1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Scaune fata si Bancheta spate la Audi A4 B8 - demontare - inlocuire - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de Red_, 14 Ian 2013.

1. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In traducere: scaunele pasager nu au toate cantar = senzor de prezenta. De exemplu eu nu am la masina din profil.
    Pe cale de consecinta daca acum scaunul tau de la sofer este scaunul initial de la pasager (adica provine de pe o masina cu volan pe dreapta si automat este scaunul pasager) poate nu este prevazut cu senzor de prezenta = cantar. Ai inteles ? Bafta.

2. Necoara Laurentiu 1st Gear Member

Locație:
    Rovinari
    Masina:
    Audi a4 b8 ,2.0 tdi,2008
    Am înțeles,merci!

3. Madalyn91 1st Gear Member

Locație:
    Valcea
    Masina:
    Audi a4 b8,an 2009,motor 2.0 caha 170 caib combi
    Salut,
    Detin un A4 B8 2009 (Avant) si am scaune normale simple (fara piele, ventilatie, etc), doar lombarul electric si incalzite. Intrebare: pot monta pe cadrul de jos al acestora sistemul cu motoras sa le fac electrice (nu ma intereseaza sa aiba si memorii deoarece sigur implica mai multe modificari) ? Multumesc

4. Horatius

Horatius 6th Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B8.5 - 2.0 TDI (CGLC ) 177 CP
    Practic e alt scaun cel electric. Începând de la butoane, tapițerie și mai ales componentele interne. Mai bine achiziționezi altele electrice.

5. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    @Madalyn91 nu se poate ce vrei tu. Unele dintre motive le-a enumerat @Horatius si mai sunt si altele. Cumpara alte scaune cu functiile dorite de tine.

6. smurff

smurff Gold Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    Audi A4 (B8,5 - CGLC, B8 - CAGB, B7 - BRD, B6 - AWX)
    Salut,
    Fetele interioare de usa spate și ornamentele interioare (plastic) de rama de la avant, se potrivesc la sedan?
    Întreb, deoarece am găsit fete de usa spate cu perdeluța.
    Mulțumesc frumos.

Distribuie pagina asta