1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Service sau Mecanic auto bun - Electrician Auto - Tinichigerie sau Vopsitorie in Timisoara

Discuție în 'Service' creată de orgonaskaroly, 29 Oct 2007.

  1. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    La A4 mi-am schimbat placutele pe fata si m-a costat 650 RON cu tot cu manopera si curatat discurile ( pret de reprezentanta ) !
     
  2. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Asa cum a zis si Cristi, te ajutam noi cu niste numere, ai putea sa specifici totusi ce problema ai la masina, este una mecanica sau apartine de partea electrica. Bafta!
     
  3. andreew81 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 8L 2002
    Ceau

    Problema e urmatoarea :
    masina nu imi tragea in treapta I si a II a ... nu aveam demaraj . dupa ce am vizitat de 2 ori reprezentanta Auto Club au zis ca trebuie schimbata sonda lamda pe care am si schimbat-o dar problema nu s-a remediat cel putin nu in totalitate . Acum imi face acelasi lucru dar nu tot timpul. La fel de multe ori cand accelerez la 120 sa zicem si iau piciorul de pe acceleratie masina incetineste destul de repede nu merge lin in continuare cum merge cand nu se manifesta problema .In ultima vreme am observat si ceva trepidatii la relanti .. poate din cauza frigului ,,,, nush

    Asadar vreau sa merg si la altcineva sa isi dea cu parerea

    Merci pentru ajutor
     
    Ultima editare de un moderator: 4 Ian 2009
  4. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Nu ai specificat bine despre ce motor este vorba, dar tind sa cred ca este vorba de benzinar. Iti las un numar pe PM, poate te ajuta cu ceva, nu garantez, dar merita incercat! Ma gandesc ca ai fost si la Zoli, sau?
     
  5. andreew81 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 8L 2002
    Merci

    Nu , inca nu am fost la Zoly pt ca nu am stiut cum sa dau de el . Pana acum am fost numai la Auto Club cu ea . Masina este benzina 1.6 din 2002 .
    Acum m-am intors in Timi din concediu si vreau sa mai merg si la altii ca cei de la Auto Club m-au cam lamurit .:footy:
     
  6. sebanab

    sebanab 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 8L 1.6 102cp
    Numarul lui Zoly este : 0724 228 669
    Serviceul se gaseste undeva pe linia lui 7 , pe strada Cercului.

    .. un client fidel :)
     
  7. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    Eu vad ca sunt foarte multe probleme in tara cu service-urile audi, de ce nu se face ceva?Eu nu am avut inca probleme cu asa ceva dar ma gandesc ca ar fi normal sa se faca sesizari direct la audi....si nu unul singur ci toti care au probleme sa semneze o reclamatie comuna pentru fiecare service ce are probleme in sensul asta. Pana la urma eu un forum de proprietari audi si cred ca mai multi dintre voi au avut astfel de probleme, nu e deloc placut ca proprietar sa stiu ca daca mi se intampla ceva la o masina in garantie nu am unde sa ma duc pentru a mi se rezolva problema cu profesionalism si promptitudine.Ar trebui sesizat si ANPC-ul caci este o bataie de joc ceea ce i se intampla lui laci.Nu se poate sa cumperi o masina premium si sa te gandesti sa pleci afara pentru revizii, e stanjenitor.Am inteles ca s-a facut o astfel de actiune la hyundai si au venit reprezentatii marcii pentru a constata toate neregulile semnalate.....nu stiu noi de ce nu am putea face asta.
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Sincer am mai auzit multe lucruri de genul. Oricum sunt obligati sa ofere masina la schimb!!
    Obligati prin reguli si standearde impuse de catre concernul german.
    Se poate face o sesizare dar cu date complete,precum si tipul de problema si dovada incompetentei celor care pun astfel de bete in roate.
    Noi am avut cazuri in care masina era tinuta de mai bine de 6 luni in service, asta deoarece clientul cauta motor,ori reparatia costa mult iar banii lipseau. Masina nu are voie sa faca nici un metru in plus dupa reparatie si anuntarea clientului. Praful se punea insa la greu:tapedshut:
    Apropo cred ca o Alfa face mai bine de 1 an de cand zace in curtea unitatii :think:
     
  9. al1n

    al1n 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Dec 2007
    Locație:
    alba iulia
    Masina:
    audi tt, 1,8 l,180 cai, albastru interior-exterior
    si eu am fost la audi cluj pt schimbarea parbrizului si de acolo m-au trimis la wv, ca sunt tot una. toate bune si frumoase, imi schimba parbrizu, astept aprox 1 ora sa vada confirmarea platii si plec fericit spre casa. pe feleac mici denivalari pe drum si oglinda retrovizoare imi cade jos. astia ori mi-au schimbat oglinda ori mi-au rupt clemele.cert e ca oglinda nu mai sta calumea la locul ei.
    nu m-am putu duce la ei ca nu am remarcat inainte sa plec de la autoworld cluj.asa ca eu nu mai calc in reprezentante cat traesc.
     
