1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare si variante Service auto - Mecanica - Electrica si Diagnoza in Bucuresti

Discuție în 'Service' creată de cvp, 29 Oct 2007.

  1. Fallen

    Fallen Silver Member

    Înscris:
    6 Iul 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 SB Ambition 2006 / 2.0 TDI BMM 170hp @ 410nm PowerTech Stage1+
    620lei pt revizie nu e multicel?

    Eu am iesit pe la ~400ron.
    Filtrul de aer si de polen mi le-am montat singur. La service am pus ulei + filtru ulei + filtru motorina = 50lei.
    Uleiul a fost 230ron, fiind mai bun.
     
  2. csongi01 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8/8k
    Domnul Marian de la La Service mi-a cerut 800 de lei pt schimbul de ulei+filtre, 2200 pt distributie si 1500 ron pt schimb ulei cv automata la un B8 FL. N-as zice ca au preturi ft. OK.
    - Schimbul de ulei l-am facut eu si am iesit la 428 ron cu toate filtrele + 5L ulei longlife III Audi.
    - Distributia am schimbat-o in alta parte cu 1570 ron: kit + pompa apa OEM, kit accesorii GATES
    - Schimb ulei la c.v automata 1000 ron tot in alt service.

    Am bagat motorina de 100 ron, si uite asa am economisit 1500 ron.
     
  3. cardozzo 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 2.0 TDI, 2008
    Salut!
    Sunt in cautarea unui service pentru revizie si schimbat discuri si placute frana fata/spate la un Audi A4 din 2008. Am primit o oferta de 644 lei revizia, discuri si frane pe fata 1015 lei si discuri si frane pe spate 695 lei. Discurile sunt TRW iar placutele sunt ATE. Cum vi se par preturile astea? Sincer, eu ma asteptam la ceva mai putin...
     
  4. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Dacă manopera este inclusa sunt preturi decente...părerea mea.
     
  5. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    De cateva zile tot caut pe cineva care sa-mi schimbe si mie un amarat de simering de planetara la masina din semnatura. Vad ca majoritatea service-urilor \ mecanicilor din topicul asta au o gramada de feedback-uri negative. Este careva in Bucuresti priceput in operatiunea aceasta sau trebuie sa emigrez pentru a rezolva problema ?
     
  6. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Am rezolvat. M-am dus la recomandarea moderatorului Cristi la colegul dudu1307 care are service in drumul taberei. M-a rezolvat rapid, ieftin si a lucrat ok. Vreau pe aceasta cale sa-l recomand pe colegul nostru dudu1307. Apelati cu incredere la acesta daca aveti nevoie de reparatii la masini. Vreau de asemenea sa-i multumesc moderatorului Cristi pentru recomandare si pentru ajutor. Este un om de nota 10+, toata stima !
     
  7. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Buna ziua!

    Rog pe cei ce au anumite experiente cu service-uri de cutii de viteze automate sa posteze recomandarile aici.

    Am dat de destui pungasi si cred ca este util sa impartim experiente. Eu v-as da cu drag dar nu am referinte la asa ceva. Ma intereseaza in special pe automata.

    Una dintre recomandarile ce le-am gasit ar fi Soft Tunning Bulevardul Theodor Pallady 287, București. Pe FaceBook se gasesc ca si "Reparatii cutii automate Bucuresti". Alte idei ?
     
  8. Barbu iulian

    Barbu iulian 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 avant, 1969 diesel cod CAGA, cutie 8+1 multitronic, an 2010
    Este un service foarte bun pentru cutii automate pe blvd.Preciziei nr 11 se numește Kata Technik, sunt profesioniști, preturi ok, aveau la reparat de la Vw golf pana la S klasse
    Succes
     
    lucianmarius apreciază asta.
  9. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    Salut,

    Ma uteti ajuta cu o recomandare de service unde sa schimb uleiul de servodirectie si antigelul pentru masina din profil un Audi A6 C6 ?
    Am citit diverse variante pentru schimbatul lichidului de servo si evident diverse potentiale probleme daca operatiunea nu este efectuata corect si chiar nu vreau sa risc ..

    Multumesc,
     
  10. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Salutare!

    Eu am facut asta la MAFF. Aveam ceva scartzaieli la viraj maxim st/dr. Daca te hotarasti iti pot da un contact bun pe privat. Nu sunt ieftini dar fac bine pe ce sunt specializati.
     
