1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service auto - preturi mici - Incarcare instalatia de AC cu freon - Geometrie 3D - Schimb anvelope

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de dudu1307, 21 Feb 2012.

  1. NiticaBogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4, 1.8 TFSI, 2008
    Salutare tuturor,
    In urma cu 3 ani am achizitionat un A4 B8 si cunoscand multe din experientele prietenilor pe la diferite service-uri am inceput sa sap pe toate forumurile de specialitate in cautarea unui loc in care sa-mi pot duce masina cu incredere.
    Vazand feedback-ul bun pe care l-a primit Alin de la alti colegi de pe acest forum am zis sa-mi incerc norocul (decizie pe care nu o regret nici o clipa :) )
    Am mers initial pentru o simpla revizie moment in care Alin mi-a facut si o constatare in urma careia mi-a spus ce probleme mai are masina si totodata cat de grave sunt.
    La acel moment am ramas placut surprins de modul in care lucreaza (atat el cat si ceilalti baieti de acolo) si chiar daca nu stai cu ei pe toata durata reparatiei mereu esti tinut la curent cu stadiul lucrarii.
    Am apelat mereu la Alin pentru reviziile si problemele (am mentionat cateva intr-o postare anterioara) pe care le-am avut cu masina si am fost multumit de fiecare data de modul de lucru al baietilor si amabilitatea lor.
    Mai mult decat atat, am ramas placut surprins de faptul ca inca mai sunt oameni onesti in Romania ce nu vor mereu sa te tepuiasca, fure si alte cele :)

    Nu vreau sa spun ca Alin este cel mai bun (o sa par "postac" daca fac asta :D ) dar cred ca puteti merge la el iar apoi sa decideti daca se ridica la nivelul asteptarilor voastre sau nu.

    Pentru Dudu1307 am un singur mesaj:
    Continua sa faci ce faci acum, cu aceeasi pasiune si responsabilitate si o sa ai mereu clienti multumiti.

    Iti multumesc pentru fiecare schimb de ulei, placuta schimbata si toate problemele pe care le-ai rezolvat la masina. :)

    Spor in toate si sa ne revedem cu bine!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  2. George-Adrian

    George-Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2.0 TDI, 140 CP, 2012, CFFB, 201000km
    Salut,
    Am revenit si eu la Alin pentru o verificare si diagnoza. Sa stabilit ce e de facut, costurile si va urma si inlocuirea pieselor. Noul service (chiar daca nu este finalizat) este ok, locul de asteptare pentru clienti si mai ok, iar Alin foarte amabil. Recomand cel putin o vizita sa se convinga fiecare daca il multumeste sau nu.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  3. iuliannp 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Dec 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 Avant 2.0 tdi BPW 2006
    Salut,

    Am fost la Alin pentru a rezolva o problema care mi-a dat multe batai de cap la alte service-uri. Masina incepuse sa scoata fum alb iar motorul vibra destul de tare la relanti , iar uneori se simteau smucituri.
    A facut o constatare si mi-a spus ca poate fi de la pompa de ulei sau injectoare. Le-a luat pe rand, incepand cu pompa de ulei. Dupa rectificarea pompei de ulei, problema nu disparuse, dar aparent si aceasta trebuia reparata, fiind o problema des intalnita la motoarele Audi 2.0 tdi.
    Ajungand la verificarea injectoarelor s-a constatat ca unul dintre ele avea valori foarte mari si se bloca uneori. Mi-a recomandat sa il inlocuim sau sa-l reparam, si mi-a si recomandat un service specializat pe injectoare in Buzau. Astfel, am reparat 2 injectoare, iar acum pot spune ca motorul functioneaza normal.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  4. silviu_balaban 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A3, CFGB, 2.0 TDI, 2011
    Salut,

    Am fost la Alin pentru o revizie plus verificare masina. Este o persoana foarte amabila și serioasa. Eu voi apela la el în continuare.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  5. Cosmin-F1

    Cosmin-F1 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Dec 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 2.0 TDI CAHA 2010
    Va salut !
    Am schimbat astazi la domnul Alin un rulment si placutele pe fata.
    Mi s-a parut foarte amabil , iar felul in care se poarta cu clientii - de nota 10 , n-am cuvinte. N-am mai intalnit service’uri in care clientii sunt tratati in acest mod.
    In concluzie , daca aveti probleme , recomand sa mergeti la el !

    Seara buna !
     
    dudu1307 apreciază asta.
  6. George-Adrian

    George-Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2.0 TDI, 140 CP, 2012, CFFB, 201000km
    Salut! Am schimbat si eu la Alin discuri fata, toate placutele, aerisire frane si completare lichid, bucse mari brate fata, ulei transmisie si un colier la esapament. Toate bune si sunt multumit.
     
    dudu1307 apreciază asta.
  7. ACA 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6/C4 - `95 - 2.6 quattro; A8/D2 - `02 - motor `05 - 2.5 TDI - facelift
    Multumesc, Alin! Vezi ca revin! Am atatea de facut in continuare la rablamentul meu...!
     
    dudu1307 apreciază asta.
  8. ACA 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6/C4 - `95 - 2.6 quattro; A8/D2 - `02 - motor `05 - 2.5 TDI - facelift
    Asa acum am spus, am revenit.
    Schimbat discuri si placute fata/spate, un etrier pe spate, alternator, filtre, ulei motor si servo, alte bușcuriciuri.

