haideti ca o rezolvam acum, va dau pe o doamna
    o doamna csgauto : va fac factura, v-o trimit prin email, platiti la banca si noi va trimitem ulterior produsul.
    eu : ok.
    aceeasi doamna : cum va numiti ?
    eu : ii spun ...
    aceeasi doamna : bine, ok, pai va trimit factura prin email dupa care dvs platiti
    eu : doamna, dar nu doriti sa va dau adresa unde sa trimiteti marfa,eventual si numarul meu de telefon ?
    aceeasi doamna : a, da, ba da, spuneti va rog...
    eu : imi dau datele de contact, etc.
    incheiere :la revedere, la revedere, multumesc, totul ok.

    e vineri, aceeasi saptamana, ora 11 seara : nu am primit nici emailul cu factura de la csgauto si nici nu m-a sunat nimeni !

    O mentiune totusi : Intr-adevar, doamna nu mi-a spus cand va trimite factura : in acest an, sau in cel viitor.

    Concluziile le trageti voi.
    Eu de la acesti oameni nu mai doresc nimic.
     
  18. therodo

    therodo 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6, 1.8T AWT, 2002
    Atentie, evita AMI AUTO. E la Baneasa, dar nu te duce acolo, in caz ca il vezi.
     
  19. Mihai_dmg

    Mihai_dmg Silver Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    Un service foarte bun, cu preturi foarte bune este Dexcar Service, este undeva pe centura la iesirea de la IMGB. Pe mine revizia (filtre Mann + Ulei Castrol Edge) m-a costat 380 Ron + 40 lei manopera. Eu mi-am facut toata masina la ei si sunt foarte incatat. Au si servicii de vopsitorie foarte bune ca si pret si calitate. Piesele sunt de buna calitate, difera de ce buget ai, eu mi-am pus Lemforder pe la suspensie si piesele erau originale audi, doar ce aveau stearsa "stanta" de la audi. Singurul dezavantaj este ca nu se ocupa de electrica (cred).
     
  20. Aln 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    audi s5 2012
    Pentru schimb de ulei cutie automata si filtru ulei cutie automata va recomand pe Dl. Cristi care are service specializat Vw-Audi. Au lucrat la Audi toti cei de acolo. Numar de telefon 0722 707 775
     

Distribuie pagina asta