  11. Bogda_n

    Bogda_n 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4F2C6 3.0 TDI (CDYA) 2010
    lucianmarius salut,
    multumesc pentru recomandare. Am ales sa apelez la serviciile lui cata181
     
    cata181 apreciază asta.
  12. slick007

    slick007 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Sep 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A7 C7.5 BiTDI Competition 2015 / Q7 4M 2017
    Am schimbat si eu la Kata circuitul electronic din mecatronic ... totul bine si frumos, numai ca uleiul folosit (Ravenol) nu se compara cu cel original (care spun ei ca nu il au) si totodata faptul ca mi-au pus cu aprox 250 ml mai putin, ceea ce a dus la o concluzie a lor ca trebuie schimbat si ambreiajul intrucat masina smucea la schimbul in trapta a 1-a, a 3-a si a 5-a.
    Am ajuns si la Ginel inapoi sa imi scoata softul pentru a nu forta cutia etc ... totul a fost rezolvat impreuna cu cata181 prin schimbarea uleiului si a filtrului din cutie (de aceasta data cu ulei OEM), iar totul a revenit la normal .. inclusiv dupa rescrierea softului modificat.
    Ca urmare tind sa cred ca ori nu stiu ce fac, ori vor sa mai ia bani si pe ambreiaj + manopera (dupa spusele lor, ultimele audi-uri cu problema mea au necesitat si schimbul abreiajului care costa aprox 4500 ron).

    Concluziile le trage fiecare !
     
    snipe și cata181 apreciază asta.
  13. iRubik

    iRubik 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Ian 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3, 2.0 TD, 2004
    Am facut revizia la Auto Leader. Totul a decurs fara nicio problema.
     
    ViBogdan apreciază asta.
  14. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Recomanda cineva un service/persoana in Bucuresti (sau in tara) care repara partea electronica a pompelor ABS ?

    Din cate am inteles e treaba de 10-15 minute, trebuiesc refacute cateva contacte imperfecte.
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Personal nu cunosc pe nimeni care sa faca asa ceva in Bucuresti. Iti recomand in Anglia sau Germania dar cred ca te costa mai mult curierul dus-intors.
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Am gasit ceva in Bucuresti, 300€ fara TVA.
    http://www.denko.ro/index.php?class=product&method=index&pid=0+265+234+382

    In Germania 250€. Acum am dat mesaj sa vad daca include sau nu transportul.

    SH intre 400 si 700 €. Noua nu am gasit, decat am vazut pretul de 2104 € in ETKA. :)

    Partea proasta este ca imi trebuie fix un anumit cod, pentru 2.7 TDI tractiune fata cu CC si limitare la seria de sasiu.
    Oricum sunt in Italia si transportul il platesc, asa ca 90% o voi face in Germania.
     
  17. Iulian-Gabriel Popescu 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2.0 , 2006
    Salutare stimati colegi posesori de audi. Detin un audi A3 8P DSG din 2006 , motorizarea este 2.0 / 140 cp. Ma poate sfatui cineva unde as putea sa merg pentru a-mi schimba uleiul + filtrul din cutie ? Tin sa mentionez ca am sunat astazi la reprezentanta si mi-au cerut 1.800 de lei. Va multumesc anticipat !
     
  18. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Salut,
    Mergi la Avia Militari. Te va costa maxim 1.100 lei sau exista alte zeci de garaje in Bucuresti cu mecanici competenti care au sculele necesare si stiu ce trebuie facut ca sa schimbi uleiul la cutia DSG.
     
  19. Iulian-Gabriel Popescu 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2.0 , 2006
    Multumesc frumos pentru raspuns !
     
  20. Adrian_Redmann

    Adrian_Redmann 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 Coupe, 2.0 BKD, 2004, 200+CP, 439NM
    Salut,

    Am clasica problema cu pierderea de antigel la A3-ul - BKD din dotare si vreau sa o rezolv cat mai repede. Planul meu este sa instalez chiulasa noua, cu tot ce inseamna garnituri, oringuri, distributie, poate si axa cu came + reglaje si bibileli. Prin urmare caut un service cu oameni care sa stie despre ce este vorba, si care sa imi ofere garantie pentru aceasta lucrare. Este o investitie majora si vreau ca totul sa fie facut ca la carte, mai ales ca vreau sa pastrez un istoric curat al masinii, cu tot ce inseamna facturi, etc.

    Mecanicul meu este capabil sa execute o asemenea lucrare, dar din pacate nu poate sa imi ofere o garantie a lucrarii (pe hartie) si pot sa pierd si garantia si pe piese din acest motiv.

    Am citit pe acest topic fel si fel de pareri legate de service-urile din Bucuresti, dar nu pot sa zic imi este foarte clar unde sa merg. Ce recomandari aveti?

    Merci,
     
    Ultima editare: 22 Mar 2017

Distribuie pagina asta