    Inca o data, multumesc Alin! Voi reveni ori de cate ori lucrurile o iau razna la rablamentul meu.

    M-am trezit sa fac vreo cateva foto taman la final...
     
    dudu1307 apreciază asta.
  9. amro2000 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Aug 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6,2008
    Aline, rămâne cum am stabilit, ne vedem mâine dimineață. Mersi.
     
  10. amro2000 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Aug 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6,2008
    Foarte mulțumit după vizita de azi la Alin. Am schimbat clapeta la EGR, curățat EGR, reglat faruri și cel mai important, ajustat injectoare. După ajustare le-am citit parametrii și era o diferență enormă, gen 1.6 la 0.3.
    Foarte mulțumit, recomand cu încredere.

    IMG_20180627_114609.jpg
     
    dudu1307 apreciază asta.
  11. VlaD_Q5

    VlaD_Q5 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Dec 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi Q5 8R 2.0 TDI 190hp CNHA 2015
    Am fost si eu la Alin pentru ca am citit multe lucruri bune despre el si vroiam sa il cunosc si sa ii vad service-ul.
    Initial am fost cu masina doar sa o vada si sa stabilim impreuna cam ce este de facut la ea apoi am revenit si ne-am apucat de treaba.
    Operatiunile efectuate au fost revizia (ulei motor+filtre), schimb bujii (aveam doua defecte) si inlocuit simering diferential plus schimbat ulei aferent (aveam o usoara scurgere nepericuloasa dar inestetica).
    Partea cu simeringul era cea mai delicata pentru ca trebuia demontat cardanul de la puntea spate si pentru asta nu vroiam sa las masina pe mana oricui. De aceea am cautat o persoana care sa aibe experienta pe marca Audi si acela este Alin impreuna cu baietii care lucreaza cu el.
    Recomand acest service si cu siguranta voi mai apela la serviciile lor pe viitor.
     
  12. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    Distribuție 1.8 tsi

    IMG-20180729-WA0008.jpg
    IMG-20180729-WA0007.jpg
    IMG-20180729-WA0006.jpg
    IMG-20180729-WA0003.jpg
    IMG-20180729-WA0001.jpg
     
  13. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    Demontare corecta a suspensiei multibrat

    IMG-20180802-WA0015.jpeg IMG-20180802-WA0004.jpeg IMG-20180802-WA0002.jpeg IMG-20180802-WA0010.jpeg
     
  14. Alin Barbu 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q5, 2.0 TDI 177cp, 2014
    Salutare!
    Am fost si eu la Alin in urma recomandarilor citite pe forum. Masina prezenta un zgomot undeva la cureaua de accesorii, unde s-a constatat mai exact, o problema la fulia de la alternator. Am discutat cu Alin si mi s-a recomandat schimbarea intregului kit (role+curea accesorii) si, totodata, avand in vedere ca oricum se desfacea partea din fara a masinii, la acelasi pret al manoperei mi s-a recomandat si schimbarea distributiei (pe care nu o schimbasem de cand am cumparat masina). Toata operatiunea a decurs foarte bine si intr-un timp scurt, toata lucrarea avand si o garantie de 4 ani.
    Recomand si eu cu incredere service-ul lui Alin.
     
  15. Tha JiM

    Tha JiM 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 2013, 2.0 TDI 177cp CGLC, multitronic
    Salut,
    Vreau sa schimb kit-ul de suspensie fata + discuri fata + placute frana fata la un a6 4f (2010). Care ar fi manopera la tine? Mersi.
     
  16. dinti

    dinti 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 CAGA 143cp 2011
    Vizita la Alin.
    Schimbat discuri pe fata, placute fata-spate, lichid de frana si curatat clapeta de acceleratie.
    Super treaba.

    IMG-20180912-WA0002.jpg IMG-20180912-WA0016.jpg IMG-20180912-WA0001 - Copy.jpg IMG-20180912-WA0003.jpg
     
  17. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    O turbina buclucașă
     
  18. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    Fusei acum ceva timp pe acolo(anul trecut?) pt schimb amortizoare si spre rusinea mea am omis sa las un feedback.. evident pozitiv ;) Am observat ca intre timp te-ai mutat, spunei tu inca de pe atunci ca ai de gand. Daca mai tii minte cu o ploaie peste noapte si dimineata zarva mare cu stransul uleiului de prin curte :)
     
  19. dudu1307

    dudu1307 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 2.0tdi 125kw 2010
    Multumesc.
    Da, intre timp m-am mutat definitiv pe propria proprietate.
     
  20. rzve46

    rzve46 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Apr 2015
    Locație:
    Targu Mures
    Masina:
    BMW 535D
    Salut! Am ajuns la Alin cu un audi a4 b7 dupa ce am fost la un alt service unde am shimbat capac culbutori dar nu de aici era problema, mi-au sugerat sa caut o parerea si de la un alt service asa ca am renuntat la servicile lor. Am cautat pe forum unde am gasit acest topic.
    Desi l-am contactat la ora 17-18 in aceasi zi mi-a facut o constatare, descoperind o problema la injectoare si ulterior turbo. Totul a decurs perfect, am primit poze si informatii cu ce se intampla cu masina, reparatia s-a efectuat intr-un timp foarte scurt si cu foarte mult profesionalism.
    Acum totul functioneaza pefect si ii multumesc si pe aceasta cale.:applaus:
     

Distribuie pagina asta