  10. aurelgales 6th Gear Member

    Înscris:
    29 Aug 2008
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C5 1.8T/2001
    Meritau sa le aratati macar obrazul:blow::whip::hi:
     
  11. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Da Alin asta nu inseamna ca dupa ce iesim de pe poarta unitatii si ne cade bara dupa o distributie ne inculpam ca nu am verificat inainte de a pleca.
    Poti trece la mecanicul cu pricina sa il anunti,poate data viitoare o sa fie mai atent ;)
     
  12. myth79 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 163CP Multitronic
    M-ai speriat cu povestea asta a ta, pentru ca eu mi-am facut o revizie la Porsche Timisoara, insa nu am constatat probleme dupa. Poate am fost mai norocos, nu stiu. Dar tare ma bate gandul sa ma indrept pe viitor spre un alt service. Poate Ungaria, nu stiu. Oricum, daca cineva gaseste un service serios in vestul tarii, sa-mi dea de stire. Respect.
     
  13. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Ma sperii ce aud de repr. Audi, mai ales de cea din Timisoara. Ii credeam meseriasi... pacat!
     
  14. crystytm 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2009
    Locație:
    timisoara
    Masina:
    audi Q7
    Am fost cu masina la reprezentanta audi timisoara de pe Calea Aradului si dupa 4000 km constat ca nu au fost schibate placutele de frana desi ele sunt facturate am o problema cu un senzor de ulei care spun ei nu a fost timp sa se uite , (masina a stat 2 zile la ei) , bordul nu a fost resetat din acelasi motiv si pe langa toate acestea si cartea de service a fost pierduta ma gandesc sa le trimit un mail la cei din Germania nu se poate asa ceva .......
     
  15. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Cristi, nu ii ierta... din ce vad pe aici nu esti singurul caruia i-au aplicat acest tratament. Vad ca sunt si incompetenti si uituci si dezordonati din ceea ce spui tu. "Clientul nostru... fraierul nostru!" Ar trebui si ei sa raspunda pentru gafe precum medicii de malpraxis.
     
  16. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    In toate reprezentantele din tara se fac magarii !

    1. Un tip si-a insemnat filtrele inainte de revizie; dupa ce s-a facut revizia a fost taxat integral dar filtrul de carburant si polen nu a fost schimbat ! Dupa ce i-a facut de kakao pe baieti sa nu faca plangere s-a ales cu banii returnati si filtrele inlocuite !

    2. Caz patit de mine ! Sunt client din 2005 la reprezentanta din Suceava cu A4 si din 2008 cu A8 ! Oricand am orice mizilic cu A8-ul ma taxeaza parca sunt ultimul fraier ! Ex: Sincronizare Sirocco 100 RON ( doar o setare ); Nu-mi functiona dezaburirea de la luneta si ca sa-si dea seama ca e stricata si trebuie inlocuita au desfacut si apoi au pus la loc tot pe la circuite si sigurante doar sa faca ore de manopera ( ora de manopera AUDI 100 RON ) ! Toata afacerea 250 RON ! Concluziile le trageti singuri ! Si primul caz tot la Suceava a fost !
     
  17. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    tocmai datorita problemelor de genul asta propun ca cei care au avut probleme cu service-urile audi din romania sa se uneasca si sa semneze o reclamatie comuna care sa fie trimisa celor din germania, poate cei de acolo vor lua masuri caci totusi au de aparat un nume. Altfel vor aparea plangeri in continuu aici si nimic nu se va rezolva in sensul acesta.
     
  18. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Exact Sab. Multa vorbaraie si nimic concret.
    Deschideti un thread special in care sa postati exact problemele si rezolvarea fara alte comentarii din partea altor membrii (de asta se ocupa moderatorii)
    Dupa care formati o plangere colectiva spre Audi Germania.
    Altfel nimic nu se va rezolva
     
  19. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    este inadmisibil sa stai sa iti marchezi filtrele inainte de revizii....doar gandul ca trebuie sa ii urmaresti sa-si faca treaba si nu sa te fure, imi da fiori.Nu stiu de ce nu i-a nimeni masuri si de ce nu suntem mai uniti impotriva magariilor care se fac.
     
  20. iLiviu

    iLiviu 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 CP Quattro
    Vopsitorie in Timisoara

    Ce vopsitorii bune imi recomandatati in Timisoara? Trebuie sa imi revopsesc spoilerul spate. Mentionez ca operatia va fi facuta pe CASCO.
     

Distribuie pagina asta